BLADE mCP X BL : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Merhabalar herkese

Mcpx bl elime ulasmak uzere, kumandamida degistirip spektrum dx9 a yukselttim ama bi sorun var, mcpx bl nin spektrum dx9 icin hazir spm uzantili olan ayar dosyasini bulamadim. dx8 dx18 icin olan var ama dx9 icin bulamadim ayarlarini kendimmi yapmam gerekiyor yada elinde ayar dosyasi olan buradan paylasabilir mi

Emre BİÇEN' Alıntı:
Merhabalar herkese

Mcpx bl elime ulasmak uzere, kumandamida degistirip spektrum dx9 a yukselttim ama bi sorun var, mcpx bl nin spektrum dx9 icin hazir spm uzantili olan ayar dosyasini bulamadim. dx8 dx18 icin olan var ama dx9 icin bulamadim ayarlarini kendimmi yapmam gerekiyor yada elinde ayar dosyasi olan buradan paylasabilir mi
Sanırım DX18'in ki sana uyacaktır Emre. Uymadı diyelim o zaman helikoterle birlikte gelen küçük el kitabındaki ayarları yapman yeterli. ;)

Kocaelinde olsam bendeli DX9 gonderebilirdim ama cok da onemli degil. Turker kardesim de dedigi gibi manual tum kumandalar icin ayarlari mevcut. Tum ayarlari yapmak MAX 2 dak ;)

Dx18 malesef olmadi. Dereyi gormeden paçayi sivadim :laugh: manuali oldugunu dusunmemistim.

Birde su alttaki tail motor supportunuda aldim iyimi yaptim bilmiyorum ama sizin aldiginiz support farkli sitede oldugu icin bende ayni kargo ile gelsin diye helidirectten aldim. Sizlerden bu supportu kullanan varmi acaba

Lynx LX0483 - MCPX BL - 8 mm Ultra Tail Motor Support - Red Devil Edition

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende var aynısı ama daha kullanmadım. Bunun yerine aslında içinden kablo geçen uçları konnektörlü komple kuyruk almak daha iyi.

Bunu alınca ihtiyaç sadece kuyruk borusu ama bu sefer de ya lehim işine girmek gerekiyor yada kuyruk dışından yürütmek gerekiyor kabloyu.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bende var aynısı ama daha kullanmadım. Bunun yerine aslında içinden kablo geçen uçları konnektörlü komple kuyruk almak daha iyi.

Bunu alınca ihtiyaç sadece kuyruk borusu ama bu sefer de ya lehim işine girmek gerekiyor yada kuyruk dışından yürütmek gerekiyor kabloyu.
Rasim bu mod kullanmaktaki amacimiz kuyruk borusu degisimi sirasinda kuyruk motoruna hasar vermemek. Bunu kullanirken de mecburen kuyruk borusu ister ici bos, ister solid olsun, kablosu disardan gecirmek zorundayiz ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasim bu mod kullanmaktaki amacimiz kuyruk borusu degisimi sirasinda kuyruk motoruna hasar vermemek. Bunu kullanirken de mecburen kuyruk borusu ister ici bos, ister solid olsun, kablosu disardan gecirmek zorundayiz ;)

Mehmet abi, ben kuyruğu en son kazada kaybettiğimde hasarsız çıkarabilmiştim motoru yatağından. Hatta yatağın içinden geçen konnektörü de bir falçata ve ince bir işçilikle çıkarmayı başarmıştım, kabloyu çıkardım yani konnektörü koparmadan, tekrar lehim yapmadan.

Ama bunu kullanınca çözüm dışından geçirmek tabii. Veya bir taraftaki konnektörü söküp kabloları kuyruk içinden yürütüp, diğer uçtan yine lehim yapmak... Uğraşmaya değmez tabii sür dışından gitsin :)

Yani bu parcayi takarken kuyruk motorunun kablosunu disaridanmi gecirmem gerekiyo

Rasim Öztürk' Alıntı:
Mehmet abi, ben kuyruğu en son kazada kaybettiğimde hasarsız çıkarabilmiştim motoru yatağından. Hatta yatağın içinden geçen konnektörü de bir falçata ve ince bir işçilikle çıkarmayı başarmıştım, kabloyu çıkardım yani konnektörü koparmadan, tekrar lehim yapmadan.

Rasim zaten aynen senin dedigin gibi yapmak gerekiyor. 1-2 kuyruk degistirmede sikinti olmuyor. Sonra birden ucarken kuyruk motoru aniden durmay basliyor. Anliyorsun ki kuyruk motoru kablolarindan birisi hasr gormus. Iste bu durumda artik yapacak bir sey yok, $20 kuyurk motoru almak disinda.

Ozetle katli sekilde duran kuyruk motoru kablosuna ne kadar az eller ve oynarsan o kadar risk min oluyor diye dusunuyoruz.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ama bunu kullanınca çözüm dışından geçirmek tabii. Veya bir taraftaki konnektörü söküp kabloları kuyruk içinden yürütüp, diğer uçtan yine lehim yapmak... Uğraşmaya değmez tabii sür dışından gitsin :)
Kesinlikle, kablo disardan ve uzerinde siyah makaron oldukca gorsel anlamla da bir sikinti cikarmiyor ;)

Emre BİÇEN' Alıntı:
Birde su alttaki tail motor supportunuda aldim iyimi yaptim bilmiyorum ama sizin aldiginiz support farkli sitede oldugu icin bende ayni kargo ile gelsin diye helidirectten aldim. Sizlerden bu supportu kullanan varmi acaba

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kötü yaptın Emre, ben de öyle yaptım. Şimdi parçayı takmak isterken anlıyorum bunu. Resimde kırmızı motor mountunun sağ tarafında kalan vidası, yani kuyruk borusunu sıkması gereken vidası yeterince iyi sıkılmıyor. Ellerim parçalanacak zorlarken ama nafile... Kuyruk borusunu yeterince iyi kavrayamadığı için de borunun üzerinde bu mount ve tuttuğu kuyruk motoru serbestçe dönüyor. Haliyle sabit bir şekilde sağa bakması gereken motor, yukarı da bakabiliyor, aşağı da...

Buna 16 dolar küsür para verdim. yapacak bişey yok, japonu sürüp boru ile bunu sabitleyeceğim. Yedek olarak da birkaç kuyruk boru komplesi alacağım, ilk kırımda bunu iptal edeceğim...

Boru kucuk mu geliyor, neden skmiyor?

Emre Kaman' Alıntı:
Boru kucuk mu geliyor, neden skmiyor?

vida bir noktaya kadar sıkıntısız giriyor, bir yerden sonra ortası yarık metalin iki yakasını bir araya getirmekte aciz kalıyor. zorladıkça içi aşınıyor vida kafasının. sonra o aşındı diye şu beyaz parçanın vidasını çıkarıp buraya taktım, aynı şeyleri onda da yaşadım. tornavidanın büyüklüğü falan değil mesele, o vida orayı sıkamıyor sadece... sonra da işte saydım döktüm içimdekileri... özetle yok abi yaa isterse altından olsun, elmas taşları olsun, hiçbir mikro büyük modelin keyfini veremediği gibi anca sinir bozuyor :)

Iyi de Rasim bu sorunun cok da basit bir cozumu var, kuyruk borusunun uc kismina 1-2 tur seffaf band sarmak. Gerci dedigin gibi neden bunu yapasin ki kucucuk parcaya o kadar para verince ama iste mirconun da guzelligi bandla ve yola devam et :laugh:

Bu arada bizim onerdigimiz parcada boyle bir sikinti biz yasamadik.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Iyi de Rasim bu sorunun cok da basit bir cozumu var, kuyruk borusunun uc kismina 1-2 tur seffaf band sarmak. Gerci dedigin gibi neden bunu yapasin ki kucucuk parcaya o kadar para verince ama iste mirconun da guzelligi bandla ve yola devam et :laugh:

Bu arada bizim onerdigimiz parcada boyle bir sikinti biz yasamadik.

O zaman da girerken bantı sıyırıp atıyor, içi yine boş kalıyor abi. Her yolu denedim emin ol ;) Şeffaf bant olmadı... Kağıt bant var, o da olmadı... Bantı bir tur sarıp, yedirebilmek için düz değil de, döndüre döndüre soktum olmadı. Arada kalan boşluk bantı kabul etmeyecek kadar az, rahatça dönebilmesini sağlayacak kadar çok. Anlatamıyorum yaşaman lazım :D

En son çare vurdum japonu, kaya gibi oldu %p tabi böyle yaparak o kuyruk upgrade parçasını tek kullanımlık hale getirmiş oldum, ama zaten artık böyle şeyler kullanmayı düşünmüyorum. O bakımdan gittiği yere kadar gitsin sonra solid booma devam...

Microheli parçası bunun daha iyisi... Lynx tırt çıktı kısaca...

Aslında bu parçayı almayacaktım mehmet abinin önerdiği supportu alcaktım ama dedim ki madem böle bir şey var buda işe yarıyordur düşüncesiyle aldım internette arastırdım biraz bu parçayı kullanan pek kimse yok. Madem bu parça kuyruğa sağlıklı şekilde takılamıyor bende kullanmak istemem. Havacılıkta hataya yer yoktur. :)