[Davet]: 21 Haziran Pazar, İzmir Aerobasi Buluşması

Turker Hocam valla Ergün sağolsun çok güzel anlatıyor. Noise in taktiklerini ilk 2 sene önce anlatmıştı bana ama aynı heyecanla birkere daha dinledim :)

İşallah en kısa sürede İzmir'den gitmeden önce kalabalık bir buluşma daha yapabiliriz. Aramıza katılacak 6-7 kişi daha var müsait olurlarsa :)

Çok güzel bir buluşma olmuş.Elinize sağlık arkadaşlar.Videoları sabırsızlıkla bekliyorumm.. :thumbup: :thumbup: :RCKolik:

Videoları bende bekliyorum :)

Elinize sağlık harika bir buluşma olmuş. Tamer abi ayrıca çok geçmiş olsun.

Tabiki videoları merakla bekliyorum. :)

Teşekkürler.

Yalnız pek "videolar" olmadı. Bizim makineden bi tek benim 2 video çıktı. Sebep: Eşim daha ziyade fotoğraf çekmeyi seviyor, video çekmeye benim nazım için katlanıyor. Tamer ilk x5 uçuşunda 1-2 fotoğraf sonrası ben hanımı videoya ikna konuşması çekerken malesef batarya azizliğine uğradı. Tevfik abi de özellikle fotoğraf isteğinde bulundu. O nedenle videolarda sadece ben varım.

Dün daha az stressli, yüksek ve uzak uçuşlar yaptım. Bizim "3D Masters" pisti ben görmeyeli biraz korku filmi gibi olmuş da. Sağda solda kırık pal parçaları vb. görmek mümkün :) Atmosfer müthiş yani :p Tamer'in de badiresinden sonra dedim "hiç strese sokma kendini Ergün, yerden uzak allaha yakın, sakin sakin dene piroflip - reversal - pirotictoclarını" :laugh:

Buyrun.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ergün abi eline sağlık. :thumbup: Alanda gördüğüm kadarıyla kot farkları çok fazla yakın uçuş pek mümkün gözükmüyor ama zaten yüksekte uçmamışsın bence ayrıca hareketler gerçekten keyif veriyor. :thumbup:

maşallah diyelim ilk başta. abi senin yüksek ifaden buysa . alçak uçuş heralde otlar arasında oluyor.

videoları izledim dikkatlice. pyrolar mükemmel. bide hem sol hem sağ pyrolar çok şık duruyor.

kendimiz için de o zmaan çalışmalra devam diyebiliriz.

Yok baya yüksek uçmuş, :lol: Eline sağlık Ergün :bravo:

Ergün hocam stiklerine sağlık , dolu dolu 9 dakikalık bir görsel şölendi.3D pilotajdan ve terimlerinden çok fazla anlamasam da , model genelde tam karşınızda ve istediğiniz irtifada , emir komuta mesafesinin nizamından hiç ayrılmadı , üstelik , zor sayılan bir kaç hareketi de istediğiniz yönden rahatça yapabildiğinize göre , size Klyle ve Dunkan hedefini tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Henüz orta yaş sendromu ve aile babası psikolojisi için erken olduğunu videolarınız zaten kanıtlıyor... :thumbup:

Ergün Gürer' Alıntı:
Teşekkürler.

Yalnız pek "videolar" olmadı. Bizim makineden bi tek benim 2 video çıktı. Sebep: Eşim daha ziyade fotoğraf çekmeyi seviyor, video çekmeye benim nazım için katlanıyor. Tamer ilk x5 uçuşunda 1-2 fotoğraf sonrası ben hanımı videoya ikna konuşması çekerken malesef batarya azizliğine uğradı. Tevfik abi de özellikle fotoğraf isteğinde bulundu. O nedenle videolarda sadece ben varım.

Dün daha az stressli, yüksek ve uzak uçuşlar yaptım. Bizim "3D Masters" pisti ben görmeyeli biraz korku filmi gibi olmuş da. Sağda solda kırık pal parçaları vb. görmek mümkün :) Atmosfer müthiş yani :p Tamer'in de badiresinden sonra dedim "hiç strese sokma kendini Ergün, yerden uzak allaha yakın, sakin sakin dene piroflip - reversal - pirotictoclarını" :laugh:

Buyrun.

Güzel uçuş Ergün, eline sağlık... Kırık pal parçaların da sağ olsun Berkay ve Deniz' in katkıları büyük :=) Senin sarı zippylerin maşallahı var, yüke binince ötüyorlar ama gayet tatminkar bir kafa hızın var, nasıl sakladın bunları sırrını bizede söyle :=) Bu hafta iş yoğunluğum biraz daha azalacak, sim den hurricane çalışmalarını kayıt edip foruma eklerim, eksik olan yanımı bulabilirsek süper olur.. Ne zaman harekete başlasam ufak bir daire de eksenden çıkıyor helikopter çok fazla tutamıyorum..

Ergün sticklerine sağlık. :bravo:

Pirolarda kollektif terse geçerken palden gelen ses gerçekten çok hoşuma gidiyor. Keyifle izliyorum videolarını, pilotaja 41 kere maşallah demek lazım. :thumbup:

İnşallah seni maşallah derken plakası 41 olan ilimizde de canlı canlı izleme şansı buluruz birgün. :laugh:

kadir kocaman' Alıntı:
Güzel uçuş Ergün, eline sağlık... Kırık pal parçaların da sağ olsun Berkay ve Deniz' in katkıları büyük :=) Senin sarı zippylerin maşallahı var, yüke binince ötüyorlar ama gayet tatminkar bir kafa hızın var, nasıl sakladın bunları sırrını bizede söyle :=) Bu hafta iş yoğunluğum biraz daha azalacak, sim den hurricane çalışmalarını kayıt edip foruma eklerim, eksik olan yanımı bulabilirsek süper olur.. Ne zaman harekete başlasam ufak bir daire de eksenden çıkıyor helikopter çok fazla tutamıyorum..
Ilk baslarda bu sekil olmasi gayet normal Kadir. Yaptikca ve calistikca model olmasi gerektigi sekilde daire icinde kaliyor. Ama aynisini gercek hayatta yaparken yine ayni oluyor :laugh: Yani gercek modelde ilk baslarda daire icinde kalmamak icin israr ediyor ;D

Ergün bende korkulcak birşey yok 2 sıyrıkla atlattım yara bandı takıp tekrar uçabilirdim bile :laugh:

Heyecanını farkettim bende ama 1 den 10 a kadar sayınca geçti sanırım :)

Yeni geldim bende şimdi simin başına geçiyorum. ilk işim model olarak İzeltaş 3 no T alyen seçip invert hover yapmak :laugh:

Dolarin yuksek oldugu bugunlerde (ucamayan modelci tesellisi :lollol:) "Allah'a yakin ucus tarzi" hala en sevdigim tarz :laugh: :lol:

Isin sakasi bir yana insani yormayan guzel bir ucus tarzin var ve seyrederken cok buyuk keyif veriyor. Sakin ve net piro flip yine bittim. Daha oncede belirtigim gibi piro flip sevmedim hareketlerden birisidir ama seni seyrettikce bu fikrim ciddi ciddi degismeye basladi :D Hatta o kadar ki sanki calissam ben de yapabilirim gibi hissetmeye basladim ki bu hic de iyi bir sey degil ;D