Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum Liste

Ynt: Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum List

turnigy nin canopysini beğeniyorum

Ynt: Ynt: Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uy

barış altun' Alıntı:
turnigy nin canopysini beğeniyorum
Evet değişik bir hava veriyor, ben geçen Hobbyking siparişi sırasında 1 tane aldım ;)

Ynt: Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum List

aslında v911 e de değişik canopyler yapılsa.
bi sitede görmüştüm klonlarından birisi black night bilmemne felan gibi bi isim takmışlar çok şekildi.

Ynt: Ynt: Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uy

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
iskender' Alıntı:
çok güzel bir paylaşım olmuş.
ben de bugün v922'm için HiSKY FBL100'ün yedek parçalarından sipariş vereceğim.
siparişimi banggood'dan yapacağım.
sanırım bir sıkıntı olmaz ?
Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum Iskender Bey. Zaten birazdan da ilk mesaja şunları ilave etsem güzel olacak, eksik kalmış sayenizde tamamlamış olduk ;)

1- Yedek parça konusunda fiyat olarak (kargo dahil) en uygun "Banggood" sitesidir. Bu siteden alısveriş yaparken $20 üzerinde toplam bir sipariş vermenizi tavsiye ederiz. Böylece kargonuza "Takip No" su almış olursunuz.
2- Fiyat uygun olunca bazı ürünler ne yazık ki bu sitede stokta kalmayabilmektedir :embarras: Bu durumda 2.kargo yapmak yerine yaklaşık %10 daha pahalı olan fakat V922 ile bireberi aynı özellikteki "HiSKY FBL100" yedek parçalarını tercih edebilirsiniz.
3- Çok aceleniz olupta ürünleri hemen temin etmek isterseniz, daha pahalı olan "Helipal" sitesinden de V922 ürünlerini almak mümkün. Yaklaşık 2 hafta içerisinde hızlı kargo ile elinize büyük ihtimal geçecektir (garanti etmiyorum ama, baştan söylemesi :laugh: )
Banggood galiba 25 dolar ve üzeri için takip numarası veriyo 24 dolarlık alış veriş yaptım takip numarası vermedi ondan 3 gün önce başka bi ürün almıştım takip numarası vardı van'a gelir gelmez gittim aldım 1 hafta geçti diğerinden hala ses yok ptt şubelerini geziyorum tek tek :) işin kötüsü sipariş verirken girdiğim adres eski evin adresi 2 hafta önce taşındık hayırlısı bakalım bekliyorum :D

Ynt: Ynt: Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça

abdullah sapmaz' Alıntı:
Banggood galiba 25 dolar ve üzeri için takip numarası veriyo 24 dolarlık alış veriş yaptım takip numarası vermedi ondan 3 gün önce başka bi ürün almıştım takip numarası vardı van'a gelir gelmez gittim aldım 1 hafta geçti diğerinden hala ses yok ptt şubelerini geziyorum tek tek :) işin kötüsü sipariş verirken girdiğim adres eski evin adresi 2 hafta önce taşındık hayırlısı bakalım bekliyorum :D
Haklısın Abdullah limit $25 imiş.

Ama ben de yeni fark ettim, eğer sipariş $25 altında ise sol tarafta "Air Parsel Registered" diye bir seçenek daha çıkıyor. $1.5 extra ücret ile TAKIP numarası alınabilir. Ben sen son sipariş ettiğim HT8 modulu için bu şekilde alışveriş yaptım ve ürün $20 olmasına rağmen kargo takip nosu verdiler. Aklında bulunsun :)

Blade mCP X - HiSKY FBL100 - Turnigy FBL100 - WLToys V922 Yedek Parça Uyum Liste

hadi ya.. zamanla öğreniyoruz yapcak bişey yok.. beklicem bana ulaşmazsa artık parasına değil 1 ay beklediğime yanarım..

Acil Ana saft gerekli elinde olanlar iletişime geçerse sevinirim

arkadaşlar merhaba.
dışarda v922 bir de evde uçurayım derken kaza oldu. v922 iniş takımı yere halıya takıldı. sonra an paller dönerken birden yerinden çıktı ve fırladı.

Main blade grips içindeki bilyeli rulman ve sarı pul fırlamış. evde aradım aradım nereye gittiğini bulamadım.
bu main blade grips içinde giren rulmanlar v922 kitapçının arkasındaki hangi parça kodu ile gösteriliyor.

ben v922 - 19 numaralı bearings yazan şey diye düşünüyorum. bu konuda bilgisi olan varmı.

BRAVEMAN BRAVEMAN' Alıntı:
ben v922 - 19 numaralı bearings yazan şey diye düşünüyorum. bu konuda bilgisi olan varmı.
Az önce manual elektronik kopyasına baktım ne yazık ki rulman ölçüleri verilmemiş. Bu nedenle kesin bir şey söylemek zor.

Fakat toplamda 4 adet kullanılıyor ve bir tek bu rulman seti 4 adet satılıyor. Bu durumda büyük ihtimal bu olsa gerek :)

V922-17: For swash plate

V922-18: For main shaft

V922-19: For feathering shaft, blade holder / grip

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Az önce manual elektronik kopyasına baktım ne yazık ki rulman ölçüleri verilmemiş. Bu nedenle kesin bir şey söylemek zor.

Fakat toplamda 4 adet kullanılıyor ve bir tek bu rulman seti 4 adet satılıyor. Bu durumda büyük ihtimal bu olsa gerek :)

V922-17: For swash plate

V922-18: For main shaft

V922-19: For feathering shaft, blade holder / grip

mehmet bey teşekkürler.

bu pervanelerin kırılmadan yerinden fırlaması anaormal değil mi.
montajlarken sökerken dikkat ettim. baktım pervane sökülünce. pervanelerin mil gibi içinde geçen bir metal çubuk. bu çubuk iki köşeside
pervane takılmadan önce içerden iki tane vida ile sıkıştırılıyor.

bu pervanelerin fırlaması için vidaların ucu yalama olması lazım. baktım o da değil.
parçaları alırsam vida ları takmadan önce japon damlatacam çok ince.

sizce başka bir yol mu izleyeyim.

Japon yerine mavi loctite kullanmani tavsiye ederim ;)