[DIY]: 1 Saat - Atölye Işığı

Emre Kaman' Alıntı:
Makara yok, ama kancalara sabit bagli degil ipler. Yukseklik ayarlanabiliyor, kancanin uzerinden kayiyor. [emoji5] Aslinda makara cok da kullanisli degil, cunku agirlik merkezi degistigi anda bir tarafa kayacaktir butun lamba. Agirlik merkezi de pil baglayinca baya degisiyor... Bir miktar surtunme faydali [emoji106][emoji5]

Dugum su videodakinin bir versiyonu. İki degil dort tur atarak yaptim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Düğümler konusunda inanılmaz derecede beceriksizim. Bu video çok faydalı oldu. Teşekkür ederim.

Eline sağlık Emre. :bravo: Atölyenin havası değişmiş resmen, insanın içi açılıyor. :thumbup:

Yapılacaklar listesini sürekli kabartıyorsun. :laugh: :lollol: :lol:

Neyseki nasıl yapılacağını anlatıyorsunda kıskançlık yapıp nazarımız değmiyor. :laugh: :RCKolik:

Sen böyle yapıverince bizde yaparız zannediyoruz ama nedense bizde olmuyor öyle. :eek:f: ;D

İlham için teşekkürler :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Artik balkonda ve gece serinliginde çalışabileceğim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eline saglik abi, gule gule kullan [emoji5]

Saçma... Ben olsam 3D yazıcıdan şöyle afili bişii basardım. Bu ne yaa. :) :) :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Saçma... Ben olsam 3D yazıcıdan şöyle afili bişii basardım. Bu ne yaa. :) :) :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abim artık yaşlanıyorsun galiba, zamanın gerisinde kalıyorsun... artık 3d prınterla plastikten RC uçak yapma, balsa ve bilimum dahtadan da lamba yapma vakti :)

Eline sağlık süper olmuş.Atelyede derli toplu güzel görünüyor.

hazır konusu açılmışken bende masa ışığımı yapıp paylaşayım dedim :yuppi:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben olsam 3D yazıcıdan şöyle afili bişii basardım. Bu ne yaa. :) :) :)
Bu söz kafamda fikri oluşturdu ve pc başına oturup çizmeye başladım :D

Tekzenden 2 tane t5 floresan aldım, nedense bu t5 floresanın verdiği ışığı ledlerden daha çok seviyorum. Birisi gün ışığı diğeri soğuk beyazdı fakat takınca ikisi de gün ışığı çıktı :)

floresanın uç kısımlarını dahil bütün ek yerlerini 3boyutlu yazıcıdan bastım. Floresanların montelendiği kısmı normalde alüminyum malzemeden yapmak istiyordum fakat sanayide kafama göre parça bulamadım bende evde kalan laminant parkelerden bir parça kullandım :laugh: Amaç eldeki malzemeleri kullanarak güzel bir şeyler üretmek.

floresanın balansınıda evdeki yanmayan tasarruflu ampullerin içinden söktüm, dedim ya amaç eldeki malzemeleri kullanarak bir şeyler üretmek :)

Gündüzleri masanın üstünden sarkmasın diye duvara geçmeli bir sistem yaptım, borular merdivenlerde kullanılan ince alüminyum borulardan :)

Üst kısmındaki balanslar gözükmesin diye de reklamcıların kullandığı malzemeyle basit bir kapak yaptım.

Tam istediğim ışık sıcaklığını yakalayamasam da şimdilik yeterli bir çalışma oldu :)

çizdiğim parçaları Thingiverse yükler burada da paylaşırım, yapmak isteyen direk indirip baskı alarak işleme başlayabilir :)

Edit:
Parçaları yükledim, herkese kolay gelsin :)

Eldeki malzemeleri kullanarak güzel bir iş çıkarmış Tugay, ellerine emeğine sağlık :thumbup: :bravo:

Kullandığın ve kendin çizmiş olduğun parçaların da mutlaka planlarını paylaşmanı bekliyoruz :RCKolik:

İkinci bi versiyon yaptim. Bu versiyonun mensup oldugum safi daha net anlatmasina gayret ettim. İlk versiyonu dahtadan yapmak manipulasyonlara acik bir kapi birakiyordu ?

İkinci bi versiyon yaptim. Bu versiyonun mensup oldugum safi daha net anlatmasina gayret ettim. İlk versiyonu dahtadan yapmak manipulasyonlara acik bir kapi birakiyordu ?
Sen Sumer abiye bakma Emre kardeşim. Neydi o öyle dahta falan. Bırak kullanmayı, elini bile sürmemen lazim :lollol::lol: