Black Horse Sedona 46'lık Trainer Uçak motor seçimi yardım

Teşekkürler arkadaşlar,

Çok faydalı oldu benim için. İşlerden fırsat bulup bir an önce modeli toplamak için sabısızlanıyorum. Similasyon da uçurmaktan gözlerim bozulacak, bir an önce gerçek uçuşa geçmem gerekiyor:)

Aklıma gelmişken İlgili linkleri okuduğumda fiyat gözüme çarptı, 600 TL den bahsediliyor. Benim toplatacağım model kumanda, alıcı ve pilleri hariç 1650 TL. Aslında en iyisi çıkarılan detaylı listeyi sizle paylaşmam olur galiba.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Tezer KILIÇ' Alıntı:
Aklıma gelmişken İlgili linkleri okuduğumda fiyat gözüme çarptı, 600 TL den bahsediliyor. Benim toplatacağım model kumanda, alıcı ve pilleri hariç 1650 TL. Aslında en iyisi çıkarılan detaylı listeyi sizle paylaşmam olur galiba.
Kesinlikle güzel olur Tezer Bey,

Teoman Bey'in size toplayıcı uçak ait tüm malzemeler ve birim fiyatlarını liste halinde paylaşırsanız, kontrol edilmiş olur ;) Bu arada 600 TL nerede geçiyor ??

Hafta içi uğrayabilirsem listeyi paylaşırım hemen. 600 TL lik kısım;

Alıntı yapılan: Berkay35 - Ocak 09, 2014, 09:12:10 ÖÖ
Hayırlı olsun çok güzel görünüyor Bu uçağın maliyeti ne kadar ? Üniversite sınavından sonra bir tane uçak düşünüyorum onun da tadına bakmak istiyorum

Sağol kardeşim teşekkür ederim.

Koymuş olduğum sipariş listesi 310 TL + Uçak kiti 130'a indirimli almıştım ama genelde 200 tl civarında olur.

Starter + buji ısıtıcısı vs toplam maliyeti , 600 tl civarında.
Moderatöre rapor et Mesajı Paylaş | Kayıtlı
Berkay35 ve Mehmet Kucuksari beğendiler

Tezer Bey ,

Alıcı , kumanda ve pil hariç ,

Hitec HS-311 Standart Servo 4 16,90 TL 67,60 TL
Hitec HS-311 Standart Servo 1 18,50 TL 18,50 TL
On-Off Anahtarı Şarj Çıkışlı (Futaba) 1 12,06 TL 12,06 TL
Haoye 11X8 pervane 2 5,33 TL 10,65 TL
Devcon 5 Dakikalık Epoksi 25 ml. (Şırınga Tip) 1 14,50 TL 14,50 TL
JP Yakıt Filtresi 1 4,02 TL 4,02 TL
Thunder Tiger Cyclone Pervane 11x7.7 1 5,83 TL 5,83 TL
Thunder Tiger GP-42 2 Zamanlı Uçak Motoru 1 175,00 TL 175,00 TL
Buji ıstıcısı ve starter - 140 TL
Yakıt pompam vardı. Siz listeye eklersiniz.
Uçak kiti - 130 TL

Uçak kiti - Technomodel
Uçak Ekipmanları-Promodel
Saha ekipmaları -THK

Toplam = 580 TL

Uçak kitinin güncel fiyatı 200 TL dersek , 650 TL

Tabi bu listedeki ekipmanlardan daha kaliteli ekipman seçimi yapılabilir.Daha bilgili arkadaşlar bu konuda size fikir verecektir.

Ben helici olduğum için uçağa çok fazla bir yatırım yapmak istemedim :)

Not : Fiyatlar benim aldığım zaman için geçerli olan fiyatlardır. Güncel fiyatlarında değişmeler olabilir.

Teşekkür ettim Arda, aynı senin gibi madde madde yazacam. Dediğim gibi uğrayabilirsem dükkana bu hafta haber veririm geciktirmeden. Hatırladığım kadarıyla motor OS 55 idi ve 400 tl civarındaydı. Birde servoların fiyatı farklıydı dijital oldukları için olduğunu söylediler. Ama dediğim gibi detaylı şekilde tam listeyi almam daha doğru olacak.