Arduino ile Led Rotating beacon Uygulaması

Kağan Ayanoğlu' Alıntı:
Maliyet

Pic 12f675 ...... 2,20 TL
4 x SMD led..... 0,50 TL
4 x Direnç ...... 0,03 TL
1 x Kart ......... 0,25 TL
----------------------------------
TOPLAM............ 2,953 TL

:halay: :yuppi:

Şöyle diyelim. İstediğimiz sıra ve sürede yakıp söndürebiliriz.
Yalnız 3,7-5v arasında çalışır. Daha yüksek voltaj verilecekse bir tane gerilim sınırlayıcı transistör, 78L05 ve 2 kondansatör eklemek gerekir.

Hocam voltaj aralığı çok güzel , de..., programlayıcı 140 lira... :D , kusuruma bakmayın , elektronik konusunda sıfırım desem yalan söylemem...Ledleri bulduk , diğerleri de tamam , ben malzemeleri alıyorum bugün , gelince bir Isparta yapayım o zaman... :D

[Foto]: Arduino ile Led Rotating beacon Uygulaması

Çizim tamam. Yarın basıp montaj yaparım.

Kart boyutları 10 x 12 mm :saygilar:[attachimg=1]

Ayrıca programlayıcı bende var. Ben yapıp size yollayabilirim. Kargo sizden ama :)

Ekli dosyalar

• vv.jpg
    vv.jpg
    68.8 KB · Görülme: 136

İstenen tam olarak bu değil. Yanıp sönmeler ani değil PWM ile yumuşak olmalı ki gerçek anlamda dönme etkisi oluşabilsin. Zafer Bey'in kodunu hatırlayın.

Kağan hocam çok teşekkür ederim , ilgi ve alakanız için , Sümer abinin vurguladığı nokta da önemli , öte yandan sadece hobi ve eğlence amaçlı bu konumuzda size maddi ve manevi külfet olmak bizi üzecektir , Mehmet Küçüksarı kardeşime de söz verdim , devreden ücreti mukabil 2 adet yapabilirseniz çok mutlu olurum. :saygilar:
Diğer bir nokta , Zafer hocama ve Sümer abime ısmarlama sözü verdiğimiz çaylarla kurabiye ödemeleri sizin için de geçerlidir.... :D :saygilar:

Arkadaşlar merhaba,
Bugün vaktimi bu işe ayırdım ve bitti. :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Not: Benim için zevktir arkadaşlar. Malzeme alıp göndermeye değmez. Siz kargo adreslerinizi bana özelden gönderin bende size kargolayayım.
Not2: Yavaş geçiş için daha ayrıntılı bir kod yazmam gerekli ama yinede 4 ledde fazla bir görünüm farkı olmaz. 6-8 led dizilirse o zaman akış efekti oluşur. Boş bir vakitte onuda denerim.

Kağan Ayanoğlu' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Not: Benim için zevktir arkadaşlar. Malzeme alıp göndermeye değmez. Siz kargo adreslerinizi bana özelden gönderin bende size kargolayayım.
Not2: Yavaş geçiş için daha ayrıntılı bir kod yazmam gerekli ama yinede 4 ledde fazla bir görünüm farkı olmaz. 6-8 led dizilirse o zaman akış efekti oluşur. Boş bir vakitte onuda denerim.

Kağan hocam tebrik ederim... :bravo: :halay: , evet , biraz hızlı gibi ama yine de çok güzel iş görür.Ancak malzemesiz veya isteğimize göre göndermenizi kabul edemem , anlaşılan o ki buna bugün epey kafa yordunuz , mutlaka emeğinizi karşılamamız gerektiğine inanıyorum.
Ben kendim ve Mehmet Küçüksarı kardeşim için 2 adet istiyorum , özelden attım adresimi.... :halay: :yuppi:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yaaaa bana ne yaaa. Ben de büyüyünce plaket basıcam yaa. :) :D :D Ellerinize sağlık!

Abi doğum günün ne zaman aramızda toplayıp sana bir plaket alalım.Şöyle kallavi olanından keser keser yeni devreler yaparsın.

Kağan Ayanoğlu' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Kağan bey gayet güzel olmuş sadece biraz hızlı görünüyor ama yanyana o şekilde görünüyor olabilir bizim yapmayı düşündüğümüz şekilde belki daha efektif görünebilir.Size zahmet olacak ama ben de 1 adet istiyorum adresi gönderdim.

İnanır mısın, 1975 yılından bu yana kolay baskılı devre arayışındayım. Her numarayı denedim. Şu işi bir rutine bindirebilsem var ya...

Sümer Yamaner' Alıntı:
İnanır mısın, 1975 yılından bu yana kolay baskılı devre arayışındayım. Her numarayı denedim. Şu işi bir rutine bindirebilsem var ya...

Sümer bey bence en kolay yöntem bu.

Müthiş! Anlamadığım şey, folyonun baskılı yüzü üste mi geliyor? Ütü ile folyo bakıra nasıl yapışıyor?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Müthiş! Anlamadığım şey, folyonun baskılı yüzü üste mi geliyor? Ütü ile folyo bakıra nasıl yapışıyor?

Baskı olan taraf bakır plakaya geliyor. Nasıl yapıştığını ben de bilmiyorum ama devre basmasam da merakımdan denemiştim yapışıyor :)

:saygilar:

O zaman folyo PNP kağıdı yerine geçiyor. Baskıyı da ayna görüntüsü olarak yapmak gerekecek sanırım. Ama linkte aluminyum asitte eriyor demiş. Kafam karıştı.

Sümer Yamaner' Alıntı:

Sümer Yamaner' Alıntı:

Merhaba size çok kolay ve ucuz bir yöntem söyleyeyim arkadaşlar. :thumbup:

Baski devre ile ilgili mesajlar yeni konu acilarak tasinmistir.