Arising Star Kırım Raporu ve Yardımı

Kırmızı alan F1 büyük otopark. Benim uçuşlarımın bir kısmı oradadır. Zemin o zamanlar çok kötü değildi. Yaklaşık 200 * 400 metre olsa da eğimi fazladır. Öğleden sonra güneş kötü girer göze. F1 pisti tarafına doğru iki ağaç vardır. Biz çiş ağacı derdik ama epey uçak telef etmiştir.
Sarı alana "Üst F1" derdik. Zemini çakıllıdır. Güney ucu biraz uçurumumsudur. Bizim ekip alt otoparkı pek kullanmıyor artık ve burayı tercih ediyor.
Mavi alanı ara ara kullanırdık. Şimdilerde daha çok kullanılıyormuş. Oranın zemini en kötüsüydü. İri çakıllar vardı. Şimdilerde nasıldır bilmiyorum.
Yeşil alanda bir iki kez uçtuk. Tepesinden geçen elektrik telleri rahatsız ediyordu. O nedenle daha çok arabacılar kullanırdı.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• F1 Otoparklar.jpg
    F1 Otoparklar.jpg
    111 KB · Görülme: 44

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kırmızı alan F1 büyük otopark. Benim uçuşlarımın bir kısmı oradadır. Zemin o zamanlar çok kötü değildi. Yaklaşık 200 * 400 metre olsa da eğimi fazladır. Öğleden sonra güneş kötü girer göze. F1 pisti tarafına doğru iki ağaç vardır. Biz çiş ağacı derdik ama epey uçak telef etmiştir.
Sarı alana "Üst F1" derdik. Zemini çakıllıdır. Güney ucu biraz uçurumumsudur. Bizim ekip alt otoparkı pek kullanmıyor artık ve burayı tercih ediyor.
Mavi alanı ara ara kullanırdık. Şimdilerde daha çok kullanılıyormuş. Oranın zemini en kötüsüydü. İri çakıllar vardı. Şimdilerde nasıldır bilmiyorum.
Yeşil alanda bir iki kez uçtuk. Tepesinden geçen elektrik telleri rahatsız ediyordu. O nedenle daha çok arabacılar kullanırdı.

[attachimg=1]
Yeşil ile çizdiğin alan benim 2. uçuşumu gerçekleştirdiğim alan Sümer abi elimde kumanda bi yandan uçağı kontrol ediyordum bi yandan drift yapan şahinlere çekilin diye bağırıyordum :lol: ama bir daha tövbe şilede yaşıyorum da ben Sümer abi okulum burda bir yer buldum ama ilk uçuşumu tek yapmak istemiyorum tek korkum o yoksa alan bana 3-4 dakika uzaklıkta

Mümkün olduğunca yanında birisi olsun. Hırsızı uğursuzu var. Bazen köpek oluyor ve saldırabiliyor. Bir yaralanma olsa sıkıntı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Low wing trainer konusunda çok doğru bir karar verdiniz. Hiç korkunuz olmasın. Tek uçmak nedir en iyi bilenlerden biriyim. Uçağın patern dışına çıkarır etrafımda döndürürdüm bazı anlarda da etrafıma bakardım bu sayede. Keşke etrafı çitli güvenli bir alan olsada korkusuz uçabilsem. Bu şekilde devam ettikçe hobiden soğutuyorlar insanı. İstanbulda bu imkanlar fazla bizlere göre. Ama bizde emin adımlarla ilerliyoruz. :)