El Yapımı Uçak Sıpası - Sehpası

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
ClubRC'den Mert Kulluk kardeşimizin paylaşımını sizlerle de paylaşayım dedim. Aynı sehpayı Mesut üstad da yaptı. Detayları kendisi daha iyi aktaracaktir ;)

----------------------------------------------
Arkadaşlar uçakları kanat takma sökme temizliği gibi durumlarda elzem bir malzeme olan sıpanın satış fiyatı 50 lira ben çok daha ucuza kendim yaptım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi ben bu konuyu unutmuşum :) sıpanın fotoğraflarını çekip paylaşayım bende yarın :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi ben bu konuyu unutmuşum :) sıpanın fotoğraflarını çekip paylaşayım bende yarın :)
Ben de öyle tahmin edip, alıntı yapmıştım zaten :laugh: ;)

bendeki sehpa bu şekilde arkadaşlar, bende orta borulardan birtanesini aceleyle kısa kesmişim, siz 4cm daha uzun kesip benim düştüğüm hataya düşmeyin, ben bu hatayı boruları ısıtıp bükerek telafi ettim, alt ayaklar aynı boyda olduğu için birbirine çarpıyor (kırmızı ile çizdim olması gerekeni) ve katlanmıyor ayaklardan dışta kalanın boyu biraz daha uzun olmalı, arayada Mertin fikri olan T ler ile sehpanın ileri geri salınımı bertaraf etmiş oldum, Mertin yaptığı alttaki ip bana çok uzun geldiği için ben fotolarda kırmızı ile işaretlediğim hem öne hem arkaya bağlantı yaptım boruları delip vida atarak böyle daha iyi oldu sanki, kullandığım malzeme tespih ipi sağlam bir ip :)

fotoğraflara büyük boyda detaylı bakmak için :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
bendeki sehpa bu şekilde arkadaşlar, bende orta borulardan birtanesini aceleyle kısa kesmişim, siz 4cm daha uzun kesip benim düştüğüm hataya düşmeyin, ben bu hatayı boruları ısıtıp bükerek telafi ettim,
Ellerine sağlık üstad. Modeli sahada hem koruyor hem de ayrı bir hava veriyor görünüm olarak :thumbup:

Bu arada herşeye mutlaka bir çözümün var değil mi :laugh: Acaba diyorum senin de takılıp, atıp baştan sıfırdan yaptığın şey oluyor mu hiç :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ellerine sağlık üstad. Modeli sahada hem koruyor hem de ayrı bir hava veriyor görünüm olarak :thumbup:

Bu arada herşeye mutlaka bir çözümün var değil mi :laugh: Acaba diyorum senin de takılıp, atıp baştan sıfırdan yaptığın şey oluyor mu hiç :D

yok abi bişeyleri atmayı sevmem çözüm üretirim genelde kullanılır hale getirirm mutlaka :) bu rada diğer konuyu bulamadım o nereye gitti :(

Mesut AKIN' Alıntı:
yok abi bişeyleri atmayı sevmem çözüm üretirim genelde kullanılır hale getirirm mutlaka :) bu rada diğer konuyu bulamadım o nereye gitti :(
Diğer konuyu Altan Bey açmıştı. Ben de açtığı konuya buranın linkini verip, daha önce paylaşıldığı demiştim. O da sağolsun ince düşünüp, bu işin mucidleri olan sen ve Mert ayıp oldu diye düşünerek konuyu silmiş. :embarras:

Az önce telefonda konuştum, kendi çalışmasına ait resimleri birazdan yeniden buraya ilave edecek ;)

Efendim tekrar yoğun istek üzerine ;D Saha Sıpalarımı sizinle paylaşmak istedim.

Nette gezerken istanbuldan Mert beyin ürününden esinlenerek uydur kaydır bişeyler yaptım.Bir adet sıpa bir boy borudan çıkıyor.Ben 1 pus plastik boru dan 2 boy 8 adet dirsek 4 adet 6x10mm civata somun ve pul kullandım.Yalıtım süngeriylede üst kısımları kapladım aşağıyada bir ip oldu bitti.

Bu civarda isteyen arkadaşlara yapımı esnasında yardımcı olurum.Şimdiden hayırlı olsun.

Altan abi biz seni ghücendirmek istemedik umarım kızmamışsındır :(

bu arada uçaklardan sarı olan ilk çıkan süper miss lerden değilmi :D benimde Versiyon 2 olanından vardı kanatta tek dihedral açıs olan modelden :D çok hafif çok güzel bi model resmen planör gibi süzülüyor :D 3S 2200 mah pil ile 18 20dk havada kalabiliyordum :D

Mesut AKIN' Alıntı:
Altan abi biz seni ghücendirmek istemedik umarım kızmamışsındır :(

bu arada uçaklardan sarı olan ilk çıkan süper miss lerden değilmi :D benimde Versiyon 2 olanından vardı kanatta tek dihedral açıs olan modelden :D çok hafif çok güzel bi model resmen planör gibi süzülüyor :D 3S 2200 mah pil ile 18 20dk havada kalabiliyordum :D
Estağfurullah kızmak nedemek öyle şey olmaz Doğru o miss2 benim cankuşum benim o uçakla havada kalma rek orum 3s 2200 ile 48 dakka odaöğlen tatilinde çay bitmiş muhabbet bitti diye :laugh: sakin havada %30gaz azbişey sağa yada sola trim biraz elevatör trimi kumandayı bırakıp çay içiyordum arkadaşlarla :lollol: :lollol: :lollol: fakat FPV denemelerinde canını çıkardım garibimin.Bu sezon dinlensin kışın ben onu genel cerrahide toplarım tekrar.

Altan Culpan' Alıntı:
Estağfurullah kızmak nedemek öyle şey olmaz Doğru o miss2 benim cankuşum benim o uçakla havada kalma rek orum 3s 2200 ile 48 dakka odaöğlen tatilinde çay bitmiş muhabbet bitti diye :laugh: sakin havada %30gaz azbişey sağa yada sola trim biraz elevatör trimi kumandayı bırakıp çay içiyordum arkadaşlarla :lollol: :lollol: :lollol: fakat FPV denemelerinde canını çıkardım garibimin.Bu sezon dinlensin kışın ben onu genel cerrahide toplarım tekrar.

abi ben rüzgarlı havada 28 dakika uçabilmiştim :D geriye doğru sürüklendiği için ileri doğru arada gaza asıldığım için birde kullandığım motorun watı fazla idi, bendeki bu versiyondu abi :) garibimi çok zorlama :D

benimki buydu artık yok tabi :D

toplarken :D

Sorması ayıp olmaz ise bu fotolar kaç sene öncesine ait üstad :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sorması ayıp olmaz ise bu fotolar kaç sene öncesine ait üstad :rolleyes:

kendi forumuma baktımda konu 2008 yılına ait abi :D 5 yıl öncesi anlıyacağın :D :D ne olduki çok merak ettim şidmi :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
kendi forumuma baktımda konu 2008 yılına ait abi :D 5 yıl öncesi anlıyacağın :D :D ne olduki çok merak ettim şidmi :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
1. olarak hiç değişmemişsin maşallah %p 2. olarak iyi bir resim arşivin varmış doğrusu. Bir de son olarak iyi bir arşivleme sistemi. Zira foto olsa da bazen bulmak imkansız olabiliyor :thumbup: