Banggood siparişler gelmedi.....!!!!!

hakan.

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar ..
Banggood sitesinden v977 mikro heli almıştım yedekleri ve sim ile birlikte 5 parça kargo var dı siparişi 26 kasım 2014 te geçtim 4 aralıkta para hesaplarına geçti ve sipariş sevk edildi şu anda takip no dan baktığımda tüm siparişler teslim edildi yazıyor fakat heli elime ulaşmadı diğer tüm parçalar geldi. Tavsiyesi olan var mı arkadaşlar daha önce bu şekilde başına sipariş sorunu gelen var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Ben de çanta ve dongle aldım, gelmedi... Paypal ile aldığımdan, dispute açtım. Adamlar parayı iade ettikleri için dispute otomatik kapatıldı. Zaten kargo takipte en son hareket 4 aralıkta... Sonra bir hareket olmadı. Siparişi 24 kasımda almıştım. Aldığım tarihten itibaren 45 gün içinde dispute açmam gerekiyordu, adamlarla yazıştım bekleyin falan gerekirse iade ederiz dediler. 42. günde açtım dispute'u...

Tabii kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bir savunma mekanizması yok. Takip kodunu şuraya bi gir;

Eğer yoksa piyasada hala, adamlarla iletişime geçip parayı iade etmelerinden başka çıkar yol görünmüyor. Onların insiyatifinde yani... Paypal olsa dispute, claim gibi mekanizmalar var alıcıyı koruyan...

Ödemeyi paypal ile yaptım ama işin garip tarafı şu ben takip kodunu giriyorum siparişler iade edildi diyor ama heli hariç hepsi geldi helikopter gelmedi 5 parça siparişti hepsi de sevk edildi diyor.. acaba heli gümrüğe mi takıldı .. takılsa bile gümrüğü ödeyip ürünümüzü almıyor muyduk...

bu arada arkadaşlar benim sipariş no: RX355294483CH

Kışnı evde mikroyla oyalanırız dedim ama galiba yaza anca gelecek benim heli.... :)

Paypal ile sadece gelmeyen ürüne değil, eksik/yanlış gelen ürüne de itiraz edebiliyoruz. Ama elimizde kanıt olarak sunabileceğimiz birşeyler olmalı... Ben mesela unboxing videolarına önem veririm bu yüzden. Forumda paylaşmasam bile çekerim. Öyle şeyler oluyor yani, telefon alıyorsun salatalık çıkıyor falan...

Bu arada kış günü mikro ile oyalanmak güzel tabii ama, eskişehir gibi yerde ben kendim takılacağım diyorsan saygı duyarım sadece. Bizler fırsat buldukça arazide olacağız, ortamımız da herkese açık ;)

Evet forumdan takip ediyorum fırsat buldukça.... ama kendimi hiç hazır hissetmiyorum açıkçası 450 için .. :rolleyes: heliyi kırmakta istemiyorum açıkçası kırımsız bu hobide olmuyorya... ;D neyse inşallah en kısa zamanda aranıza tekrar katılmayı düşünüyorum
mhs de hayırlı olsun bu arada... kayış sistemi falan farklı bir heli diye biliyorum memnunsun dur herhalde ..

Hakan sipariş teslim edilmiş görünüyor. :eek: Nasıl iş ki bu? Bu durumda paypal da olsa bişey iddia edemezsin ki.. Dispute süresi de geçmiş. Bu takip kodundan emin misin? 26 kasımda sipariş verdim diyorsun, bu kodda hareket 5 kasımdan başlıyor ve 28 kasımda teslim edilmiş görünüyor.

Emre abicim merhaba konuşmuyorduk uzun zamandır ..

Evet bende ilk başta öyle dedim ''bu nasıl iştir'' foruma yazmamın sebebi de bu ilk siparişimde değil ki bu ilk kez problem yaşadım elimde de kanıt yok heli gelmedi diğer siparişlerim sim kablosu yedek pil ve v977'nin diğer yedekleri geldi. ne yapsam bilmiyorum

Simülatör şart... Mikro da faydalı...

Ben bu yaz yeniden başladım, aslında "yeni" başladım da diyebiliriz. Daha önce büyük boyda çok fazla tecrübem olmadı çünkü... Celalettin abiden 450Plus'ı aldığım zaman teorik bilgi olarak fena değildim forumlarda iyi zaman geçirdiğimden, ama uçuş tecrübesi yok gibiydi... İlk uçuşta kırdım :) Hava rüzgarlıydı, kuyruk savruldu bi an ve ben heyecan yaptım hold çektim. Boom, boom brace, flybar rod, skid gitti... Bir seferinde osmangazi ünide oryantasyonu kaybettim, kafadan çakıldı alet yere... Paller, flybar, tail boom mount vs gitti... Biraz toparlayıp tekrar kaldırayım dedim, kuyruk içe kaçtı bıraktı, bu sefer servo yandı, bir iki hasar daha...

Gaui x3 te hiç kırımım olmadı, esc yandı sadece... Forza ile de kocaelide birkaç uçuş yapmıştım sorunsuz... Özlediğim zamanlarda Mevlüt abidekini bi tur alıyorum :laugh:

Özetle kırmadan öğrenilmiyor :) Ama her seferinde daha iyiye gidiyor... Protos ile de temiz bir kaç uçuş yaptım, sesine aşık oldum ;D

Hazır hissettiğinde numaralar var, bekleriz ;)

inşallah...
bu arada Anadolu üniversitesinin yunus emre kampüsündeki halı sahada müthiş geçen gittim kar yorgan misali örtmüş üstünü kimsecikler de yok elbette :thumbup:

Güzel mekan muttalıp daha iyi tabii ama açık alan olduğu için rüzgarda olur zaten heliye tam hakim değilim iyice uçup gider elimden :laugh: İki Eylül dersen tam yeri galiba... ;)

- Eğer RX355294483CH senin adına ise
- Postanın alındığına dair imza sahibi sen veya yakının değilse
- PTT müdürlüğüne şikayette bulunduğun takdirde, senin bağlı bulunduğun yerel posta bölgesinin müdürü de dahil olmak üzere, o postaya eli değmiş herkesin başı yanar.

Yavaş gelmesi kısmında yapacak bir şey yok ama, öyle kolay kolay postanı kaybedemezler ve teslim edildi gösteremezler. İlkönce telefonla sor, sonra gidip müdürlüğe sor. Muhakkak eline ulaşır.

Tek pakette ise heli, yedekler, ıvır zıvır herşey bir kısmı ele geçmiş... Bize verdiğin tek kod var çünkü... Banggood arada ikiye falan bölüyor ama ikisi için ayrı ayrı kodlar veriyor.

Eğer öyle bi bölme yoksa, tek pakette ıvır zıvır gelmiş ama heli gelmemişse, eksik gelme durumu var ortada... Paypalın itiraz süresi de geçmiş... "Aynı Konutta Yakınına/Hizmetçisine Teslim" olarak görünüyor...

Hakancım siparişini inceledim. 26 ekimde vermişsin, hepsini aynı kargoda göndermişler sözde, yani siparişi bölmemişler. Bu sipariş senin yada evdeki birinin 28 kasımda teslim aldığı sipariş. O kutunun içinden çıkması gereken heli çıkmamış, eksik ürün gönderme durumu. Eğer ki durumu 10 aralığa kadar paypal'a bildirseydik belki bir şansımız olurdu. Şimdi ise banggood'la bir şekilde çözüme gitmeye çalışmaktan başka çaren yok gibi görünüyor.

hakan aygan' Alıntı:
5 parça siparişti hepsi de sevk edildi diyor...
Hani şu mesajda yazılanları gözden kaçırmış olabilir misin ?

Sipariş 5 parçaya bölünmüş, fakat bölünen parçalardan sadece birisi 25 doların üzerinde olduğu için takip kodu verilmiş, geri kalanları ise takipsiz posta ile gönderilmiş galiba...

benim paketlerde 19 unda kargodan yola çıktı görünüyor ama daha ses seda yok bende beklemedeyim bakalım sonumuz ne olacak