[Davet]: 21 Haziran Pazar, İzmir Aerobasi Buluşması

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Dolarin yuksek oldugu bugunlerde (ucamayan modelci tesellisi :lollol:) "Allah'a yakin ucus tarzi" hala en sevdigim tarz :laugh: :lol:

Isin sakasi bir yana insani yormayan guzel bir ucus tarzin var ve seyrederken cok buyuk keyif veriyor. Sakin ve net piro flip yine bittim. Daha oncede belirtigim gibi piro flip sevmedim hareketlerden birisidir ama seni seyrettikce bu fikrim ciddi ciddi degismeye basladi :D Hatta o kadar ki sanki calissam ben de yapabilirim gibi hissetmeye basladim ki bu hic de iyi bir sey degil ;D

Mehmet abi birde anlatımı dinleseydin uçuştan daha net. Uçuşu izleyerek hissetmeye başlıyorsun, neyi nasıl yaptığını dinleyince inanmaya başlıyorsun :laugh:

Heli uçar vaziyette olsa takacaktım pili oracıkta yapacaktım. :D

Türker Akgün' Alıntı:
Ergün sticklerine sağlık. :bravo:

Pirolarda kollektif terse geçerken palden gelen ses gerçekten çok hoşuma gidiyor. Keyifle izliyorum videolarını, pilotaja 41 kere maşallah demek lazım. :thumbup:

İnşallah seni maşallah derken plakası 41 olan ilimizde de canlı canlı izleme şansı buluruz birgün. :laugh:

İstanbul'a ne zamandır gitmiyoruz, en az 2 haftada bir "ya bi haftasonu da istanbul'a gidelim" diyoruz, bi eşim bi ben :) Olası İstanbul planında Kocaeli %100, Mehmet abime kesinlikle iade-i ziyaret yapmak isterim :)

Palden gelen sese ben de şimdi dikkat ettim. O sesin çıkması için bir püf noktası "düşük kafa hızı". 600 palleri yaklaşık 2000 gibi bir kafa hızında kullanıyorum (700ü 2200-2400 de kullanıyorlar genellikle). Bu da bana daha az üzülen mekanik, daha uzun dayanan piller ve daha bas pal sesi olarak geri dönüyor. Üstelik model nispeten 3d karakterini koruyor. Gerçekten düşük kafa hızlarındaki gibi azalmış stabilite, hatalı kollektifte ani kafa hızı düşmesi gibi problemleri olmuyor.

kadir kocaman' Alıntı:
Güzel uçuş Ergün, eline sağlık... Kırık pal parçaların da sağ olsun Berkay ve Deniz' in katkıları büyük :=) Senin sarı zippylerin maşallahı var, yüke binince ötüyorlar ama gayet tatminkar bir kafa hızın var, nasıl sakladın bunları sırrını bizede söyle :=) Bu hafta iş yoğunluğum biraz daha azalacak, sim den hurricane çalışmalarını kayıt edip foruma eklerim, eksik olan yanımı bulabilirsek süper olur.. Ne zaman harekete başlasam ufak bir daire de eksenden çıkıyor helikopter çok fazla tutamıyorum..

Pillerin bir takımı 20c, diğer takım 35c, castle governor aktif (arada sağlam akım çekiyor). Zaten yeni aldığımda da tiktokta falan öterlerdi arada :) Ancak genel voltaj ve uçuş süreleri halen yeterli. Ara verdiğim dönemde storage voltajında dönem dönem buzdolabında, bazen buzdolabı dolup Deniz'den fırça yiyince kilerde sakladım :) Bir de belirttiğim gibi, 600 model için düşük sayılabilecek bir kafa hızında uçuyorum, sürekli de buzzer kullanıyorum, pek üzülmediler. Mavi turnigy 3000mah 6s 20c'ler 2012den, sarı zippy 3300 6s 35c'ler 2013'ten beri bende.

tamerkaymakci' Alıntı:
Ergün bende korkulcak birşey yok 2 sıyrıkla atlattım yara bandı takıp tekrar uçabilirdim bile :laugh:

Heyecanını farkettim bende ama 1 den 10 a kadar sayınca geçti sanırım :)

Yeni geldim bende şimdi simin başına geçiyorum. ilk işim model olarak İzeltaş 3 no T alyen seçip invert hover yapmak :laugh:

1 den 10'a kadar saymıyordum. "Allahım, sana daha yakın uçurucam, birşey olursa benim auto-level çekmemi bekleme, sen kurtar" diyordum :p

Alyanı boşver, vileda sapının boom'dan artan kısmı ile çalış, modeli gözünde daha rahat canlandırırsın :laugh:

Dolarin yuksek oldugu bugunlerde (ucamayan modelci tesellisi :lollol:) "Allah'a yakin ucus tarzi" hala en sevdigim tarz :laugh: :lol:

Isin sakasi bir yana insani yormayan guzel bir ucus tarzin var ve seyrederken cok buyuk keyif veriyor. Sakin ve net piro flip yine bittim. Daha oncede belirtigim gibi piro flip sevmedim hareketlerden birisidir ama seni seyrettikce bu fikrim ciddi ciddi degismeye basladi :D Hatta o kadar ki sanki calissam ben de yapabilirim gibi hissetmeye basladim ki bu hic de iyi bir sey degil ;D

Hakikaten piroflip bir kez oturduğunda en düşük stress / en yüksek eğlence olayına sahip. Sonuçta zaten amaç flipler esnasında "modeli mümkün olduğunca sabit tutmaya çalışmak" olduğu için ortalıkta vızır vızır gezip sağa sola çarpıcam endişesi yapmıyor insan.

Yaparsın abi, hiçbir zorluğu yok. Sadece aşama aşama öğrenmek gerekiyor. Pirohover, pirohover, pirohover diyorum, sim çalışma videoları bölümüne sizden de katılım bekliyorum abi. Örnek olmanız lazım.

Arda Erkan' Alıntı:
Ergün abi eline sağlık. :thumbup: Alanda gördüğüm kadarıyla kot farkları çok fazla yakın uçuş pek mümkün gözükmüyor ama zaten yüksekte uçmamışsın bence ayrıca hareketler gerçekten keyif veriyor. :thumbup:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
maşallah diyelim ilk başta. abi senin yüksek ifaden buysa . alçak uçuş heralde otlar arasında oluyor.

videoları izledim dikkatlice. pyrolar mükemmel. bide hem sol hem sağ pyrolar çok şık duruyor.

kendimiz için de o zmaan çalışmalra devam diyebiliriz.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Ergün hocam stiklerine sağlık , dolu dolu 9 dakikalık bir görsel şölendi.3D pilotajdan ve terimlerinden çok fazla anlamasam da , model genelde tam karşınızda ve istediğiniz irtifada , emir komuta mesafesinin nizamından hiç ayrılmadı , üstelik , zor sayılan bir kaç hareketi de istediğiniz yönden rahatça yapabildiğinize göre , size Klyle ve Dunkan hedefini tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Henüz orta yaş sendromu ve aile babası psikolojisi için erken olduğunu videolarınız zaten kanıtlıyor... :thumbup:

Çok teşekkür ederim.

Emre Kaman' Alıntı:
Yok baya yüksek uçmuş, :lol: Eline sağlık Ergün :bravo:

Eskişehirdeki uçuşlarla kıyaslarsak öyle. Ama Eskişehirin havası mıdır, florası mıdır... Hakikaten insan bi ayrı gaza geliyor orada. Kendinize dikkat edin :laugh:

O zaman senden kucuk bir ricamiz olsun ;) Ayri bir konu basligi altinda adim adim su piro flip konusunu mumkunse ses ilavesi ile anlatir misin. Yabanci kaynaklarda var adim adim piro flip dersleri ama sahsen senin anlatimin ile puf noktalarini dinlemek isterim.

Eger vaktin olur ve bu paylasimi yaparsan soz veriyorum "Piro calismalarim" diye konu acip, hareketi calisip paylasacagim. Kim bilir belki ben de yapabilirim :D

NOT: Ben yapamasam bile en az 3-4 arkadasimiz bu isi kesin becerektir, dolayisiyla emeginin bosa gitme ihtimali yok :lollol:

Ergün Gürer' Alıntı:
Yaparsın abi, hiçbir zorluğu yok. Sadece aşama aşama öğrenmek gerekiyor. Pirohover, pirohover, pirohover diyorum, sim çalışma videoları bölümüne sizden de katılım bekliyorum abi. Örnek olmanız lazım.

Bugün itibariyle pirohover'a başladım. İlk izlenimlerim; çok yavaş bir piro hızında başlayarak, fazla zorlanmadan yapılabilir olduğu. İlk nose-in çalışmalarımla kıyaslayınca, çok daha kolay başladım. Biraz şekle girsin bir çalışma koyarım. Bugün birerden iki saat kadar çalıştım, artık çoğunlukla phoenix'in karesi içerisinde tutabiliyorum heliyi. Arada alıp başını gitmek gibi bir yaramazlığı oluyor, geri döndürüyorum olması gereken yere. Bir şekilde kendime yada yere çarptığım zaman ceza olarak 118-80 şarkısını söylüyorum, onun da gerçekten faydası oluyor :lol:

Ergün Gürer' Alıntı:
Eskişehirdeki uçuşlarla kıyaslarsak öyle. Ama Eskişehirin havası mıdır, florası mıdır... Hakikaten insan bi ayrı gaza geliyor orada. Kendinize dikkat edin :laugh:

Bilmez miyim... :lol: :lol:

O zaman senden kucuk bir ricamiz olsun ;) Ayri bir konu basligi altinda adim adim su piro flip konusunu mumkunse ses ilavesi ile anlatir misin. Yabanci kaynaklarda var adim adim piro flip dersleri ama sahsen senin anlatimin ile puf noktalarini dinlemek isterim.

Eger vaktin olur ve bu paylasimi yaparsan soz veriyorum "Piro calismalarim" diye konu acip, hareketi calisip paylasacagim. Kim bilir belki ben de yapabilirim :D

NOT: Ben yapamasam bile en az 3-4 arkadasimiz bu isi kesin becerektir, dolayisiyla emeginin bosa gitme ihtimali yok :lollol:

Şu dongle arızası öncesi kafamdaki yapmak istediğim paylaşımlardan biri idi, özellikle hareket sırasında kayıtın verdiği avantaj ile modeli durdurmak, yavaş oynatmak, cyclic döndürme ile denk gelmesi gereken nirengi noktalarını göstermek istiyordum. Arıza işi erteledi. Şimdi bugün dongle geldiğine göre plana devam edebilirim.

Ilk baslarda bu sekil olmasi gayet normal Kadir. Yaptikca ve calistikca model olmasi gerektigi sekilde daire icinde kaliyor. Ama aynisini gercek hayatta yaparken yine ayni oluyor :laugh: Yani gercek modelde ilk baslarda daire icinde kalmamak icin israr ediyor ;D

Haklısın Mehmet Abi, bolca çalışmak lazım ekip tatile girmese biraz ağırlık verirdik ama :(

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi