Align 450 Pro DFC Model için Dayanıklı ve Uygun Servo Seçimi

Muammer Bey , kağıt üzerinde yazan değerler özellikle çin menşeili malzemelerde doğru olmayabiliyor. O yüzden toplu alım yapacaksanız mutlaka denenmiş olanı tercih edin. Ancak herkesin yorumu da farklı olacağı için en iyisi toplu sipariş vermemek. 3-4 birinden 3-4 birinden alabilirsiniz mesela

Bunun dışında 450 boyutu servolar küçük yapısı nedeniyle narin olurlar , her kırım bir diğerinden farklıdır , düşüş şekline göre servolar bozulabilir yada dayanabilir. O yüzden dayanıklılık göreceli bir konudur. Hız ve voltaj konusuna gelince 450 sınıfı modeller için , hatta 500 ve 550 sınıfı içinde HV servolar çok gerekli değildir. Hızlar arasındaki 0.03 farklılık bizim hissedebileceğimiz bir fark değildir.

KDS N290 derim 10 adet al abi bak keyfine , birçok kişi denedi test etti. 450 lik servoda sorun çıkma olasılığı kaçınılmaz İlker beyin dediği gibi

bende aynı kararı verdim sipariş listesine ekleyince 3 yıldız çıktı anlamı stokta yeterli miktarda olmayabilir :( bende mail attım stok durumu için cevap bekliyorum beklerkende 50$ daha 450 pro yedeği listeye ekledim servolarla beraber 450$ lık 450 pro yedeğim olacak beni epey bir zaman idare eder heralde :)

Bence o kadar parayı yedeğe vereceğinize bir model daha almak daha mantıklı , özel bir 450 sevdası yoksa o yedekleri tüketene kadar 450 sınıfında kalacağınızı sanmıyorum.
Eskiden bende çok yedek alırdım. Sonra model gittiği zaman ne yapacağımı bilemezdim. Ayrıca hep elimde olmayan yedeklerde kırık olurdu gene kargo beklerdim. Artık yedek almıyorum , iki model bulunduruyorum biri kırılırsa yedeklerini sipariş veriyorum diğerini daha dikkatli uçuruyorum. Hiç helikoptersiz kalmadım .

Ynt: Align 450 Pro DFC Model için Dayanıklı ve Uygun Servo Seçimi

Aynen 2 helikopter olayına katılıyorum. Bende şu An tek var ama daha önce 2 tane vardı. Insan daha rahat oluyor. Bide hiç yedek bulundurmam. En kötü fast lan dan 4 günde geliyor En yavaş kargoyla.

ben yedeği seviyorum alanda helim paramparca olsada tekrar uçarak eve dönmeden rahat edemem oyüzden bol yedek taraftarıyım olmayan yedeğim motor , esc , main frame ve tail rotor ile servosu gerisi tamam kırılabilecek herşey ve orjinal aling 450 satmayı düşünmediğimden bukadar yedek aldım bir yöndende iyi bir antraman aleti ve kırımıda uygun . ilker beyi örnek alıyorum birazda :) . tabi ramazandan sonrada goblin 570 nasipse alınacak

evet mail geldi kds servo 5 adet kalmıştı onları ve 6 tanede rcx servo aldım 11 servom var :eek: :lollol: Aling 415 3 adet sağlam çalışır durumda satılıktır. ayrıca birazdaha yedek aldım elimde az olan ve olmayan yedekleri iste
Products Tax Total
2 x HS1219QA - New Main Gear 0.00% USD12.58
1 x H45045 - Ball Link 0.00% USD3.59
1 x H45037 - Tail Boom 0.00% USD7.19
5 x KDS-2004-4 - N290 Metal Gear Digital Servo (Suitable for Tail Servo) 0.00% USD39.95
1 x H45G002XXW - Torque Tube Rear Drive Gear Set 0.00% USD11.69
1 x RCX Hexagon Screwdriver Set (1.5 / 2.0 / 2.5 / 3.0mm) 0.00% USD5.99
1 x HZ022A - Landing Skid Nut 0.00% USD2.69
1 x HS1220AA - 450 Autorotation tail drive gear (Black) 0.00% USD5.39
2 x HQ0683A - 68 Tail Blade 0.00% USD10.78
6 x RCX MG9025 Standard Metal Gear Digital Servo (9g / 0.09sec / 2.5kg) 0.00% USD41.9

Sub-Total: USD141.79
Air Parcel ([Weight: 760g]
Delivery Time: 10-30 days
Tracking: Yes
Insurance: Optional): USD21.15
Total: USD162.94

artık çakılmanın zefkine tam olarak doyacağım bekle beni invert tic toc 3d :yuppi: :lollol: :lol: :RCKolik:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
rjx fena görünmüyor hem hızlı hemde torklu deneyeceğiz ve 7$

Hayırlı olsun :) benim modelde de corona 929mg var çok memnumdum daha hiç dişli değiştirmedim motorlarından felan hiç sıkıntı yaşamadım fakat dün modeli kırdım servo kolları kırıldı değiştirmek için söktüm main shaft bloklarını felan bi çıkrdım yerinden servoların kulakları elimde kaldı :) :) Bana da ucuz yollu bi servo lazım sanırım şu kds'lerden alıcam :) Artık coronolardan da depron uçak felan yapıcam :)

berkay benim coronolarda anı oldu dişliler ve devre sağlam vida ayakları kırık bakalın rcx ve kds ler nasıl çıkacak önce rcx leri deniyeceğim yorum yaparım kullandıkça

Bu coronalarda servo kutusu ayrıca satılmıyor mu ? Çöpe gitmesin servolar ..

ben onlara eliminyum plakadan ayak yapmayı deneyeceğim :) çokta önemli değil zaten 2 tanesinin içi sağlam biri biraz diş sıyırmış basit uçak calışması yaparsam onlarda kullanırım

İlker Sönmez' Alıntı:
Bu coronalarda servo kutusu ayrıca satılmıyor mu ? Çöpe gitmesin servolar ..
Yok abi satılmıyo 5 dolarlık servo zaten :) Ben depron uçak yapmayı düşünüyorum çöp olmayacak yani :)