DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

Yardımlarınız için teşekürederim verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu aranıza yeni Katılan arkadaşları gerçekten çok iyi karşılıyorsunuz özürdilememe rağmen birbirinizin yorumlarını beğenmek yerine sizden de Aramıza Hoşgeldiniz demenizi beklerdim

Foruma yeni üye oldum Kuralları bilmiyor olabilirim yada kabalık etmiş olabilirim sizde çok hoş karşılamadız çok üzücü ....

Saygılarımı sunarım

Fatih şarköylü' Alıntı:
Kusura bakmayın arkadaşlar biraz bodoslama giriş Yaptım galiba Saygısızlık yaptıysam özürdiliyorum herkesten

Saygılar
Fatih Bey bu mesajınızı da beğenmişiz, bir tanışma konusu açmış olsaydınız size teşekkür de eder ve hoşgeldiniz derdik emin olun.

Açılmış bir konuda yorum yapmak yada birşeyler paylaşmak yanlış mı diyorsunuz ben anlamıyorum illa ki konu mu açmam gerekiyor zaten açılmış konu ile alakalı benim paylaşımım. Neden bu kadar takıldınız buna anlam veremiyorum Sırası gelince konuda açarım elbet türker bey çok tatsız bir giriş oldu foruma paylaşıp kaynaşmak yerine yenişmeye çalışıyoruz uzatmayalım lütfen rica ediyorum.

Fatih şarköylü' Alıntı:
.......türker bey çok tatsız bir giriş oldu foruma paylaşıp kaynaşmak yerine yenişmeye çalışıyoruz uzatmayalım lütfen rica ediyorum.
Fatih bey insan en azından posta koymadan önce size hosgeldin deme nezaketinde bulunan o kadar kişiye bir teşekkür edip, hosbulduk derdi. Ama zoraki olunca böyle oluyor...

Neyse gerçekten uzatmayalım. Bu davranış ile 3 yıldır yönetici olduğum bu forumda BAMLAMAK zorunda kaldığım 3.kişi olma şerefine nail oldunuz, tebrik ederim....

Çok da güzel iyi bir başlık olmuş toplamaya başladım ben ufaktan belki 250 size quadıma mini mini bir kamera koyacağım sizden öğrendiklerimle ^_^

Lazım olursa diye :)

arkadaşlar merhaba ben antalya dan anıl.ben tarot 650 multicopter toladım.kontrol kartı olarak kk2.0 kullandım hobbykıng ss serısı esc kullanıyorum.sizden isteğim kontrol kartının pıd degerlerini neye göre giriyoruz.ben girdiğimde model öne dogru hareket ediyor.sizden bu konda yardım istiyorum.şimdiden teşekkürler. :RCKolik:

Merhabalar Anıl,

Sen sorularını sormaya başlamadan önce, kayıt olduğun zaman sana gelen özel mesajı tekrar bir okusan ve de biz de seni tanısak nasıl olur ?

Tanisma mesaji Yonetim tarafindan yeni konu olarak tasinmistir.

sizden ricam kk2.0 in pıd degerlerını nasıl ayarlıyoruz.benım girdiğim değerlerde model öne hareket ediyor.yardımcı olabilirseniz sevinirim.şimdiden tşk ler.

Mehmet bey acaba ilk sayfadaki bilgiler size yardimci olmadi mi. Mesela ilk sayfada Pi degerleri ile ilgili bolum ve yine lik sayfada link verilen su mesaji

Aykut Aşlı' Alıntı:
Tek bir esc yi de aynı şekilde kalibre edebilirsiniz.
Sistem aynı değişen birşey yok.
1-Gaz maksimum,kumanda açılır,
2-Enerji verilir,
3-Onay sesi alınır,gaz min.çekilir ve enerji kesilir.

Kolay gelsin.
Merhaba
bende aynısını yapıyorum ama normal modda onay sesi yok, gaz min. çekince başlıyor motor.? reversede onay sesi gene yok, direkt olarak motor çalışıyor. Pil çıkarılıncaya ancak duruyor.
Saygılarımla

hocam bilgilendirme için teşekkür ederim. Elimde anakartı var acaba buna gps yapabilir miyim yada sensörleri ekleyebilir miyim ?

Merhaba adım İzzet.

Forumdaki bilgiler doğrultusunda bir 450 lik qaud topladım.

Defalarca kanat ve pervane kırdım.

En son iki ucundan ipe bağlayıp youtube dakine benzer şekilde PI ayarlarını yapmaya karar verdim. Bu esnada ipe bağladığım uçların esc kablolarını karttan söktüm

Quad belirlediğim pozisyonda gayet güzel durmaya başladı.

Ancak ipten söküp uçurmaya çalıştığımda özellikle 4. motorun aşırı derecede döndüğünü farkettim. Defalarca esc kalibrasyonu yaptım nafile. Esc yada motorlardan kaynaklı olabilir mi diye 2 ve 4. motor esc kablolarını kart üzerinde yer değiştirdim bu sefer 2. motor çok hızlı döndü.

Quad "+" modda.

Problem ne olabilir.

Teşekkürler

Merhabalar hocam
ben quadcopter yapmak istiyorum ama yazılım konusu kafamı karıştırmakta internette yararlı bir bilgi bulamadım yardımcı olursanız mutlu olurum
Teşekkürler

Sezer Tuna' Alıntı:
Merhabalar hocam
ben quadcopter yapmak istiyorum ama yazılım konusu kafamı karıştırmakta internette yararlı bir bilgi bulamadım yardımcı olursanız mutlu olurum
Teşekkürler

Yararlı bilgi bulamadın demekki Sezer, şaşırtıcı...

Acaba hiç bakmamış olabilir misin mesela ? Aynı sana üye olduğunda gelen mesaja hiç bakmadığın gibi. :laugh: