[Duyuru]: Youtube CANLI Yayın ile Uçak üzerine Sohbetler Serisi - DEMO Tarih Belirleme

Canlı Yayın Denemesi Sizce hangi gün ve saatte olsun ?

• Perşembe, Saat 19:00

Oy: 1 5.0%
  • Perşembe, Saat 20:00

Oy: 11 55.0%
  • Cuma, Saat 19:00

Oy: 1 5.0%
  • Cuma, Saat 20:00

Oy: 7 35.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
  • Anket kapatılmış .
Hiç anlamadığım bir konu ve bana cuma çok daha uygundu ama perşembe de yetişmeye çalışacağım çok hoş bir ortam olacak gibi duruyor umarım yetişebilirim :)

[Duyuru]: Youtube CANLI Yayın ile Uçak üzerine Sohbetler Serisi - DEMO Tarih Belirleme

Herkese ilgisinden dolayı teşekkürler arkadaşlar :)

Perşembe 20:00 halen önde gidiyor. Ben de açıkçası bu saatte olacakmış gibi hazırlıklarıma başladım. Dün akşam atolye için ikinci versiyon "Emre Kaman Lambası" yaptım :) Tezgahımla aynı boyda (160 cm) ve 3 sıra LED ile güzel bir aydınlatma sağlıyor. Hem bu sefer RGB LEDler kullandım ve parti moduna geçince çeşitli renk şovları yapabiliyorum :yuppi: :p Bu akşam da o mereti tezgahın üzerine tavana asacağım.

Odanın standart aydınlatması ile birlikte ışık yetersizliğinden kaynaklı görüntü problemleri yaşamayız diye tahmin ediyorum.

Biryandan da elimdeki DSLR kamerayı bilgisayara bağlayıp webcam gibi kullanarak yayını onun üzerinden yapmanın yolları üzerinde çalışıyorum. Bu sayede hem daha kontrol edilebilir bir görüntü kalitesi hem de biraz olsun kamera mobilitesi sağlayıp atolyede farklı alanları yada yapılan işe göre değişen zoomlarla görüntülemeyi hedefliyorum. En büyük problemim, henüz sahne kıyafetime karar verememiş olmak :D Bugün gidip bir iş tulumu alayım, en uygun kıyafet o olur sanırım :D

Edit: DSLR yada GoProyu kullanma işi şimdilik yalan oldu. Ama duruma göre ielrde Goproyu kullanmak için girişimde bulunabilirim :)

Etkinliği oluşturdum, saatini tanımladım.

İsteyene 4 saate kadar geri sarıp o şekilde izleme seçeneği de varmış, onu da aktive ettim...

Tüm hazırlıklar tamamlanmış :thumbup: :bravo: Ama kıyafet bence de en önemli husus, en baştan onu halletmen gerekiyordu Evren hocam :laugh: ;D

Bu arada canlı yayın duyurusunu eğer senin için de sakıncası yoksa, sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşmak isteriz, ne dersin Evren hocam :rolleyes:

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Etkinliği oluşturdum, saatini tanımladım.

İsteyene 4 saate kadar geri sarıp o şekilde izleme seçeneği de varmış, onu da aktive ettim...
Ben de hatırlatıcı aktif ettim. Ayrıca kendi hatırlatıcıma da ekledim, ne olur ne olmaz :laugh: ;D

Bu arada bu video sonradan senin kanalda kalacak değil mi ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tüm hazırlıklar tamamlanmış :thumbup: :bravo: Ama kıyafet bence de en önemli husus, en baştan onu halletmen gerekiyordu Evren hocam :laugh: ;D

Bu arada canlı yayın duyurusunu eğer senin için de sakıncası yoksa, sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşmak isteriz, ne dersin Evren hocam :rolleyes:

Benim için bir sakıncası yok Adminim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben de hatırlatıcı aktif ettim. Ayrıca kendi hatırlatıcıma da ekledim, ne olur ne olmaz :laugh: ;D

Bu arada bu video sonradan senin kanalda kalacak değil mi ?

Evet videoyu kanalda kalacak şekilde işaretledim seçeneklerde.

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Benim için bir sakıncası yok Adminim.

Evet videoyu kanalda kalacak şekilde işaretledim seçeneklerde.
Süper, paylaştım o zaman :RCKolik:

Tıkınmayı bırakıp hazırlanmaya başlayayım en iyisi [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

bir sorun olduğu kesin de henüz çözemedim

ilk oluşturduğum etkinliği aktif hale getirip yayınlamayı beceremedim,

başka bir yayına başladım, onda da kendim görebiliyordum ama garip bir şekilde izleyiciler göremiyordu...

kurcalamaya devam ediyorum :) boşuna test yayını demedik buna :D

Bir gelişme olursa buradanda paylaşırsanız çok sevinirim :)

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Bir gelişme olursa buradanda paylaşırsanız çok sevinirim :)
Paylaşırız elbette %p