Aliexpress'ten kumanda almak ve vergiler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Slam arkadaşlar,
Balsa kit getirtmeyi deneyen var mı ?
Bir teyyarelye gönül bağı kurdum, bir İngiliz firmasının malı (Arrow Model, Panic). 100 99 sterlin falan. cesaret edip alamıyorum.

Slam arkadaşlar,
Balsa kit getirtmeyi deneyen var mı ?
Bir teyyarelye gönül bağı kurdum, bir İngiliz firmasının malı (Arrow Model, Panic). 100 99 sterlin falan. cesaret edip alamıyorum.
Hocam aliexpressten mi? Eğer çok acelen yoksa al derim benim mantığım şu eğer gümrüğe takılırsa ve çok yüksek bir ücret çıkarsa ürünü teslim almayı verirsin 90 gün sonra aliexpressten itiraz açıp ürün elime ulaşmadı deyince parayı iade ediyorlar.

Hocam aliexpressten mi? Eğer çok acelen yoksa al derim benim mantığım şu eğer gümrüğe takılırsa ve çok yüksek bir ücret çıkarsa ürünü teslim almayı verirsin 90 gün sonra aliexpressten itiraz açıp ürün elime ulaşmadı deyince parayı iade ediyorlar.
Pek de etik olan bir yol degil. Bu tur telkinlerde bulunanlar ne yapmak nereye varmak istemektedir ?

Son düzenleme:
Pek de etik olan bir yol degil. Bu tur telkinlerde bulunanlar ne yapmak nereye varmak istemektedir ?:lollol:
Hocam orada çok yüksek ücretten kastım ürünün %50 sinde fazla olacak şekilde. Geçen motor almıştım 600tl ye 1200 tl den fazla gümrük istediler. E tabi bende teslim almadım.

Hocam orada çok yüksek ücretten kastım ürünün %50 sinde fazla olacak şekilde. Geçen motor almıştım 600tl ye 1200 tl den fazla gümrük istediler. E tabi bende teslim almadım.
Konudışı bir sorum olacaktı. aliexpressden ürün sipariş verdim kargo geldiği gün evde değildim kurye de iadeye vermiş şubeye gittiğimde alamadım satıcı da para iade vermiyor yeni de yollamıyor tartışma açabilir miyim? Parayı kurtarsam aynı satıcıdan aynı ürünü sipariş vereceğim.;D

Konudışı bir sorum olacaktı. aliexpressden ürün sipariş verdim kargo geldiği gün evde değildim kurye de iadeye vermiş şubeye gittiğimde alamadım satıcı da para iade vermiyor yeni de yollamıyor tartışma açabilir miyim? Parayı kurtarsam aynı satıcıdan aynı ürünü sipariş vereceğim.;D
Hocam eğer sipariş vereli 90 gün geçerse aliexpress e itiraz edebilirsiniz onlarda sorgusuz sualsiz geri iade ediyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafa karbuz
@Selahattin GÜVENÇ bey, bir zamanlar belli ölçülere kadar Towerhobbies'den getirtebiliyorduk. Siz de muhtemelen getirtebilirsiniz. Ama muhtemelen astarı yüzünü geçer. Satıcı firmaya gönderip, gönderemeyeceklerini, gönderebiliyorlarsa kargo ne tutar bir sorun.
Evet, Tower Hobbies'den epey malzeme almışlığım var zamanında, ama hep ufak tefek malzemelerdi. Şimdi kit olunca kutu ebatlarından zaten bir yerleştirme olacak, bir de gümrükte yerleştirirlerse yanarız. Satıcı firma gönderiyorsa yaklaşık kargo maliyeti söylüyor ama gümrük fiyatına bir şey diyemez. Gümrükten kit çeken varsa tecrübelerinden faydalanayım demiştim.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
90 cm epp bir zagi bos govde siparis ettim ve gumruge takildi , henuz bulundugum sehire gelmedi geldiginde gumruk islemleri nasil olacak gorecegiz shgm den evrak falan isterlerse almayip geri gonderecegim

90 cm epp bir zagi bos govde siparis ettim ve gumruge takildi , henuz bulundugum sehire gelmedi geldiginde gumruk islemleri nasil olacak gorecegiz shgm den evrak falan isterlerse almayip geri gonderecegim
Hocam biraz daha önce benim motor takıldığında bir eğitim kurumu olur bir okul olur vb bir yerde ........... takip numaralı .......... satıcısından alınan ürünün hiçbir ticari değeri yoktur. Kurumumuzda kullanılmak amacıyla satın alınmıştır. diye imzalı bir alıp verirseniz yanında urunun faturasını da koyarsaniz gümrükten tık diye geçiriyorlar. Biraz yalancılık oluyor ama en azından saçma sapan fiyatlar yerine ürünün gerçek fiyatından hesaplanıyor verdi.

Ben daha önce ups ile takılan bir üründe babam sağ olsun çalıştığı okuldan böyle bir belge alışvermişti yanında faturada gösterince gerçek değeri üzerinde vergi hesaplayıp verdiler.

Hocam biraz daha önce benim motor takıldığında bir eğitim kurumu olur bir okul olur vb bir yerde ........... takip numaralı .......... satıcısından alınan ürünün hiçbir ticari değeri yoktur. Kurumumuzda kullanılmak amacıyla satın alınmıştır. diye imzalı bir alıp verirseniz yanında urunun faturasını da koyarsaniz gümrükten tık diye geçiriyorlar. Biraz yalancılık oluyor ama en azından saçma sapan fiyatlar yerine ürünün gerçek fiyatından hesaplanıyor verdi.

Ben daha önce ups ile takılan bir üründe babam sağ olsun çalıştığı okuldan böyle bir belge alışvermişti yanında faturada gösterince gerçek değeri üzerinde vergi hesaplayıp verdiler.
Mail atmistim urun odeme belgesini ve urunun ekran goruntusunu malesef bi degisiklik olmadi yada gec kaldim torba kapandi diye guncelleme oldu ankaraya gonderilecek burdaki gumruk mudurluguyle ugrasicam

Bu gümrük konuları, mevzuları uzayıp gider, biz buradan ucuza getirme yöntemlerini anlattıkça, birileri de mevzulara uyanıyor, sonunda ucu bize dokunuyor, adminlerden ricam, kumanda ola konusu mutlu bitmişken konunun gereksiz yere uzamamssı adına konuyu kapatmalarıdır.

Son düzenleme:
Ben son birşey eklemek istiyorum eğer garantiye almak istiyorsanız biraz fazla verip amerikan postam gibi bir aracı firma ile getirin gümrükle falan hiç uğraşmadan elinizde olur. Ama ürünün boyutuna göre 40$ ve daha üstü bir ücret isteyebilirler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...