BLADE mCPX BL2

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Dile kolay. Türker kardeşime ilk "Blade mCPX BL" modelini tam 5 sene önce almışız :eek:

Gerek boyut gerekse brushless motorları ile gerçek bir MİKRO canavarı olan bu aleti o kadar çok sevdik ki, hemen ardından ben de almıştım :D ve zamanında şu konuları ve incelemeleri paylaşmıştık.

BLADE mCP X BL BNF Micro Heli Ürün Inceleme
BLADE mCP X BL : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular
BLADE mCP X BL 3D Ucus Videoları: Türker Akgün
BLADE mCP X BL için Önerilen Upgrade ve Yedek Parça Listesi

Blade mCPx Mikro Heli ile mCPx BL arasındaki farklar nelerdir ?
Blade mCPx BL ile mCPx ve V922 arasındaki farklar- Kıyaslama Incelemesi

Sonra bu modeli Blade firması piyasadan kaldırdı :rolleyes: Önce inanamadık ama yeni versionuda hemen ardından piyasaya çıkmayınca gerçekten çok üzülmüştük:embarras:

Neyse Blade firması geçte olsa hatasını anlamış olacak ki :lollol: geçen hafta bu çok sevdiğimiz modeli yeni versiyonunu piyasaya çıkardı.

BLADE mCPX BL2

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün Linki :
Fiyat: $180

Her ne kadar micro model için fiyat biraz yüksek olsada, ilerleyen zamanlarda bu fiyat $150 civarına düşecektir. Gelelim yeni versiyondaki temel değişikliklere:

Yeni Özellikler :
1- SAFE® Stability modes and Panic Recovery (Stabilite ve Acil Kurtarma) özelliği
2- Yeni ana ve kuyruk motoru
3- Daha iyi kuyruk tutması ve pirouette compensation özelliği
4- Yeni Canopy dizaynı

Temel Özellikler:
  • AS3X® FBL Ünite
  • SAFE® Stabilite modu ve Acil Kurtarma özelliği
  • Dayanaklı tasarım
  • Parlak ve belirgin canopy boyaması
  • Güçlü fırçasız ana motor, 6700Kv
  • Daha iyi kuyruk performansı için yeni motor, 7,700Kv Outrunner brushless
  • Hızlı uçuş ve yüksek performanslı simetrik paller dahil
  • Çift taraflı rulman ve doğrusal cyclic servolar

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
O biraz zor kardeşim :embarras: Çinli kardeşler çakma versiyonu çıkaracak olsalar, helinin populer olduğu zamanlar ilk versiyonu "mCPX BL" için çıkarırlardı :D

Mehmet Abi bende Çinlileri bekleme tarafındayım :) Model güzel ama tuzlu. Sanırım Hısky Hcp 100s mcpX BL nin çakmasıydı. O modelde piyasadan yok oldu.

Mehmet Abi bende Çinlileri bekleme tarafındayım :) Model güzel ama tuzlu. Sanırım Hısky Hcp 100s mcpX BL nin çakmasıydı. O modelde piyasadan yok oldu.
HCP 100s V922’nin brushless haliydi, mCPX BL ile epey bir fark vardı ama yine de güzel bir alternatifdi.

Ne yazık kı dediğin gibi Heli piyasasına hızlı bir giriş yapan HiSky Firması artık yok :embarras:

Birşey sorcam geçenlerde banggooda eachine e160 diye bir model gördüm ben helikopterden hiç anlamam mikro modellerde pek ilgimi çekmez ama gördüğümde dedim vay bu neymiş metal falan dedim forumda da aradım ama hiç bahsedilmemiş aşağıya link koyucam belki bakmak isteyen olur. Hiç anlamayan biri olarak bu başlıktaki heliyle yan-yana koysan o neymiş öyle
Plastik oyuncak derdim. ama sanırım kitabı kapağından yargılamamak lazım başlangıç için alınacak olsa nasıl olurdu

[TRY1,328.98]Eachine E160 6CH Dual Fırçasız 3D6G Sistemi Flybarless RC Helikopter BNF FUTABA 'S-FHSS ile uyumlu RC Drone'lar from Oyuncak Hobiler ve Robot on banggood

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Plastik oyuncak derdim. ama sanırım kitabı kapağından yargılamamak lazım başlangıç için alınacak olsa nasıl olurdu
İyi olabilir yanlız söyle bir durum var. O model biraz atik. Yani öyle tak çalıştır mantığına pek girmiyor. Alınır güzel sim çalışılır sonra denemesi daha sağlıklı olacaktır. Ya da direk 4 kanallı modunda uçurulabilir. (Pek tavsiye etmemekle birlikte gayet eğlenceli oluyor.)

• Beğen
Tepkiler: Berkan Gürsoy