APM Pro ile Motor Çalıştırma Sorunu

kenan köse

Yeni Uye
sevgili abilerim, kardeşlerim apm pro control kartı ile bir quad topladım kurulumunuda yaptım ama motorları bir türlü çalıştıramıyorum bataryayı takınca hafif titriyo sonra ne yaparsam yapıyım çalışmıyor lütfen yardımcı olun. kafayı yemek üzereyim.

"Yardım" bile genel konu başlığı yerine sorununu ifade eden bir başlık, yardım alma ihtimalini arttıracaktır.

NOT : Senin yerine şimdilik ben konu başlığını değiştirdim.

fotoğraf yükleyemedim ama yaşadığım problem galiba cihazı arm etmek diye birşey var onu yapamıyorum

Çalıştırdığınızda bip sesi kaç kere veriyor? Hangi ledler ne renk yanıyor?

ilk takınca uzun bir kere ötüyor daha sonra iki kere ötüyor

yeşil hep yanıyo diğerindede bir kaç kez mavi yandıktan sonra kırmızı yanıyo

Arm etmek için ne yapıyorsunuz?

bir de pc den mission plannerdan durumunu takip ettiğiniz zaman, arm ederken size bir hata veriyor mu

arm etmek için gaz çubuğunu sağ köşeye götürüp 5 saniye bekliyorum

verdiği tek uyarı
prearm: need 3d fix

GPS sinyali almıyor. Açık havada, bir parkta deneyin. Kapalı yerlerde GPS sinyal almıyor olabilir. 3D Fix için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

Merhaba,
Denemeler için Full Parameter Setting'den "ARMING CHECK" değerini 0 yaparsan, başlangıç gerekliliklerini devre dışı bırakarak motorları çalıştırabilirsin.

Ekli dosyalar

• a1.png
    a1.png
    88.9 KB · Görülme: 27

Arming Check'i denemek için 0 yapabilirsiniz. Motor yönlerini ayarladıktan sonra 1 yapın. Kesinlikle 0 iken uçuş yapılmamalı. Need 3d fix ise yeterli uyduyla eşleşemediğinde verdiği bir uyarıdır. Açık alanda vermez.

arming check'i ayarlamak için girdiğimiz ''Full Parameter Setting'' bölümü ve yanındaki 1 kaç yer yok gözükmüyo

Açık havada deneyin. 3DFix'i 0 değerine ayarlamanız gerekmez.