Bitirmek Üzere Olduğum Trainer Model Hakkında (İlk Uçuş ve Beklenen Kırım Videosu)

İnişte ve kalkışta rüzgarı mutlaka burundan almaya dikkat edin.
Uçağınızın kanat altındaki ağırlık merkezinden kontrol ettiğiniz gibi, pervane şaftı ve dikey stabın ucundan iple asarak sağ/sol arasındaki ağırlık farkını da bir kontrol edin. Gerekirse kanat uçlarına ağırlık yapıştırarak dengeleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: İsmail CAN
İnişte ve kalkışta rüzgarı mutlaka burundan almaya dikkat edin.
Uçağınızın kanat altındaki ağırlık merkezinden kontrol ettiğiniz gibi, pervane şaftı ve dikey stabın ucundan iple asarak sağ/sol arasındaki ağırlık farkını da bir kontrol edin. Gerekirse kanat uçlarına ağırlık yapıştırarak dengeleyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam. Düştükten sonra yavaş hızda motor mili de balans hissediliyor bir sorun olur mu?

Aynı cihazı bende yapıyorum , gövdeyi , fotoblok yerine cnc de xps ,ten kesitim, simülatörde uçuş yapıyorum ama videonuzu görünce bir tırsmadım değil , ama drone yapıp kullandığım için kumandaya elim alışkın , bakalım bizim başımıza da ne gelecek. Bu işin doğasında kırım var maalesef. Her şey gönlünüzce olsun hocam

Aynı cihazı bende yapıyorum , gövdeyi , fotoblok yerine cnc de xps ,ten kesitim, simülatörde uçuş yapıyorum ama videonuzu görünce bir tırsmadım değil , ama drone yapıp kullandığım için kumandaya elim alışkın , bakalım bizim başımıza da ne gelecek. Bu işin doğasında kırım var maalesef. Her şey gönlünüzce olsun hocam
Teşekkür ederim. İşte bende kumanda hiç yok sim çalıyorum ama gerçekteki gibi olmuyor. Eminin bu uçağı benden daha uzun süre havada tutardınız. :) Kalkışı felan çok güzel yaptı aslında gaz kesmemle olaylar karıştı. Başlangıçta gazı fazla kesmemek gerekiyor sanırım. Birde rüzgarın etkisi tabi.

Teşekkür ederim. İşte bende kumanda hiç yok sim çalıyorum ama gerçekteki gibi olmuyor. Eminin bu uçağı benden daha uzun süre havada tutardınız. :) Kalkışı felan çok güzel yaptı aslında gaz kesmemle olaylar karıştı. Başlangıçta gazı fazla kesmemek gerekiyor sanırım. Birde rüzgarın etkisi tabi.
Haklısınız direk sıfırdan başlamak zor biraz, geçen arkadaşıma dronu verdim , çok hassas oyuncak değil dedim, en son bizi sakatlıyordu , zor kurtulduk ve kaçınılmaz son drone frame parçalandı. Ama bu işin doğasında bu var maalesef. Köpük olduğu için avantajı var , tekrar yapılıyor , motor kısmına gelince racerstar 980kv motoruna bakabilirsiniz , mil kısmı etli , kalın olduğu için kolay kolay hasar almaz , f450 frame drone ile başlarda çok kaza yaptım , motorlar o büyük pervaneleri kaç kez kırdı ama motorlarda en ufak sorun bile olmadı. Mesajlarınızda mil eğildi demişsiniz ondan yazayım dedim.

• Beğen
Haklısınız direk sıfırdan başlamak zor biraz, geçen arkadaşıma dronu verdim , çok hassas oyuncak değil dedim, en son bizi sakatlıyordu , zor kurtulduk ve kaçınılmaz son drone frame parçalandı. Ama bu işin doğasında bu var maalesef. Köpük olduğu için avantajı var , tekrar yapılıyor , motor kısmına gelince racerstar 980kv motoruna bakabilirsiniz , mil kısmı etli , kalın olduğu için kolay kolay hasar almaz , f450 frame drone ile başlarda çok kaza yaptım , motorlar o büyük pervaneleri kaç kez kırdı ama motorlarda en ufak sorun bile olmadı. Mesajlarınızda mil eğildi demişsiniz ondan yazayım dedim.
Konuyu işgal etmek gibi olmasın ama affınıza sığınarak soruyorum dediğiniz motorun ucu kalın ve vida gibi tırtıklı bir şekilde onlarada normal 9x47 pervane takılabiliyor mu uçaklar için?

Son düzenleme:
Mili çıkardım düz bir zeminde baktım eğilmemiş duruyor. Mutlemelen pervane veya prob adaptöründe bir sıkıntı var.

Konuyu işgal etmek gibi olmasın ama affınıza sığınarak soruyorum dediğiniz motorun ucu kalın ve vida gibi tırtıklı bir şekilde onlarada normal 9x47 pervane takılabiliyor mu uçaklar için?
Hocam bu motor dji phantom serisinin pervaneleri gibi göbeği olan pervaneler takılıyor. Bu motorların şöyle avantajları var , normal pervane takılan motorlara göre kaza yaptığıızda pervaneyi direk çıkartıyor. Yani pervane bir yere vurduğunda ters etki ile pervaneyi çıkartıyor ve kırılmasını engelliyor. Ben bu motorlarda dji 1045 pervane kullandım , hemde normal piyasadaki 1045 pervaneleri kullandım , normal pervaneleri takmak için mil yuvasını genişletmiştim. Onlarla kaza yaptığımda direk pervane kırılıyordu , ama dji 1045 pervanelerle de çok kaza yaptım ama sıfır kırılma yaşadım , sadece pervane düşüşü bağlı biraz çizildi o kadar. 9x47 olarak aliexpress te vardı diye hatırlıyorum. Ben standart 1045 kullandığım için pek bakmadım , elimde gamfan marka 1045 de var djilar kırılırsa kullanırım diye yurt dışından almıştım ama gerek kalmadı , duruyorlar kenarda. Gemfan olarak aratırsanız aliexpress te 9 inchlik pervane bulabilirsiniz

Ft explorer tarzi bir modelde deneyebilirsiniz.(Kırımlarda genelde burun kismindan ana govde gider hep.) Ek olarak malesef ucak yeterince hizlanmadan direk yukselme odakli ucuruyoruz ilk basladigimizda. Eminim bu bircok arkadasimda da boyle olmustur. Eliniz alisicak merak etmeyin. :saygilar:

• Beğen
Ben de bi süre clearview kullandım sonra da phoenix e geçtim. Yeterli olma konusunda şöyle bir kıyaslama yapabilirim: Phoenix ve Clearview in arasında uçuş karakteristiği bakımından çok fark yoktu.
Clearview de yerçekimi bi tık az hissediliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Benim 80cm lik modelim (ilk modelim) 900gram gibi bişeydi pille beraber. Sizinkiler bayağı hafif benim rahmetliye göre.
clearview üzerinde aileron ile elevatorler birlikte hareket ediyor, bunu nasıl çözerim

clearview üzerinde aileron ile elevatorler birlikte hareket ediyor, bunu nasıl çözerim
Uygulamadaki ayarlardan kanalları ayarlamanız lazım.
Bu aşağıdaki videoyu 20.08 den itibaren izlerseniz yardımcı olacaktır.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Eğer geçmediyse kumandada mix olabilir.

Uygulamadaki ayarlardan kanalları ayarlamanız lazım.
Bu aşağıdaki videoyu 20.08 den itibaren izlerseniz yardımcı olacaktır.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Eğer geçmediyse kumandada mix olabilir.
ayar işini hallettim ve güzel uçuşlar da yaptım sayılır ama demo süresi bitti.. crack farketmez önerdiğiniz simülatör var mı? suan elimde flysky fsi6x var