[Duyuru]: Youtube CANLI Yayın ile Uçak üzerine Sohbetler Serisi - DEMO Tarih Belirleme

Canlı Yayın Denemesi Sizce hangi gün ve saatte olsun ?

• Perşembe, Saat 19:00

Oy: 1 5.0%
  • Perşembe, Saat 20:00

Oy: 11 55.0%
  • Cuma, Saat 19:00

Oy: 1 5.0%
  • Cuma, Saat 20:00

Oy: 7 35.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
  • Anket kapatılmış .
[Duyuru]: Youtube CANLI Yayın ile Uçak üzerine Sohbetler Serisi - DEMO Tarih Belirleme

Ancak gemi interneti ile mesajları okuyabiliyorum gelecek yayını bekleyeceğim emeğinize sağlık

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gerçekten çok faydalı bir etkinlik oldu :thumbup: Birde heli kurulum için böyle bir şey yapılsa super olur. :RCKolik:

Mesut ARSLAN' Alıntı:
Gerçekten çok faydalı bir etkinlik oldu :thumbup: Birde heli kurulum için böyle bir şey yapılsa super olur. :RCKolik:

Uçak işi daha emek yoğun, heli montajı daha tekdüze... Uçak imalattır yapımdır bi nevi, heli montajdır...

Haliyle helide manuallerden farklı ne anlatılabilir bilemiyorum da, tips and tricks tarzı bi canlı video olabilir. Rulman içinden geçecekse vida, ucuna değil de yerleştiği yatağın içine loctite sür... Ball link reamerı şöyle kullan... Dremel ve lehim işlerini böyle yap... gibi.

Ama canlı videonun esprisi katılım, karşılıklı soru cevap ortamı, biraz da sohbet... Yoksa derli toplu yayınlar banttan da yapılabilir. Zamanında logo550sx ile ilgili çok sayıda video çekmiştim.

Kaçırıp izleyemeyenler için kayıt edilmiş halini paylaşalım.

Video 12:00 itibaren başlıyor ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Süper oldu bence, eline sağlık Evren hocam ben çok keyif aldım şahsen. :hoppa: :hoppa: :halay:

Bu arada ses bence gayet güzel ve anlaşılırdı. %p

Bugün bizim evin yanındaki şubenin açık olduğunu hatırlayıp gidip internet paketimi yükselttim. 24 saat içinde aktive olur dediler bakalım görücez. Şimdilik durum hala şöyle:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu işi düzenli haftalık buluşmalar haline getirebiliriz sanki :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bencede çok güzel olabilir yalnız bilmiyorum sadece ben mi böyle düşünüyorum ama bence başlama süresi gibi bitiş süresini kesinleştirirseniz çok daha verimli olabilir. En azından herkes kendini ona göre ayarlayabilir. Mesela 1 saat veya 2 saat gibi. Çünkü çok şey öğrenebileceğimi hissettiğim bir etkinlik kaçırmak istemem ;D :saygilar:

Elinize sağlık çok faydalı bir yayın olmuş :thumbup:

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Bugün bizim evin yanındaki şubenin açık olduğunu hatırlayıp gidip internet paketimi yükselttim. 24 saat içinde aktive olur dediler bakalım görücez. Şimdilik durum hala şöyle:

Bu işi düzenli haftalık buluşmalar haline getirebiliriz sanki :)
Hızımı artıyor, süper :thumbup: :bravo:

Haftalık belli çok sık olabilir :rolleyes: ama kesinlikle 2 haftada bir mutlaka yapalım Evren Hocam :thumbup:

Ya da eğer kafanda bir konu planlaması varsa, öncelikle bunları dediğin gibi haftalık seanslar şeklinde paylaşırız. Sonra eğer haftalık kısımda biraz fazla sık olduğunu düşünürsek, süreyi 2 haftada bir olarak revize edebiliriz.

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Bencede çok güzel olabilir yalnız bilmiyorum sadece ben mi böyle düşünüyorum ama bence başlama süresi gibi bitiş süresini kesinleştirirseniz çok daha verimli olabilir. En azından herkes kendini ona göre ayarlayabilir. Mesela 1 saat veya 2 saat gibi. Çünkü çok şey öğrenebileceğimi hissettiğim bir etkinlik kaçırmak istemem ;D :saygilar:
Kesinlikle bir süre sınırlaması belirlemekte büyük fayda var. Ona göre baştan işleri ayarlarız, kimse yarıda bırakmak zorunda kalmaz. Bu ilk test yayını olunca biraz fazla uzun oldu diye düşünüyorum, ki amaç bu tür şeyleri de tespit etmekti, güzel oldu %p

Eğer haftanın konusu belirlenen sürede bitmeyecek olursa, bir sonraki hafta öncelikle kalan konudan başlanır ve biterse yeni konuya geçiş yapılabilir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz arkadaşlar ;)

Pulse 6S 3700 mah pilin hücre sorunu

Teamspeak gibi programlarla oturum olarak katılımcıların sesi alınabilir. Bu sayede sorular cevaplar evren hocamı yormaz.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Teamspeak gibi programlarla oturum olarak katılımcıların sesi alınabilir. Bu sayede sorular cevaplar evren hocamı yormaz.

Programın nasıl çalıştığını bilmiyorum ama bence biraz karmaşaya yol açabilir :-\ Belki o şekildede bir deneme çekimi yapılabilir.

Team speak iki şekilde çalışabiliyor sürekli ortam sesi veya bas konuş şeklinde çok karmaşa olmaz ama nasıl olacağınıda bilemiyorum.

Şimdi şöyle bir durum var bende işim gereği internetten konferans şeklinde derslere katıldım bir dönem sürekli ortam sesi zaten çok kötü oluyor diğer durumda ise baş konuş eğer her isteyen aklına geldiği an sorarsa o zaman anlatım çok bölünüyor bir zaman ayarlayıp o sürede herkes sorsun denilirse o zamanda kim önce kim sonra zaten internette gecikmeler olduğu için sorun olabiliyor. Bu yazı yöntemi bence o yüzden en sağlıklı işleyen çünkü herkes sorularını soruyor onlar birikiyor anlatan kişi de en sonunda toplu halde direk cevaplayabiliyor. Bu benim fikrim tabi. En azından denemekten zarar gelmez :saygilar: :saygilar:

Tam olarak emin olmamakla birlikte şöyle bir seçenek te var konuş düğmesine ilk kim basarsa o bitirmeden başkası mikrofonu alamıyor.
Konuşma konusunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum konuşma olmasa da olur.