Castle ESC Ayarları : Temel Ayarlar, Throttle Kalibrasyon ve Governor Aktivasyon

Castle ESC Ayarları : Temel Ayarlar, Throttle Kalibrasyon ve Governor Aktivasyon

Konu tamamen farkli oldugu ve Spirit Governor ayari ile ilgili oldugu icin yeni konu acilarak onemli Mesajlar tasinmistir. Yeni konudan devam edelim Lutfen

Anlamadığım governor konusuna biraz bulaşayım dedim. Kafam git gide karışıyor :)
ESC üzerinden Governor özelliğinin aktif hale getirilmesi videosunda 1.25 dk da teet on main gear kısmına neden 206 değerini giriyoruz tam anlayamadım veya doğru hesaplama yöntemini bulamadım :laugh:

Nette çift aktarmalı heliler için program var. Mr Mel ile hesapladığımda ana dişli sayısını 198 girdiğimde bu program ile tutuyor kafa devri.

Castle linkte main gear kısmına 206 mı yazsam iyi olur yoksa 198 mi.

Heli goblin 570
Esc castle 120a hv
motor kv 910
pinyon 24 T

Kırmızı çizgi olan benim değerlerim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Goblin'in tam değeri 206.66666 diye gidiyor..

Kademenin birinde 62/18 = 3.44444 oran var.

Diğer kademede de 60T gear var. Önceki kademedeki oranla çarparsak 206.6666 bulunuyor. Pinyon stok 21T geliyor ama birkaç çeşidi var tabii ki.

İki kademe yerine tek kademe olsaydı ana dişliyi 206 diş gibi düşünecektik anlamında, hesaplama programlarında o değeri girin diyorlar. MrMel yerine çift aktarmalı heliler için program varsa; pinyon 24T, dişli-1 60T, kademe 2deki pinyon 18T, kademe2 deki dişli 62T şeklinde girmek gerekecek tabii ki...

tamerkaymakci' Alıntı:
.. Castle linkte main gear kısmına 206 mı yazsam iyi olur yoksa 198 mi.

Heli goblin 570
Tamer Goblin 570 manual ilgili kısmı şu. Burada da ifade edildiği şekilde 2 aktarmalı sisteme sahip Goblin'in dişlisi tek olsaydı karşılığı 206T olurdu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT: Rasim benden önce açıklamış ama benimki de kalsın dedim :laugh:

Teşekkürler Rasim ve Mehmet abi. :)
Matematikten 3 sene aralıksız kalmıştım okulda. Konu ne olursa olsun rakamlarla aram malesef sıfır ;D ;D

Ben en iyisi Mehmet abinin ayarlarından uazaklaşmayım. Kendi kv ve pinyon değerimi gireyim. Mr Mel ve excel dosyası arasında kafa devri farkı 100 çıkıyor. Bu kadar fark beni şampiyon yapmaz, sanki Dunkan seviyesindeyim, neden taktıysam :lollol: :lollol: