Depron F14 Yapıyorum Sorularım Var

sbyrz

hiTech
Arkadaşlar ben depron bulamadım mecburen kapron aldım. Çağdaş abinin verdiği planla f14 yaptım ancak hareketli kısımlara ne kullanılacak? bilmiyorum. bi yardım edin hani arka kuyruk ve kanat arkalarını neyle tutturacağım. renk sorun değil kapatırım da deliklerin geçtiği yeri yapıştırmama gerek varmı ? bir de sıcak silikon kullanıyorum yapıştırırken sorun çıkarmı ?
ve resimler
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bi de plandaki küçük parçaları nereye koyacağımızı bulamadım :D
şu parçaları:

Teşekkürşer arkadaşlar

1-sıcak silikon sıkıntı olmaz.
2-fiberli bant yada mukavemet arttırıcı bir bant kullanırsan iyi olur.hiçbiri yoksa koli bandı kullan
3-kanadın ortasına karbon çubuk atın.
4-servo montajı yaparken etrafına balsa yada kontro plak plaka montajı yaparak takınız.
hepsi tecrübeyle sabittir.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
1-sıcak silikon sıkıntı olmaz.
2-fiberli bant yada mukavemet arttırıcı bir bant kullanırsan iyi olur.hiçbiri yoksa koli bandı kullan
3-kanadın ortasına karbon çubuk atın.
4-servo montajı yaparken etrafına balsa yada kontro plak plaka montajı yaparak takınız.
hepsi tecrübeyle sabittir.
Çok teşekkür ederim
karbon çubuk ne kadar olur ? fiyat olarak ve uzunluk olarak

Ynt: Depron F14 Yapıyorum Sorularım Var

1m boy satilir thkda 3mm 2adet 4tl fln.ucuz bisey.kanat uclarina 10cm birakarak takabilirsuniz.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

gösterdiğin parçalar rudderin gvde ile birleştiği yere parçanın iki ttarafından yapıştırılarak esnemesi engellenecek.

Hüseyin GENCER' Alıntı:
gösterdiğin parçalar rudderin gvde ile birleştiği yere parçanın iki ttarafından yapıştırılarak esnemesi engellenecek.

Dediğiniz parçaları şöyle mi koyacağım

Yanlışlık olmasın değilmi ? :D
Cevaplar için teşekkür ederim abilerim :D

yönü ters olmuş yeri doğru

Arkadaşlar şu parçalar bu uçağı uçurmaya yeter değilmi ?
Motor :
Servolar 2x:
Pervane :
Pil :

Ayrıca Esc :
Çağdaş abi 35 amp yazmış ama
Output: Continuous 30A, burst 35A up to 10 seconds.
Çıkış : Sürekli 30A patlama enerjisi 10 saniyede 35A kadar yükseltilebilir.
Bu çalıştırırmı ?

Ya da bu

Sen bilirsin tabi ki ama servoları biraz daha ucuzlatabilirsin.Büyükçe gibi sanki bu servolar.İlerde başla uçağıma takarım dersen kullan tabiki.

Berkay ARIKAN' Alıntı:
Sen bilirsin tabi ki ama servoları biraz daha ucuzlatabilirsin.Büyükçe gibi sanki bu servolar.İlerde başla uçağıma takarım dersen kullan tabiki.

Serhat servo konusunda Berkay'a katılıyorum

motor uygun zaten bu motor bu tür uçaklar için
esc 40 amper alırsan daha iyi ileride sorunla karşılaşmassın
pervaneyi en az 2 ad al kırılmalara karşı elinde yedeği olsun, birde ahşap pervane almana gerek yok ama tabi bu senin zevkin keyfin bilir f14de ahşap pervane biraz komik durur gibi :laugh:
lipo pil uygun değil bu pil çok ağır olacak ve uçağı ağırlaştıracak ben olsam 1500mah 2 ad alırdım
ek olarak low voltaj alarm mutlaka al pilinin ömrünü en az 2 kat arttırır.

Serhat ucagin guzel gorunuyor. Iyi bir tercih yapmissin. Stabil bir ucusu var cg noktasini iyi ayarladiktan sonra. Hareketli parcalari fiber bant vb. Bir bantla yapistirabilirsin. Yapistirici olarak uhupor kullanabilirsin. Karbon boru 6mm ideal bence. Kanat iki parca oldugu icin karbon boruyu kanatlarin arasina gomebilirsin. Ben F-14un yapim asamalarini forumda paylasmistim. Sana yardimci olacagini umuyorum. Kolay gelsin.

Cevaplar için teşekkürler. Şu parçalar daha uygun gibi. Kumanda ucuz olmak zorunda :( yapabileceğim bir şey yok.
Kumanda şu olsa olurmu ?

ilk uçağım olacağından çok iyi birşey olmasına gerek yok.
Ve pervaneler 6x4 ahşap olmaz dedi arkadaşlar. Bende şunu buldum.

Ayrıca servolar 2x :http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32095__Turnigy_TG9_9g_1_7kg_0_12sec_Eco_Micro_Servo.html
parçalar nasıl ? Teşekkürler

Ayrıca Esc 40 A al dedi bir abi : şu nasıl ?
ya da şu :

Bu aralar yeni bir moda başladı. Foruma üye olup daha selam bile vermeden hemen soru sormak :embarras:

Ne yazık ki genç Serhat kardeşimiz de bu akıma uymuş :-\ Serhatcım rica etsek TANISMA bölümünde bir selam verip, kendini tanıtsan belki de sorularına daha hızlı cevap bulabilirsin ;)