APM 2.8 f450 quad topladım

APM ikinci el aldim. Yatay pinli olan model. Şöyle deneyebilirsin, pusula kalibrasyonunu arkadasin dedigi gibi tik i kaldirarak 5000 seviyesinde tum noktalari tamamlayarak yap, sonrasında pervaneleri ters baglayip mission uzerinden Motor&Compass kalibrasyonu yap, GPS ve Pusula modulunu direge yapistirirken kalin gerekirse cift kat cift tarafli bant yap ki titresimi birazda olsa sonumleyebilsin. Bu arada denemeleri ev icinde yaparsan Gps fixlemeyebilir.
Ben f450 gövdeyi 3b yazıcıdan yaptım o da biraz fazla sarsıntılı oluyor daha sağlam bir gövdemi baskı alsam yada hazır gövdeden mi alsam bir önerin var mı ? Pusula kalibrasyonunu evde veya dışarda yapmam fark eder mi

Ben f450 gövdeyi 3b yazıcıdan yaptım o da biraz fazla sarsıntılı oluyor daha sağlam bir gövdemi baskı alsam yada hazır gövdeden mi alsam bir önerin var mı ? Pusula kalibrasyonunu evde veya dışarda yapmam fark eder mi
F450 Satın almani oneririm. Aslında bu konuda tamamen zevk meselesi. Ben her zaman planlara sadık kalmaktansa bazen kendi yaratıcılığımızı kullanmaktan yanayim. Suan elimdeki f450 kırılsa farklı materyallerden kendim H tipi quad yaparim. Yani ister alasım urunden kendin kes biç yap, ister 3D Bas, ister ahşap yap. Hatta bütçe problemi yoksa F550 Oneririm ama buda beraberinde min 5000 mah batarya getiricek.(Bence). Benim için kara araçları içimdeki çocuktur, Hava araçları özgürlüktür. F450 hazır araştır butce olarak zorlarsa eğer bana dm olarak ulaş elimdeki F450 kasa satabilirim. Kalibrasyon şahsi fikrim evdeki kolon yanlarinda etkilendiği birazda olsa çevresinde metal bulunmasa iyi olur. Madem telemetri ile kullanıyorsun balkonda yap. Ama bunların hepsinden once titresim ve motor pusula kalibrasyonunu halletmen buyuk olcude yeterli gelicek. Bunu cozebilirsen, kasa sallanmasini bi sekilde halledersin.

F450 Satın almani oneririm. Aslında bu konuda tamamen zevk meselesi. Ben her zaman planlara sadık kalmaktansa bazen kendi yaratıcılığımızı kullanmaktan yanayim. Suan elimdeki f450 kırılsa farklı materyallerden kendim H tipi quad yaparim. Yani ister alasım urunden kendin kes biç yap, ister 3D Bas, ister ahşap yap. Hatta bütçe problemi yoksa F550 Oneririm ama buda beraberinde min 5000 mah batarya getiricek.(Bence). Benim için kara araçları içimdeki çocuktur, Hava araçları özgürlüktür. F450 hazır araştır butce olarak zorlarsa eğer bana dm olarak ulaş elimdeki F450 kasa satabilirim. Kalibrasyon şahsi fikrim evdeki kolon yanlarinda etkilendiği birazda olsa çevresinde metal bulunmasa iyi olur. Madem telemetri ile kullanıyorsun balkonda yap. Ama bunların hepsinden once titresim ve motor pusula kalibrasyonunu halletmen buyuk olcude yeterli gelicek. Bunu cozebilirsen, kasa sallanmasini bi sekilde halledersin.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bu compass motor calibration yapmaya çalıştığımda 1 sn direk sonlanıyor yada failed yazıyor bir türlü yapamadım bi ayarımı var acaba
gördüğüm kadarı ile %80 civarına getirince finish dememiz gerekir ama direk motorları durduruyor kalibrasyon % 30 da iken oldu gösteriyor.

%50 throttle ile yapmistim bende. Tabi daha dogrusunu bilen üstatlar varsa bilgilendirebilir. Pervane balanslarini yaptin mi bu islemden once ?

Evet arkadaşlar sonunda düzgün bir uçuş yaptığımı düşünüyorum ,şuan mesafe denemeleri yapıyorum birde kamera takarak havadan görüntü almaya düşünüyorum görüşlerini bekliyorum.
Sorunu da şu şekilde çözdüm ,aldığım yerle iletişime geçtim önce dediler iade alalım dediler ,aldığım fiyatın 4 5 katı olmuştu komple set değişim istedim tamam dediler işte geldi ürünler kurulumunu yaptım kalibrasyonlarını yaptım bu sefer düzgün bir uçuş yaptım ama yer düzgün olmadığı için direkt loiter modda uçuş yapamadım önce stabilize modda havalandırıyorum sonra loiter çektiğim zaman düzgün bir uçuş yapıyorum yardım eden herkese teşekkür ederim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: N.Ahmet SANDIKLI
bu sefer düzgün bir uçuş yaptım ama yer düzgün olmadığı için direkt loiter modda uçuş yapamadım önce stabilize modda havalandırıyorum sonra loiter çektiğim zaman düzgün bir uçuş yapıyorum yardım eden herkese teşekkür ederim.
Hadi gözünüz aydın. :thumbup:

• Beğen
İlk defa kamera takıp havadan görüntü aldım, ucuz bir kameradan beklenmicek kalite gerçekten.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
VTC6 lar nasil oldu son durum nedir 3S2P olarak yapicaktin ?
Bayadır uçuş yapamıyordum, elimde de 3s1p yaptım fakat çok etkili olmadı bu şeklide 3 4 dk arasında bir uçuş sağlayabildim, bunun nedenide lion pil olduğu için güç çekince voltaj çok düşüyor quad kendini düz tutamıyor biraz param olunca 2 paralel deneyip yapacağım