"Çaylak" Trainer Başlangıç Modeli - RcKolik Edition

Levent bey çok teşekkür ediyorum yarın ilk işim 0.3 mm ile denemek olacak. :thumbup:Kafama takılan diğer bir soru şu alacağım kumandanın mod 1 mi yoksa mod 2 mi olduğunu nasıl anlarım. Bunu sipariş verirken belirtebiliyormuyuz ve diyelim ki mod 1 olarak geldi mod 2 ye çevirebilirmiyiz? Birde şu resmini gönderdiğim lipo şarj cihazı benim işimi görür mü? Görürse sipariş vereceğim. Saygılar :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Serdar cemek' Alıntı:
Levent bey çok teşekkür ediyorum yarın ilk işim 0.3 mm ile denemek olacak. :thumbup:Kafama takılan diğer bir soru şu alacağım kumandanın mod 1 mi yoksa mod 2 mi olduğunu nasıl anlarım. Bunu sipariş verirken belirtebiliyormuyuz ve diyelim ki mod 1 olarak geldi mod 2 ye çevirebilirmiyiz? Birde şu resmini gönderdiğim lipo şarj cihazı benim işimi görür mü? Görürse sipariş vereceğim. Saygılar :)[attachimg=1]
Serdar bey Türkiye'de mod 2 kullanılmaktadır ve mod2 kumandalarda gaz kolu soldadır.Resimdeki şarj aleti nispeten işinizi görecektir ama ileriye dönük olması açısından Turnigy Reactor 250W veya Turnigy Accucel 6 tipi monitörlü olan cihazları öneririm.İleriye dönük olur hem ve birçok pilleri aynı cihaz ile şarj edebilirsiniz.

Şarj cihazı olarak şöyle bir şey daha iyi olacaktır.

Genelde mod 1 yada mod 2 olduğunu belirtirler, eğer belirtilmemişse ve AliExpres den alacaksanız, satıcıya mesaj atıp sorun cevaba göre verirsiniz siparişi, bu arada genelde tercih edilen mod 2 yani sol el gaz ve dümen dir. :)

imax b6 yerine Turnigy tercih edilebilir.Benim kullandığım cihazda özel modlar da beraberinde geliyor.Fan olması ise avantaj.imax cihazlarda fan bulunmuyor.Ben olsam Turnigy tercih ederdim tabi tercihlere karışılmaz. :)

Tamer Öztürk' Alıntı:
imax b6 yerine Turnigy tercih edilebilir.Benim kullandığım cihazda özel modlar da beraberinde geliyor.Fan olması ise avantaj.imax cihazlarda fan bulunmuyor.Ben olsam Turnigy tercih ederdim tabi tercihlere karışılmaz. :)

Valla Tamerciğim ben de Turnigy tercih ederdim ama, sanki Serdar bey başlangıç için bütçeyi biraz dar tutuyor gibime geldi. ;)

İkinizede vermiş olduğunuz kıymetli bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. Levent bey beni gayet iyi çözdü :) Başlangıç için her şeyi işimi görecek seviyede tutmak ve fazla para harcamak istemiyorum ama ustalaştıkça kesenin ağzını açacağım :)

Levent abi siz çözmüşsünüz olayı ama ben çözemedim ilk etapta dalgınlıktan dolayı sanırım. :laugh: Aslında ben ileriye dönük olması açısından öneride bulunmuştum ama görseldeki şarj cihazı da iş görecektir fakat ileride Nimh,Nicd,Pb,...vs pilleri şarj etmek için yeni cihaz gerekecek.Sevgiler. :)

Levent UYGUN' Alıntı:
size elinizdeki 12 volt, 1 amper besleme için; 0,30 / maximum 0,35 tel gerekli. ;)
Abi rica etsek bu dosyanın Excel formatını aşağıdaki konuda link olarak da paylaşır mısın ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi rica etsek bu dosyanın Excel formatını aşağıdaki konuda link olarak da paylaşır mısın ?

Eklenmiştir.
:saygilar:

Dostlar sonunda köpük kesme aletimi yaptım nasıl olmuş [emoji1] Bu alet benim için rc uçakta büyük bir adım oldu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buda sıcak tel ile kestigim ilk kanatlar. ATA modelinin kanatları [emoji23]

Serdar cemek' Alıntı:
Dostlar sonunda köpük kesme aletimi yaptım nasıl olmuş [emoji1] Bu alet benim için rc uçakta büyük bir adım oldu.
Hayırlı olsun Serdar, bence gayet başarılı :thumbup:

İyi bir çalışma olmuş. :)

Teşekkür ederim, çaylağa basladigimda yine yardımlarınızı isteyecegim [emoji38]