APM Pro ile Motor Çalıştırma Sorunu

arkadaşlar arm işlemi bir türlü olmuyor Full Parameter Setting de programda gözükmüyor ne yapmalıyım

Bir modelci arkadaşınıza veya bir model dükkanına gidin. Çözüm bulabilirler.

Kaynak:

Orijinal metin;
Need 3D Fix : the GPS does not have a 3D fix and the vehicle is in a flight mode that requires the GPS and/or the circular fence is enabled.

Türkçe Meali;
3D Fix'e ihtiyacınız var : GPS'de bir 3D düzeltme bulunmamaktadır ve araç GPS gerektiren bir uçuş modundadır. (loiter, auto, alt hold vs.)

Uçuş modunuz stabilize de mi? Bu modda gps gerekli değil diye biliyorum.
Esc ve kumanda kalibrasyonu düzgün yapıldı mı? Tekrar yapmakta fayda var.

arkadaşlar indirdiğim mission plannerların içerisinde hep bir bölüm eksik tam nasıl düzeltileceğini öğrendim diyorum bilgisayarımı açınca o bölüm bende yok, hangi sürümü kullanmalıyım elinde hazır kurulum linki olan varsa gönderebilirmi
not:kullandığım sürümler MissionPlanner-1.3.48.msi ve MissionPlanner-latest.msi

Sanırım birşeyler eksik defiğin full parameter list'i göremiyorsun, yeni mp'larda ayarlar kısmında advanced user yada onun gibi, şu an tam hatırlayamıyorum bir seçenek olması lazım yanındaki tik'i koyarsan tüm paramatre ayarlarını görebilirsin.

ne oldu anlamadım ama artık mission planera da bağlanamıyorum tekrar tekrar bilgisayardan kaldırıp yükledim ama bir işe yaramadı farklı sürümlerde denedim yinede bağlanamıyorum neden olabilir daha önce bağlanıyordu

-Bilgisayarın güvenlik duvarını devre dışı bırak,
-Yazılımı tekrar kur,
-Baudrate'e dikkat et.
-APM'nin USB/Telemetri bağlantısını kontrol et gerekirse kablo ile bağlanıyorsan kabloyu değiştir.

Bağlanmayı bir de bu şekilde dener misin?

Başıma gelenler bunlardı.Çözüldü.

arkadaşlar ne yaptıysam mission planer abağlanamadım COM bağlantısı kablo ile de denedim telemntry ile de denedim bağlanamadım sizce ne yapmalıyım bunu çöpe mi atacağım bir akıl verin lütfen ankarada yaşıyorum yardımcı olabilecek varsa lütfen yazsın yada beni biryere yönlendirsin lütfen

semih kenan köse' Alıntı:
arkadaşlar ne yaptıysam mission planer abağlanamadım COM bağlantısı kablo ile de denedim telemntry ile de denedim bağlanamadım sizce ne yapmalıyım bunu çöpe mi atacağım bir akıl verin lütfen ankarada yaşıyorum yardımcı olabilecek varsa lütfen yazsın yada beni biryere yönlendirsin lütfen

Apm yi taktığınız zaman aygıt yöneticisinde, PC nin kontrol kartını doğru olarak tanımladığını görüyor musunuz öncelikle?

Eğer bilinmeyen aygıt gibi vs görüyorsanız, apm driver ını bulmaya çalışın ( az evvel baktım nette ama direk bir driver linki göremedim?) Muhtemelen kontrol kartının kendi içinde driver i otomatik olarak aktif oluyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Driver için arduino ide son sürüm yüklemek gerekiyor. bende driver aradım bulamadım bu şekilde çözdüm.

arduino ide nasıl yükleniyor farklı bir programdan mı

ben kontrol ettim bağlantı noktaları bölümünde arduino mega 2560 com3 olarak gözüküyor

sonunda arm etmeyi becerdim ama şimdik de motrlardan biri çalışmıyor ilk başta biraz enerji geliyor hafif dönüyor hatta buzer'inden sesde geliyor ama sonra dönmüyor ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz.

semih kenan köse' Alıntı:
sonunda arm etmeyi becerdim ama şimdik de motrlardan biri çalışmıyor ilk başta biraz enerji geliyor hafif dönüyor hatta buzer'inden sesde geliyor ama sonra dönmüyor ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz.

bakınız; ESC Kalibrasyonu