Çöpe atılırken yakaladım

mustafa kedik

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar merhaba,

Aşağıda görselleri olan uçağı şans eseri çöpe atılırken yakaladım ve hasarlı yerlerini tamir ettim üzerinde sadece pili ve kumandası yok. Motor Kaç kv anlayamadıgım için pil ne kullanmalıyım yardımlarınızı bekliyorum. Elimde 1 adet 1100 mah 30C 2S1P-7.4V pil mevcut mesela bu uygunmudur ?
Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Muhittin Şentürk
Motor muhtemelen bu.

25a Hobbyking esc ile kullanıldığı için Hobbyking'den alınma 25a dan az akım çeken bir motor olsa gerek diye düşünüyorum.

Sizdeki pille de büyük ihtimalle uçar ama 3s pil olsa daha güzel olur gibi geliyor.

Motor muhtemelen bu.

25a Hobbyking esc ile kullanıldığı için Hobbyking'den alınma 25a dan az akım çeken bir motor olsa gerek diye düşünüyorum.

Sizdeki pille de büyük ihtimalle uçar ama 3s pil olsa daha güzel olur gibi geliyor.
uçaktaki esc ile bende ki pilin giriş soketleri uymuyor bu sorunu nasıl çözebilirim soketimi değiştmem lazım esc de ki ?

Evet konnektörü değiştirmeniz gerek. Dönüştürücüler de var ama tek bir pil ve esc için değmez.

• Beğen
Tepkiler: mustafa kedik
Baya sağlam duruyor aslında motor kısmı neden öyle dediniz ki )

Neden mi öyle dedim, Çünkü uçağı görür görmez tanıdım. Elimden 2 tane (ART-TECH) wing Tiger geçti, ve o modeli birisi bir heves yakıtlıya çevirmek istemiş muhtemelen, çünkü bu modelin orijinal motor yatağı farklı ve elektrik motoru için tasarlanmıştır. Aşağıda resmi var bakabilirsin.
Aslında benim hoşuma gitmeyen tarafı patlar motor yatağının üstüne ayrıca bir inşaat yapmışlar, o da sanki yapıştırılmış gibi eğer vidalanmışsa sorun olmaz tabi.

Bu da orijinal motoru 1000Kv. dır.

Kitten 20A. esc çıkar.

Pervanesi 10 x 4.5 dir. ;)

Son düzenleme:
Neden mi öyle dedim, Çünkü uçağı görür görmez tanıdım. Elimden 2 tane wing Tiger geçti, ve o modeli birisi bir heves yakıtlıya çevirmek istemiş muhtemelen, çünkü bu modelin orijinal motor yatağı farklı ve elektrik motoru için tasarlanmıştır. Aşağıda resmi var bakabilirsin.
Aslında benim hoşuma gitmeyen tarafı patlar motor yatağının üstüne ayrıca bir inşaat yapmışlar, o da sanki yapıştırılmış gibi eğer vidalanmışsa sorun olmaz tabi.

Bu da orijinal motoru 1000Kv. dır.

Kitten 20A. esc çıkar.

Pervanesi 10 x 4.5 dir. ;)
Evet dediğiniz gibi başka motor takılmış fırçalı motor varmış sonradan fırçasız motor taktıklarını söylediler yapıştırma değil vidalanmış sağlam duruyor.