Arduino ile Led Rotating beacon Uygulaması

Kagan bey ellerinize saglik :thumbup: Gercekten guzel bir calisma olmus :bravo:

Baski devre ile ilgili konuya yeni acilan yerden devam edebiliriz ;)

Bu arada Kagan bey resim ve video paylasimi icin asagidaki konulara hizli bir sekilde bakarsaniz, paylasimlar herkes tarafindan problemsiz sekilde gorulebilir :)

Evet arkadaşlar , bugün öğleden sonra bir kargo aldım, aramıza Iparta'dan katılan Kağan Ayanoğlu hocamız , Mehmet Küçüksarı kardeşim ve benim için 2 adet döner lamba imal edip , zahmet edip yollamışlar ...Kendisine karşı mahcup olurken :embarras: , tüm forum huzurunda ayırdığı zaman ve sarfettiği emekleri için çok teşekkür ediyorum. :thumbup:
En kısa zamanda da kendisini Burdur'a geldiğinde , çay , çorba, yemek,kahve,kurabiye gibi aktivitelerimize katılmaya davet ediyorum.Ellerin dert görmesin Kağan Hocam..... :halay: :yuppi: :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Evet arkadaşlar , bugün öğleden sonra bir kargo aldım, aramıza Iparta'dan katılan Kağan Ayanoğlu hocamız , Mehmet Küçüksarı kardeşim ve benim için 2 adet döner lamba imal edip , zahmet edip yollamışlar ...Kendisine karşı mahcup olurken :embarras: , tüm forum huzurunda ayırdığı zaman ve sarfettiği emekleri için çok teşekkür ediyorum. :thumbup:
Teşekkürler Kağan Bey, emeğinize sağlık :bravo: :thumbup:

Kağan bey den 1 adet de ben istemiştim kargodan aradılar gelmiş yarın alacağım inşallah.Ben de buradan kendisine teşekkürlerimi sunayım.[emoji4]

Buyrun efendim .

Tekrar Kağan beye teşekkürlerimi sunuyorum.Bu kadar küçük bir devrede bu işçilik pes doğrusu Allah nazarlardan saklasın.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer Yamaner' Alıntı:
Olmuş valla! Helal olsun. :D

Abi pek iyi çekemedim. :rolleyes:

Sadece dönüş hızı biraz düşürülürse(ki kağan bey onu da yaparım demişti) tam olur . :thumbup:

Ama şu an için en iyisi yapılana kadar en iyisi bu :saygilar:

Şimdi bunun üstüne kırmızı bir şapka oturttuk mu tadından yenmeyecek.Olur mu olmaz mı derken şu an canlı canlı elimde :halay:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Buyrun efendim .

Tekrar Kağan beye teşekkürlerimi sunuyorum.Bu kadar küçük bir devrede bu işçilik pes doğrusu Allah nazarlardan saklasın.
Abi Paylasim icin tesekkurler. kagan bey Tekrar Ellerinize saglik :RCKolik:

120 gün sonra konuyu tekrar hortlatıyorum arkadaşlar kusura bakmayın.... :D

Kağan hocamın gönderdiği devredeki ledleri söküp , Zafer hocamın Kocaeli buluşmasında yine hediye ettiği 805 smd ledler ile devreyi yeniden düzenledim...(amma beleşciy mişim şimdi farkettim. :lol: )
Yardımı olan tüm arkadaşlarıma sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum... :saygilar:

Hakkaten , ince kablo olmayınca , ince makaron olmayınca bir de 100 wattlık tabanca havya ile 805 'leri kablolamak azcık zorlamadı dersem yalan olur..Ancak azimli fare dağı delermiş , ben de onca strese ve ara ara bunalmalara rağmen bitirmeyi başardım... :halay:

Önce boyut kıyaslaması için bir foto koyalım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da fırından tazecik çıkmış , sahurluk videomuz... :saygilar: ...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer abi , proje nasıl , piyasaya sürmeye değer mi :yuppi: , senin ellerine su bile dökemeyiz abi... :saygilar:

Hakan hocam, sen pili takana kadar, devreyi makaronun içine gömdüğünü farketmemiştim :).

Eline sağlık, gerçekten çok güzel gözüküyor ... Ama 100W tabanca ile o leldleri nasıl yaptın anlamak mümkün değil :eek: ...

Zafer SAHIN' Alıntı:
Hakan hocam, sen pili takana kadar, devreyi makaronun içine gömdüğünü farketmemiştim :).

Eline sağlık, gerçekten çok güzel gözüküyor ... Ama 100W tabanca ile o leldleri nasıl yaptın anlamak mümkün değil :eek: ...

Sorma Zafer hocam , kablolar kalın olduğu için , o makaronun altında 5 adet kablo demeti var biliyorsun , kabloların plastik izolasyonları ile beraber olunca kalın oldu , ince makaron da bulamadım , odun gibi kalın birşey oldu işte , ama kıvrılabiliyor :D , lehim işi aslında en kolay kısmıydı , ama ne yapıp edip , bunu incecik yapmak için çaba sarfedeceğim , , sorun değil , benim gövdenin içinde bir şekilde monte olup görünmeyeceği için , bunu böyle kullanırım.....
Her şey lehim kadar kolay olsa , bir de şu program atmadır , hesaplamaları falan azcık anlasam , kod yazmayı gözüm zaten yemiyor bile , yani sizin gibi deryaların yanında biz gölde yüzen bir minik balığız hocam......... :saygilar: