Blade Nano S2

Ufak canavara nazar değdirdik galiba, nano da daha önce yaşamıştım bu sorunu sonra mekanik kablolarla oynamıştım düzeldiğini düşünüyordum şimdi tekrar yaşamaya başladım.

Heli normal olarak uçuş yaptığım sırada uçuşun 2 - 3. Dk larında sapıtmaya başladı. Normal uçarken birden sola doğru kaymaya başlıyor ve bu esnada kumandadan ne kadar ters yöne hareket versemde kontrolü mümkün olmuyor. Normalde hafif sağa doğru kayma yaparken bu hareketi neden yaptığını anlayamıyorum. İlk 2 dk normal uçup sonra bunu yapması ayrı bir kafa karışıklığı, ayriyetten bu sorun kendi orijinal pilleri üzerindeyken hiç olmadı turnigy pillerle yapıyor sadece.

Herhangi bir ayar değişikliği yapmadım kumanda veya Helide normal normal uçuşları tamamlarken şimdi bu pillerde heliyi duvardan kurtarmak için habire hold çeker oldum oda yetmiyor tabi bazen.

Böyle bir sorunun neden olabileceğine dair fikri olan var mıdır? Mekanik bir ihtimali eledim çünkü kendi pilleriyle bu sorunu yaşamıyorum.

Çok gariptir ki az önce orijinal pilleriyle 2 uçuş daha yaptım, hiç bir sorun yok gayet stabil sorunsuz uçuşlardı.

Diğer pillerin nasıl böyle bir etki yaptığını ise hiç anlamıyorum. Kendi pilleri 3.7 v 150 mah 45C, turnigyler 3.7 v 200 mah 35-70 C çok garip

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Abi büyük ihtimal diğer pillerde aşırı voltaj kaybı yaşıyorsun, voltaj o kadar düşüyorki sistemin ihtiyacı olan çalışma voltajını karşılamıyor demekki.

O zaman kuyruk gitmez mi ki Ali ? Kuyruğu gayet iyi tutuyor kaçırma vs. Olmuyor sadece sola doğru kayıyor, kontrol yemiyor. Söylediğin durum olma ihtimali mantıklı tabi başka birşey bulamazsak öyle olduğunu düşünüp pilleri çöpe atarız.

Piller yüke girdiğinde lazım olan akım şiddetini veremiyor olabilir , maalesef voltaj göstergesi insanı kandırabiliyor , mühim olan yük altındaki akımın gücü , ki dediğine göre turnigy pillerin bunu yapma olasılığı var , aslında turnigy piller tazelik olarak güvenilebilir olsalar da , içerik olarak beklentiyi karşılamayabiliyorlar, tamamen şans ve kumar , orijinal diye kampanyadan aldığım pillerin dandik turnigy pillerden bile kötü performans verdiğine de şahit olmuşluğum vardır .?
O zaman sadece orjinaller ile devam et Mustafa , zira ufak düşüşler zamanla mekaniği de yorar ve kronik sorunlar çıkarabilir :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Hacılar
O zaman kuyruk gitmez mi ki Ali ? Kuyruğu gayet iyi tutuyor kaçırma vs. Olmuyor sadece sola doğru kayıyor, kontrol yemiyor. Söylediğin durum olma ihtimali mantıklı tabi başka birşey bulamazsak öyle olduğunu düşünüp pilleri çöpe atarız.
Mantık olarak kuyruk akım çektiği için bize öyle geliyor olsada, muhtemelen kart üzerindeki bir eleman bu düşük voltaja cevap veremiyordur kısmi olarak etkileniyorsun diye tahmin yürüyorum.

• Beğen
Bende pek anlam veremedim bu soruna abi, sadece o pillerle uçarken bu sorunun olmasından başka bir sonuçta çıkmıyor malesef, bir de 2 dk kadar normal uçtuktan sonra sorun olmasıda ayrı bir konu. Elde çözüm olarak tek kalan bu pilleri kullanmamak kaldı, böyle olsun bakalım. Başka bir şey bulursak onada bakarım artık.

Ufak canavara nazar değdirdik galiba, nano da daha önce yaşamıştım bu sorunu sonra mekanik kablolarla oynamıştım düzeldiğini düşünüyordum şimdi tekrar yaşamaya başladım.

Heli normal olarak uçuş yaptığım sırada uçuşun 2 - 3. Dk larında sapıtmaya başladı. Normal uçarken birden sola doğru kaymaya başlıyor ve bu esnada kumandadan ne kadar ters yöne hareket versemde kontrolü mümkün olmuyor. Normalde hafif sağa doğru kayma yaparken bu hareketi neden yaptığını anlayamıyorum. İlk 2 dk normal uçup sonra bunu yapması ayrı bir kafa karışıklığı, ayriyetten bu sorun kendi orijinal pilleri üzerindeyken hiç olmadı turnigy pillerle yapıyor sadece.

Herhangi bir ayar değişikliği yapmadım kumanda veya Helide normal normal uçuşları tamamlarken şimdi bu pillerde heliyi duvardan kurtarmak için habire hold çeker oldum oda yetmiyor tabi bazen.

Böyle bir sorunun neden olabileceğine dair fikri olan var mıdır? Mekanik bir ihtimali eledim çünkü kendi pilleriyle bu sorunu yaşamıyorum.

Eskden multilerle uğraştığım zamanlarda, benzer bir arıza başıma gelmişti. Uçuş kontrol kartı üzerindeki voltaj regülatörü ısındığı zaman yapıyordu bu sorunu. Keşfedene kadar kaç tane elektronikçiye kafayı yedirmiştim.

• Beğen
Eskden multilerle uğraştığım zamanlarda, benzer bir arıza başıma gelmişti. Uçuş kontrol kartı üzerindeki voltaj regülatörü ısındığı zaman yapıyordu bu sorunu. Keşfedene kadar kaç tane elektronikçiye kafayı yedirmiştim.
Bunu tespit etmek bayağı zor olmalı, aklımda olsun. Orijinal pillerlede yaparsa elektroniğe bakarız artık. Bilgi için sağ ol abi :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Geçenlerde Amazon üzerinden sipariş verdiğim orijinal e flite piller sorunsuz olarak elime ulaştı. 150 mAh bulamayınca 200 mAh olarak sipariş vermiştim. Bugün deneme fırsatım oldu. Nedendir bilmem yine aynı sorunla karşılaştım muadil pillerle yaşadığım sorunu orijinal pillerle yaşamak moralimi bozdu, nasıl bir saçma sorundur ki uçuşun 2. Dakikalarında heli direk sola çekerek düşüyor, 2 kere aynı şekilde düştükten sonra inat ya yaklaşık 7 dk lık uçuşu tamamladım sonrasında tekrar aynı sorunu yaşamadım. Piller arasındaki tek fark 50 mAh orijinal pillerle de bunu yaşadıktan sonra daha birşey diyemiyorum:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol