Align 3GX FBL Unitesi : Kullanıcılardan Gelen Soru / Sorunlar

Türker Akgün' Alıntı:
Akay Bey,

Muhtemelen Sbus üzerinden bağlandığınızdan ünite kumandanızdan Gov sinyali alıyor ve siz kumandanızdan governor'u inhibit yapsanız bile 3GX ünitenizde bunun sinyal karşılığı governor aktif olarak algılanıyor. Bu sebeple de inh ettiğinizde ünite governor statüs bilgilendirme ışığınız yeşile dönerek aktif oluyor.

Eğer governor kullanmayacaksanız ve motor devrinizi throttle curve'ler ile sağlayacasınız kumandanızdan gov ayarınızı act hale getirip governer statüs bilgilendirme ışığı " kırmızı " renge dönecek, yani governor disable olacak şekilde gerekli ayarlamayı yapın derim. Böylece ünite throttle kontrolü için sürekli Flight Mode'larda sizin ayarlamış olduğunuz curve'leri kullanacaktır ve governor devreye girmeyecektir.

Ayrıca üniteye bilgisayarla bağlanarak governor'u sürekli kapalı kalacak şekilde ayarlamakta mümkün bildiğim kadarıyla.
Kuryuk ayar menusunden ciktikdan sonra kumanda dan aileron ve elevator stik hareketi verdigimde ail el pit servolari hic hareket etmiyor. Pili cikartip tekrar calistirdidimda hersey normal. Bu durum normalmi.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akay Gulmer' Alıntı:
Kuryuk ayar menusunden ciktikdan sonra kumanda dan aileron ve elevator stik hareketi verdigimde ail el pit servolari hic hareket etmiyor. Pili cikartip tekrar calistirdidimda hersey normal. Bu durum normalmi.
Bende böyle birşey olduğunu hatırlamıyorum. Normalde ünite üzerindeki " SET " butonuna birkez daha basıp setup'tan çıktıktan sonra ünitenin tekrardan kendini kurarak komutlara cevap vermesi gerekir sanki.

Sizdeki ünite ile deneyip bakabilirmisiniz

Akay Gulmer' Alıntı:
Sizdeki ünite ile deneyip bakabilirmisiniz
Muhtemelen ben modele el atana kadar siz cevabı bulmuş olursunuz ama yine de bakarım ilk fırsatta. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Muhtemelen ben modele el atana kadar siz cevabı bulmuş olursunuz ama yine de bakarım ilk fırsatta. ;)
Bu aksam tekrar dan kontrol ettigimde kuyruk menu ayarindan veya thr. Kalib. Ayarindan ciktiktan sonra aile. Elv. Stik hareketlerini algilamiyor. Fakat neredeyse 20-25 deneme yaptim. Bu denemelerimin sadece 3-5 tanesinde bu durumu yapti.

Akay Gulmer' Alıntı:
Bu aksam tekrar dan kontrol ettigimde kuyruk menu ayarindan veya thr. Kalib. Ayarindan ciktiktan sonra aile. Elv. Stik hareketlerini algilamiyor. Fakat neredeyse 20-25 deneme yaptim. Bu denemelerimin sadece 3-5 tanesinde bu durumu yapti.

Genelde sorun olmuyor gibi.

Alicidan 3gx uniteye sadece s-bus ile takili . 3gx in batarya baglantisindan alicinin batarya kanalina takili bir kablo kullanmadim. Buna gerek yok sanirim

Türker Akgün' Alıntı:
Akay Bey,

Muhtemelen Sbus üzerinden bağlandığınızdan ünite kumandanızdan Gov sinyali alıyor ve siz kumandanızdan governor'u inhibit yapsanız bile 3GX ünitenizde bunun sinyal karşılığı governor aktif olarak algılanıyor. Bu sebeple de inh ettiğinizde ünite governor statüs bilgilendirme ışığınız yeşile dönerek aktif oluyor.

Eğer governor kullanmayacaksanız ve motor devrinizi throttle curve'ler ile sağlayacasınız kumandanızdan gov ayarınızı act hale getirip governer statüs bilgilendirme ışığı " kırmızı " renge dönecek, yani governor disable olacak şekilde gerekli ayarlamayı yapın derim. Böylece ünite throttle kontrolü için sürekli Flight Mode'larda sizin ayarlamış olduğunuz curve'leri kullanacaktır ve governor devreye girmeyecektir.

Ayrıca üniteye bilgisayarla bağlanarak governor'u sürekli kapalı kalacak şekilde ayarlamakta mümkün bildiğim kadarıyla.
futabada sbus ile gov yesil isik durumunu cozdum. gov kanalini reverse ettim ve kumandadan gov menusunden act yaparak rateyi off getirdim. off konumuna geldiginda isik kirmiziya dönebilmesi icin kanali rev ettim.

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar rudder verip kestiğimde kuyruk küçük bir salınımdan sonra tutuyor. Yani hafif sendeler gibi yapıyor sert kuyruk manevralarında. Sebebi ne olabilir?

Pid değerlerinle oynamanız gerek

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Pid değerlerinle oynamanız gerek

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Nasıl yapacağım?

Akay GÜLMERSİN' Alıntı:
futabada sbus ile gov yesil isik durumunu cozdum. gov kanalini reverse ettim ve kumandadan gov menusunden act yaparak rateyi off getirdim. off konumuna geldiginda isik kirmiziya dönebilmesi icin kanali rev ettim.

SM-T700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu duruma Trex-450 nin ESC sinin ayarlanmaması meydana getirebilirmi veya ESC nin tüm ayarlarının 1. kademede olması. (Yanlış olması) Helinin diğer ayarlarını etkilermi. Heliyi toplarken uçuş kontrolü yaptığımda aıleron ve elevator yönünde istediğim hareketi vermemisti. Bende komple tekrardan ayarlamak için bazı parçaları söktüm. Ama farkettimki ESC ayarlı değilmiş. (Fabrikadan ayarsın geliyor sanırım bu tip ESC ler) . :):):) Daha trex 450 yi havalandıramamışken birde 550L Nasıl toplarım bilemem. (2 Senede 450 yi toplayamadım) :):)