ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar

hakan.

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar hepinize......dx8 kumanda almıştım vakit bulamadım heliye monte etmeye ama artık bu hasretlik bitsin istedim alıcıyla buluşturayım dedim helimi :) ama bi türlü çalıştıramadım :mad: acaba AR8000 dsm2 alıcı satelite antensiz çalışmıyor mu ... konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim..... herkese kırımsız uçuşlar bu arada ;)

ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar....i

Cıkk, çalışmıyor sat. olmadan. Rasim de çalıştıramamıştı, araştırıp bakmıştım. Sat. olmadan çalışmıyormuş spektrum alıcılar.

---------------------------------------------------------

Rasim Öztürk kardesimize tesekkurler :
Spektrum 6 kanal alıcıları ve bazı 7 kanal alıcıları haricinde satellitesiz çalışmıyor demiştik. AR8000 de bu satellitesiz çalışmayan grup içinde. Özellikle yukarıda alıntıladığım yerde son paragrafta ifade etmeye çalıştığım durumu ise üçüncü videoda görsel olarak da sundum.

Buyrun Spektrum AR8000 alıcının rc heli için gerçekleri...

Video-1.... Satellite olmadan bind etmeye çalışma durumu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Video-2.... Satellite ile birlikte bind etme durumu

Video-3.... Satellite ile birlikte bind edip pil takılı iken satellite'i çıkarma, alıcının tek başına yanıt vermeye devam etmesi, enerjiyi kesip tekrar verdiğimizde ise satellite'siz olduğu için artık verilen komutları servolara iletmemesi durumu

:saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar: :saygilar:

Ynt: ar 8000 alıcı satelite olmadan çalışıyormu arkadaşlar....i

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Tüm spektrum alicilar için bu muhabbet yok ama dimi ?
Ah be Emre abi.... :mad: ne hevesle oturdum helinin başına uğraştım uğraştım olmadı topro alyanı mı falan da almıştım...

Ya Hakan'cım, aynı durum daha bi 8-10 gün önce Rasim'in başına gelmişti, ben de ordan biliyorum. Satellite olmadan çalişan tek alıcısı AR7600/7610 'muş spektrumun. Yani hemen her alıcı için durum aynı Mehmet. Konu linki şu:

JR ve spektrumlar satalite olmadan calismaz

yani satalite girisi olan alicilara satalite takilmaz ise calismaz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

spektrum alıcı üzerinde anten kablosuda var nasıl çalışmaz ben şu an ar6210 satellitesiz kullanıyorum ve gayette güzel çalışıyor extra 260 uçağımda Ar8000 ondan çok daha üstün satellitesiz benim fikrim üstelik ar7000 de var elimde onuda denerim
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla kafam karıştı şimdi ..... :) Yarım yamalak ingilizcemle yabancı sitelerdende baktım ama biri olr diyo diğeri hayır ... bende hayırlısı diyeyim :) araştırmaya devam bilgisi olan arkadaşlarda katkıda bulunsun lütfen....

Muammer Akbulut' Alıntı:
spektrum alıcı üzerinde anten kablosuda var nasıl çalışmaz ben şu an ar6210 satellitesiz kullanıyorum ve gayette güzel çalışıyor extra 260 uçağımda Ar8000 ondan çok daha üstün satellitesiz benim fikrim üstelik ar7000 de var elimde onuda denerim

Yok muammer abi sat olmadan ar8000 calismiyor ar6210 bendede var sen calistirmissin ama ben onuda calistiramadim sat olmadan spectrum sat olmadan calistirabildigim tek alici ar6115E ondada sat girisi yok zaten kumanda bind olmuyor aliciyla sat olmadan

Muammer Akbulut' Alıntı:

AR7000 bendede var yillarca kullandim , satalite olmadan calismiyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Muammer Akbulut' Alıntı:
spektrum alıcı üzerinde anten kablosuda var nasıl çalışmaz ben şu an ar6210 satellitesiz kullanıyorum ve gayette güzel çalışıyor extra 260 uçağımda Ar8000 ondan çok daha üstün satellitesiz benim fikrim üstelik ar7000 de var elimde onuda denerim.

Şurada da konuşulmuş aynı konu.

Nasıl çalışmaz derken siz çalıştırabildiniz mi hiç?

Ben satellite i gaui x3 é takmıştım. Boşta duran Ar8000 i de trexe takıp bi deneyeyim dedim. Servolara enerji gidiyor, swashı tutuyorlar ama alıcı kumandadan komut almıyor. Sonra araştırdık ki hakikaten durum buymuş, öğrenmiş olduk.

bu satellitesiz kullandığım extra 260 ve spektrum dx9 la kullanıyorum

Muammer Akbulut' Alıntı:
bu satellitesiz kullandığım extra 260 ve spektrum dx9 la kullanıyorum

Abi ben bi turlu beceremedim bosta duruyor valla alicilar sat olmadigi icin nasil bind ediyosun soylermisin bende kurtuluyum sat almaktan :)

Gyro yada fbl ile hiç kullanmadım ama sade olarak alıcı satellitesiz çalışıyor videosunuda yolladım yarın elimdeki ar7000 i 3gx takıp bir deneyelim sonucu buraya yazarım .

ogulcan acar' Alıntı:
Abi ben bi turlu beceremedim bosta duruyor valla alicilar sat olmadigi icin nasil bind ediyosun soylermisin bende kurtuluyum sat almaktan :)

Vallahi oğulcan bende bukonularda çok ta tecrübeli değilim şans belki ;D . Ama ben normal olması gereken leri sırasıyla yaptım ilk denemede oldu bindlendi

Muammer Akbulut' Alıntı:
Vallahi oğulcan bende bukonularda çok ta tecrübeli değilim şans belki ;D . Ama ben normal olması gereken leri sırasıyla yaptım ilk denemede oldu bindlendi

Abi ben kumandayi sifir aldim kutudan cikan sat bozuk cikti bende bi turlu bind edemedim ar8000 i gunlerce yeni sat bekledim sat geldi olay cozuldu yeni sat gelene kadar da baya ugrastim bind ediyim diye ama banamisin demedi :) bi yolu vardir ins sat olmadan bind etmenin:)