Blu Baby 42" Trainer Motor + Pervane + Esc + Li-po Seçimi yardım

Yardim edecek olan yok mu ? :D

Onur Artarslan' Alıntı:
Yardim edecek olan yok mu ? :D
Millet Yozgat ta eğleniyor forum sessiz bugün :D

Sanirim oyle siparisi pazartesiye ertelicem mecburen o zamana kadar yardimci olurlar. Pushrodlari degistirdim daha ince olanlari eklicem
Pushrod:

Kimseden ses cikmadigina gore paylastigim listenin siparisini yarin veriyorum. Herkese tesekkurler. Umarim yakinda ucus videolarida paylasmaya baslarim.

Sevgili Onur,

Bu model için çok hassas bir malzeme seçimi gerekmez. Mevcut liste uygun görünüyor. Yalnız, seçtiğin pilin kapasitesi bu model için bence biraz fazla. Gereksiz yere ağırlığını artıracak, modelin içine yerleştirmek de daha zor olacaktır. 1500 MaH civarı yeterli olur. Öte yandan son paylaştığın kılıflı kontrol teline de gerek yok. Doğrudan tel kullanabilirsin.

Öte yandan, bu modelin kanat tasarımı özgün planda da bu şekildemi?

Yardiminiz icin tesekkur ederim. Teli ucagin icinden gecirmek istedigim icin onlari tercih ettim. Pil konusunda soylediginiz sekilde yapicam. Orjinal plandaki tasarim bu sekilde KFM3 adi verilmis cok yaygin bir tasarim.

Yanlış bir şey seçmedigim için sevindim. Pili de Türkiye den alırsınız uçak tamamdir :)

Linkdeki pillerden 2 tane sipariş vermeyi düşünüyorum uygun mu ? Kumandamda turnigy 9x 2. linkdeki pili düşünüyorum?

Uçak:

Turnigy 9x kumanda :

Onur Artarslan' Alıntı:
Linkdeki pillerden 2 tane sipariş vermeyi düşünüyorum uygun mu ? Kumandamda turnigy 9x 2. linkdeki pili düşünüyorum?

Uçak:

Turnigy 9x kumanda :
Uçan kısmı için yorum yapmayayım ama 9X tam uyuyormuş bu pil, yani doğru.

Great battery. Fits the 9X perfectly.

Fakat bence almadan önce şu konuya bir göz at derim Onur. Zira eski kumandalarda LIPO kullanmak dikkat isteyen bir şey ;) Yerinde olsam aşağıdaki konudaki diğer seçeneği seçerdim :)

Çok kararsız kaldım şimdi :) Ben siparişlerimi verdim kargolandı. Lipo için fedex öneriyordu sadece ama yeni öğrendim ki avrupa deposundan sipariş verince 3 lipo için 20 dolar kargo ücreti alıyor. :'( Keşke tüm siparişi lipolarla birlikte avrupa deposundan verseymişim. Önerdiğiniz pilde avrupa deposunda stokda yok malesef.

Onur Artarslan' Alıntı:
Çok kararsız kaldım şimdi :) Ben siparişlerimi verdim kargolandı. .......
Son zamanlarda sıkça görmeye başladığımız bir tablo, ne diyeyim ki......

Yanlış izah ettim sanırım motor,esc, pervane olan listeyi sipariş ettim lipoları kargoları çok diye burdan alırım diye düşünüyordum ama avrupa deposunun kargo ücretleri farklıymış ona üzülüyorum lipolar için daha karar vermedim.

Pilleri seçerken 1500mAh iki pil vardı biri 25c biri 20c ilk başta farkı anlayamadım sonra 25c olan pahalı olunca bundan alayım daha uzun uçarım diye düşündüm sepete ekledim daha sonra Mehmet abimin attığı konuyu okudum ve kararımı değiştirerek 20c pillere karar verdim. Kendisine teşekkür ederim.

Pil almadan önce okunması gereken bir konu:

Onur, uçak için seçtiğin pilin kapasitesi ve anlık deşarj değeri (20C) yeterli. Ancak, pil seçerken modeline yerleştirmek açısından boyutlarını da dikkate alman gerekir, buna dikkat ettinmi?

Bu modelde yeteri kadar yer var. 11cmx4,6cm yerim var o yuzden 2200 mAh pillere bakmistim ilk basta tabibagirligi dusunmemistim.