Arduino ile OSD programlama sorunu

Berke Karlı

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Hepsi
Konuyu doğru yere açtığımdan pek emin değilim ama arduino ile ilgili konular bu bölümdeler.
Banggoodan aldığım minim osdnin modlanmış hali yani KV_OSD ye yazılımı atmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor. Sanki ftdi kabloyu hiç bağlamamış gibi hata alıyorum. Ftdinin driverınıda yükledim, com4 te gözüküyor. Videoda sorun daha net anlaşılır, ne yapmalıyım abiler?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Berke videoyu bugün izleyebildim. Sanki senin arduino programında sorun var gibi.

Hata aktarım sırasında değil derleme sırasında oluyor. Ayrıntıları göremedim ama gerekli kütüphaneler sistemde yüklü olmayabilir.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Hata aktarım sırasında değil derleme sırasında oluyor. Ayrıntıları göremedim ama gerekli kütüphaneler sistemde yüklü olmayabilir.
Abi bu kütüphaneleri nereden ve nasıl indirebilirim? Daha doğrusu bu kütüphaneler tam olarak nedir? (Cahilliğimi mazur görün lütfen)

Add .ZIP library yazan yerden kendimiz kütüphane ekliyoruz herhalde. Ben OSD nin dosyasını ekledim ama herhangi bir etki yaratmadı.
Firmware yüklenmeden önce EEPROM_Clear yüklenmesi gerekiyormuş, EEPROM_Clear' ı yükledim ama KV_OSD yani asıl yazılımı yükleyemiyorum. Kontrol et deyince derleme sırasında hata oluştu diyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kodun en başınca include diye deklare edilen ve sonu .h ile biten kütüphanelere bak ve sistemine onları kurmaya çalış bence.