DJI F450 KK 2.1 Kontrol Kartı Kurulumu

Abi quad ayarları ile ilgili çok bir şey bilmiyorum ve dediğiniz şey ne oluyor anlamadım :D Daha tecrübeli quadcı abiler cevap verecektir size. O 4 anahtar kolların çalışma yönünü değiştiriyor. (servo çalışma yönünü değiştiriyor) aynı kumandadan bende de var ama bozuk yön değiştirmek istediğimde öyle yapıyordum. Peki o sol sağ yön karışiklılığı düzeldi mi ?

Salih2014' Alıntı:
Bir sorum daha var kadir. KK2.1 kontrol kartında self level on yapabilmek için aux girişinin kumanda üzerinde ataması yapılması lazım. Bu kumandanın alıcısnın aux girişini kk2.1 ile bağlantısını yaptım ancak kumanda üzerinde atamasını yapamadım. Kumandanın sağ kolunu aşağı ittiğimde self level on oluyor kol ortada kaldığında self level of oluyor. Bu kumanda ile kk2.1 kontrol kartında self level on olarak nasıl çalıştırabilirim? ya da aux girişini kumada üzerinde aç kapa yapacak şekilde nasıl atama yapabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim....

Salih bey Self level özelliğini kullanabilmeniz için 5.kanala ihtiyacınız var,ki kumandadan atayacağınız aux girişini bir switch yardımı ile on yada off hale getirerek kullanabilin.

Kadir Kurt' Alıntı:
Abi quad ayarları ile ilgili çok bir şey bilmiyorum ve dediğiniz şey ne oluyor anlamadım :D Daha tecrübeli quadcı abiler cevap verecektir size. O 4 anahtar kolların çalışma yönünü değiştiriyor. (servo çalışma yönünü değiştiriyor) aynı kumandadan bende de var ama bozuk yön değiştirmek istediğimde öyle yapıyordum. Peki o sol sağ yön karışiklılığı düzeldi mi ?
kk2.1 receiver settings ayarlarına girdim ve senin dediğin yöntemi kullandım düzeldi. Kadir kardeşim sana çok teşekkür ediyorum. 4 anahtar kolundan ikinci kolu da yukarı kaldırınca bu sefer ileri geri ayarı düzeldi. Diğer kollarla da uğraştım ama pek ne işe yarıyor anlamadım. Kumandanın sağ kolunu ileri itince receiver testing ayarlarında ileri ve sağ simgesi görünüyor. Kumandanın sağ kolunu yaklaşık 30 derece sağa doğru ileri itince kontrol kartında sadece ileri simgesi çıktı. Yani sadece ileri gitmesi ya da sadece geri gitmesini istiyorsam kumandanın sağ koluna açı vererek ileri ya da geri itmem gerekiyor. Tabi bu dediklerim kontrol kartındaki receiver testing de gördüğüm şeyler. Gerçekte nasıl olur bilemem.

Aykut Aşlı' Alıntı:
Salih bey Self level özelliğini kullanabilmeniz için 5.kanala ihtiyacınız var,ki kumandadan atayacağınız aux girişini bir switch yardımı ile on yada off hale getirerek kullanabilin.
Evet haklısınız Aykut bey, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben de şuan bir arkadaşımdan aldığın 4 kanallı bir kumanda var. Dediğiniz gibi 5 kanal olmadığı için aux tan kumandaya atama yapamayacağım. Asıl benim kumanda flysky 9H kumanda ama şu an yolda siparişi verdim 50 gün oldu daha gelmedi. Beklemedeyim. Eğer bu kumanda gelmiş olsaydı şu an tüm ayarları yapıyor olurdum belkide. Ayrıca bende v922 6 kanal kumanda var. V922 kumanda ile E-FLY 4BII(4 kanallı kumanda) kumandanın 6 kanallı alıcısı ile bind etmem mümkün müdür?Eğer mümkünse bu şekilde v922 kumanda ile kk2.1 kontrol kartındaki self level off u on hale getirebilirim. Sizce bu dediğim mümkün müdür? Bilen ve cevap verecek tüm forum üyelerinin cevap vermesi bu srounumun çözümüne yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ediyorum tüm cevaplara....

iyi akşamlar, Flysky th9x kumandam geldi. alıcıyı kontrol kartı bağlantılarını yaptım. kk2.1 üzerinde receiver testten kumandanın kpomutlarının çalıştığını gördüm. ARMED yapabilmek için kumada throttle kulunu sağa sola yasladım ancak nafile kk2.1 armed olmadı. Acaba kumanda üzerinde ayarlamamı yapmam lazım? işin içinden çıkamadım. forum da daha çok turningy ile ilgili bilgiler var. fly sky ile turningy aynı diyorlar ama birebir de aynı değil. Yardım edecek arkadaşlara şimdidebn teşekkür ederim....

Çözüm yolunu buldum. Eğer kumandanızı değiştirdiyseniz mutlaka ilk sayfada ki aşamaları tekrar baştan yapınız. Ben sadece esc kalibrasyonu yaptım ve düzeldi. O zaman burdan şöyle bir sonuç çıkarsak yanlış olmaz sanırım: "esc kalibrasyonu" kumanda ile esc arasındaki iletişimi sağlayarak kumandadaki stick hareketlerin motora iletilmesini sağlıyor.

Salih2014' Alıntı:
Çözüm yolunu buldum. Eğer kumandanızı değiştirdiyseniz mutlaka ilk sayfada ki aşamaları tekrar baştan yapınız. Ben sadece esc kalibrasyonu yaptım ve düzeldi. O zaman burdan şöyle bir sonuç çıkarsak yanlış olmaz sanırım: "esc kalibrasyonu" kumanda ile esc arasındaki iletişimi sağlayarak kumandadaki stick hareketlerin motora iletilmesini sağlıyor.
Kesinlikle dogru Salih Bey :thumbup:

F450 kk2.1 quadroyu yaptım. Ama bir türlü stabil olmuyor. kurulum yapıldıktan sonra çalıştırmadan önce gövdenin dengede durmasını sağlamak mı lazım? yani ağırlık merkezinin quad ın tam orta yerinde olması mı lazım? başka bir ifadeyle quad ın ağırlık merkezini gövdenin tam orta noktasına mı çekmek gerekiyor?

Salih2014' Alıntı:
F450 kk2.1 quadroyu yaptım. Ama bir türlü stabil olmuyor. kurulum yapıldıktan sonra çalıştırmadan önce gövdenin dengede durmasını sağlamak mı lazım? yani ağırlık merkezinin quad ın tam orta yerinde olması mı lazım? başka bir ifadeyle quad ın ağırlık merkezini gövdenin tam orta noktasına mı çekmek gerekiyor?

Quadi uctan uca tutarak havaya kaldirin,eger ki duz duruyor ise sorun yoktur,aksi taktirde pilin yeri ile oynayarak duz bir hale getirin.Bu kartta en cok duydugumuz "stabil ucmuyor" ifadesidir.Eger ki cok fazla salinim yoksa bu normal bir durumdur,ama asiri derecede salinimlar var ise tum ayarlari tekrar bir kontrol edin acc kalibrasyonunu tekrar yapin oyle deneyin.

Aykut bey bir sorum daha olacak: Naza m Lite kontrol kartı kullansam yine bu ağırlık merkezini ortalama işini yapmak zorunda mıyım? yoksa naza m lite pilin yeriyle oynamadan kendisi otomatik olarak ağırlık merkezi kaysa da stabil ayarda uçmayı sağlıyor mu?

Salih2014' Alıntı:
Aykut bey bir sorum daha olacak: Naza m Lite kontrol kartı kullansam yine bu ağırlık merkezini ortalama işini yapmak zorunda mıyım? yoksa naza m lite pilin yeriyle oynamadan kendisi otomatik olarak ağırlık merkezi kaysa da stabil ayarda uçmayı sağlıyor mu?

Salih bey oncelikle kk karti da quadi sabitler,yalnizca oldugu yerde sabit kalmaz,self mod dedigimiz ozellikle kullanir iseniz dengede duracaktir ama cg yi duzgun ayarlayamamak ucus kalitemizi dusurecektir.
Naza kartinda da agirlik merkezimiz onemlidir,her ne kadar kendini sabitlesede guc kaybi ve ister istemez denge bozukluklari olacaktir,yani her zaman denge sart :)

Aykut bey ilgi alaka ve cevabınız için çok çok teşekkür ederim.

Selam arkadaşlar kk 2.15 versiyon 1.9 kullanıyorum fabrika ayarları ile gelen pid ayarları çok fazla yüksekti araştırmalarım da optimum ayarları forumlardan YouTube tan çok fazla inceleme sonucu buldum ama be hikmetse bir türlü stabil Uçuş yapamadım . Daha sonra fabrika ayarlarına geri yükledim ve tekrar kurulum Yaptım ve pid ayarlarını hiç ellemedim bu halde çok stabil bir Uçuş yapabildim self level on konumunda yada off konumunda kontrolsüz yükselme ve alçalma yapıyor bununla ilgili bir ayar var mı yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bu pid ayarlarının bu kadar yüksek olması normal mi?

P gain 250
P limit 100
I gain 250
I limit 20

Birde bu Kartı kullanan arkadaşlar pid ayarlarını paylaşırlarsa iyi olur diye düşünüyorum

Fatih şarköylü' Alıntı:
.....Birde bu Kartı kullanan arkadaşlar pid ayarlarını paylaşırlarsa iyi olur diye düşünüyorum
Valla Fatih Bey ben de üyelik sonrası size özelden gelen mesajı öncelikle okumanızı, probleminiz ile ilgili hemen çözüm arayışına girmek yerine yeni girdiğiniz gruba bir selam vererek kendinizi TANITMANIZIN daha iyi olacağını düşünüyorum......

Kusura bakmayın arkadaşlar biraz bodoslama giriş Yaptım galiba Saygısızlık yaptıysam özürdiliyorum herkesten

Saygılar