Conversion modeller

ishak parmak

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamünaleyküm arkadaşlar, 2007/8 yılları sanırım kardeş forumda trex500 nitro conversion konuları vardı.tabi o zamanlar ancak 450 lik bir helikopterin vardı.şimdi bir proje için aklıma takıldı bulunabilirliği nedir yada yaptırılabilirmi teşekkür ederim.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazı görseller
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Conversion modeller

Adını duydum ama hiç resmini görmemiştim Ishak Hocam.

Bunu yeni 500 Scale için düşünüyorsunuz herhalde. Ürünü bu zamanda bulmak nerede ise imkansız ama inşallah en azından çizim detaylarına erişebilirsiniz ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Adını duydum ama hiç resmini görmemiştim Ishak Hocam.

Bunu yeni 500 Scale için düşünüyorsunuz herhalde. Ürünü bu zamanda bulmak nerede ise imkansız ama inşallah en azından çizim detaylarına erişebilirsiniz ;)
Mehmet hocam, droncu arkadaşlarımız sakın alınmasın dron çıktı mertlik bozuldu.sitelerde helikopter anlamında gerçekten yok kısıtlı bulunulabilirlik az .hugos md için düşündük bakalım çözüm bulabilirmiyiz belki Levent abimde yardımcı olur proje üretme anlamında.

Conversion modeller

İshak dün seninle görüştükten sonra biraz daha inceleme yaptım.O converson kitler 350-400 usd istenen parçalar ki hayatta o kadar para verilerek bir 500 lük nitroya çevrilmez.

Önümüzde 2 seçenek var
1-başka heli parçaları kullanarak bunu kendimiz yapacağız.Yoksa bulsak bile bu maliyet çok yüksek.
2-dediğim gibi o kadar parayı ona harcamaktansa 600 lük bir fuselage alıp fiyatları yerde sürünen trex 600 nitro alıp direk onu kullanmak.

Daha önce satılan kit ile yapılanlar;RCDN diye geçiyor.

Bir de bu şekilde elektrik fan ile soğutma yapılıp sanki direk dişliye bağlanmış gibi görünen bu sistem var daha detaylı resimlere denk gelirsem paylaşırım.

En son birde şöyle bir çevrim buldum bunu sen rahatlıkla yaparsın

Conversion modeller

Dediğin gibi kaptan,buna bu parayı vermektense 600 nitro alınır daha evla.
Aslında imkansız da değil gibi görünüyor, azcık tornalık frezelik işle bu yapılabilir, lakin dert yapabilecek adamı bulmak , İshak , sen bunu eğeyle bile yaparsın , bi matkap bi klavuz setle çıkar.O T kayış makaraları Ostimde kiloyla satılıyor.Bence zihni sinirlik yapmaya değer. ;)

Eve gittiğimde bakayım kalmışsa bende bir zamanlar hk 500 parcalar vardı gonderirim uzerinde kesme biçmeyi yaparsin son şekline geldiğinde son halini trex e uyarlarsin.Yalniz nisan a kadar sabretmen lazım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ohhh çok teşekkür ederim Celalettin abim, Hakan çim eyvallah. En son bizim Mustafa hocanın nx4 elimde bakım için Emin abi yarın akşam misafirimiz olacak trex500 eşi var onda bakalım nx4 motor manut 500 e uydurabilir miyiz.şayet uyarsa sadece dişli hesaplaması kalıyor belki pinyon değişebilir.ayrıca Celalettin abim bulduğun resimlerde motor pinyon direk ana dişliye gelen bir sistem yapmışlar ama farkındaysan ana dişli değişmiş.

Nx4 motor maunt

ishak parmak' Alıntı:
Nx4 motor maunt

Motor kaçlık ishak

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarın akşam Emin abi ile deneyeceğiz

Conversion modeller

İshak Hocam

450-500 size arası motoru yine sizin yapmayı düşündüğünüz gibi önde Black Hawk 500GP diye bir model var bende. Daha önce forumda da paylaşmıştım.

Sonra birde Global Hawk 480 diye bir model paylaştılar. Çok benzer bu heliler 360 pal çeviriyor. Aslında ne 450 nede 500 size. Üstlerinde de 12 lik araba motoro var. Ben benim motoru çalıştırmadığım için 18 lik olan ile değiştirdim. Siz gerçek 425 pal çeviren 500 size bir heli düşünüyorsanız bu modeller uymayabilir ama sahiden OS 37 fiyatına tüm model alabiliyorsun. Motor dahil. Lakin elektronikler yok tabiki onları uydurmak lazım. Direkt motor ana dişliye bağlı ama ana dişi sahiden devasa. Bilgi vereyim istedim. Yeni projede kolay gelsin.

Saygılar;

Devrim hocam global 480 var elimizde zira motor da tık yok.çalışmıyor ayrıca biz trex500 hugos md500 scala yapacağız onun için 15/18 lik motor küçük olacaktır .işte mevcut conversıon u projelendirip gerçek ölçüleri teknik resmini çıkarırsak yapılabilir.tabi motor un kullandığı dişli yapısı debriyaj bütün ayrındısına kadar bilmek lazım.Trabzon böyle bir proje için müsait değildir.