DLE 60 Twin Motor

kadir35

Çalışkan Uye
Ayrılık sona erdi. İşte DLE 60 Twin motorumuza ait ilk görüntüler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

DLE 60 Twin Motor

Kadir Bey, gözünüz aydın diyorum %p İnşallah kırımsız, bol keyifli uçuşlar ;) Yanlız motor oldukça şık gözüküyor :thumbup:

DLE 60 Twin Motor

Mehmet bey çok teşekkürler gerçekten motor harika

DLE 60 Twin Motor

Allah nazarlardan saklasın çok güzel bir makina. :thumbup: Çok yakışacak extra'ya. :coolxf:

DLE 60 Twin Motor

Bende oyle düşünüyorum inşallah iyi verim alırım

DLE 60 Twin Motor

Hayırlı olsun doğru seçim olmuş bence :)

Bende bugün şeytanın bacağını kırdım Extra 330L Black Horse aldım Motor seçini ilerleyen zamanda yapı cam

DLE 60 Twin Motor

Teşekkür ederim sizin de hayırlısı olsun

DLE 60 Twin Motor

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
Hayırlı olsun doğru seçim olmuş bence :)

Bende bugün şeytanın bacağını kırdım Extra 330L Black Horse aldım Motor seçini ilerleyen zamanda yapı cam
Hadi hayırlı olsun Muharrrem. Foto ve videoları merakla bekliyoruz. :thumbup: Kanat açıklığı nedir modelin ?

DLE 60 Twin Motor

Türker Akgün' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun Muharrrem. Foto ve videoları merakla bekliyoruz. :thumbup: Kanat açıklığı nedir modelin ?

Teşekkür ederim Türker abi :) model bu

Hafta sonu ürün elime ulaşınca inceleme hazırlayacağım
Servo ve motor donanımı hakkında yardımlarınızı isteyeceğim :)

DLE 60 Twin Motor

Kadir bey hayırlı olsun :) benzinlide en sevmediğim şey rodaj işi çoooook uzun sürüyor :D nitro gibi 3 depo 1 2 saatte yerde çalıştır uç olmuyor :D 2 3 hafta süren rodajlar gördüm :) Allah sabır versin :)

Muharrem hayırlı olsun kardeşim sanada :D herkez devasa modellere doğru gidiyor bakalım hayırlısı :D

DLE 60 Twin Motor

Tşk ederim Mesut bey şu rodaj işini biraz ablatırmısınız sağlıklı verimli olması için nasıl yapmalıyım

DLE 60 Twin Motor

Kadir Bey güle güle kullanın. Rodaj için önerim mümkünse eski bir uçak üzerinde, olmazsa titreşim emici birtakım önlemlerle sehpada yapmanız. Bu boyuttaki motorları eğer sehpaya rijid olarak monte ederseniz rodaj sırasında motor bloğuna zarar verebilirsiniz.

Muharrem Bey siz de güle güle kullanın. Neredeyse üç senedir büyük keyifle uçtuğum bir uçaktır. Üreticinin motor verileri biraz karışıktı o zamanlar. Şimdi linke baktım da dört zamanlı 91 diyor. Ben ASP FS91 ile uçurmuştum. Fena değildi ama o motorla 3D yapmaz (eğer amacınız oysa tabii). Halen 75AX ile uçuyor. Performans benzer düzeyde. Bence uçağın ideal motoru dört zamanlı 110-120.

Gazsız, fazla yatışlı keskin dönüşlerde tip stall nedeniyle dönüş dışındaki kanadı bırakma eğilimini unutmayın. Alçak irtifada kötü bir sürpriz olabilir.

DLE 60 Twin Motor

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
Tşk ederim Mesut bey şu rodaj işini biraz ablatırmısınız sağlıklı verimli olması için nasıl yapmalıyım

DLE lerde rodaj 30/1 oranında oluyor ben bunun için 3 litre benzini birdefada alıp 2T motorlar için iki zamanlı motor yağı katıyorum zaten olması gereken bu , normal uçuş için 40/1 yada 50/1 tavsiye ediliyor ben 35/1 denedim performansı düşük geldi 40/1 de motor tam performanslı çalışıyor

yağ olarak rodaj için Castrol 2T Sentetik öneririm (sarı şişeli) , bu ya size uzun süre yeter, bitincede bulamıyorsanız normal uçuş için 2T mineral (kırmızı şişeli) kullanılır ben kullanıyorum

DLE 60 Twin Motor

Bu sarı şişe olandan ben iki kutu aldım sürekli onu kullansam performansı çok mu etkiler

DLE 60 Twin Motor

40/1 demeniz 1lt 40 gram oluyor değilmi