excel 2000 trainer kırım

excel 2000 trainer kırım

Akan Abi geçmiş olsun. :( Keşke olmasaydı elbette ama yine de sağlık olsun... :saygilar:

Ynt: excel 2000 trainer kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
3.87 V kalan pil nasıl bir pil?
Sümer abi 4s 4000 mah pil kullanıyorum hücre başına 4x3,87=15,48 kusura bakma abi acemilik işte :embarras:

excel 2000 trainer kırım

Pili hiç şarj etmeden yük altında kontrol etmekte yarar olabilir ama açıkçası sorunun kaynağı pil değil gibi.

excel 2000 trainer kırım

Sümer Yamaner' Alıntı:
Pili hiç şarj etmeden yük altında kontrol etmekte yarar olabilir ama açıkçası sorunun kaynağı pil değil gibi.

Pil kesinlikte değil, Düşerken hala tam gaz alıyordu motor. Düştüğünü farkedip refleks olarak gazı kestiğinizi varsayıyorum, motor hala aynı devirde dönüyordu düşerken, buda benim aklıma alıcının kitlendiği ihtimalini getiriyor. Başka bir durum düşünemiyorum. Servo kitlense yada bozulsa düşme yönüne refleks olarak ters stick vermişolman lazım, buda öbür servoyu kontraya zorlayıp düşüşten korumasa bile en azından hareketi bozardı. Kırımdan önce sol roll ve yukarı elevetorla dönüş yaptın bence kitlendi aynı komutta cunku sola donmeyi ve yukarı cıkma işlemini bırakmadı. Tam solla ters dondu yukarı elevetorda ters uçağı direk yere vurdu.

excel 2000 trainer kırım

Hocam büyük geçmiş olsun

Onur İLGAR' Alıntı:
Pil kesinlikte değil, Düşerken hala tam gaz alıyordu motor. Düştüğünü farkedip refleks olarak gazı kestiğinizi varsayıyorum, motor hala aynı devirde dönüyordu düşerken, buda benim aklıma alıcının kitlendiği ihtimalini getiriyor. Başka bir durum düşünemiyorum. Servo kitlense yada bozulsa düşme yönüne refleks olarak ters stick vermişolman lazım, buda öbür servoyu kontraya zorlayıp düşüşten korumasa bile en azından hareketi bozardı. Kırımdan önce sol roll ve yukarı elevetorla dönüş yaptın bence kitlendi aynı komutta cunku sola donmeyi ve yukarı cıkma işlemini bırakmadı. Tam solla ters dondu yukarı elevetorda ters uçağı direk yere vurdu.
Bence de sinyal kesilmesi oldu kullandığım kumanda spectrum dx8 eski Versiyonlar da sinyal kesilmesi olduğunu internette okumuştum ama bende ki yenimi eskimi bilmiyorum

akan tekin' Alıntı:
Bence de sinyal kesilmesi oldu kullandığım kumanda spectrum dx8 eski Versiyonlar da sinyal kesilmesi olduğunu internette okumuştum ama bende ki yenimi eskimi bilmiyorum
Bence kumandadan çok alıcı problemli olabilir. Siz bunu 2.el almıştınız değil mi Akan Bey ??

Youtube aratınca, kumandanın üzerinde yüklü versiyon kontrollü için şöyle bir video buldum. Videonun versiyonu V15 imiş ve hiç sıkıntı yaşamadım diyor. Siz de sizinkini olmadı bir kontrol edin :) Tabii aldığın kişi update etmiş de olabilir

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

excel 2000 trainer kırım

Evet mehmet bey kumandayı 2. el olarak almıştım alıcı olarak da orange r620 6 kanal alıcı takılıydı.

excel 2000 trainer kırım

akan tekin' Alıntı:
Evet mehmet bey kumandayı 2. el olarak almıştım alıcı olarak da orange r620 6 kanal alıcı takılıydı.
Bu durumda bence haberleşme problem ihtimalini düşünürken kumandadan çok alıcı üzerinde durmak lazım. Aynı alıcıyı Türker kardeşim sadece wireless simde kullanıyordu. Birden durduk yere bozuldu. Netice de elektronik alet, orjinali de bozuluyor, oluyor ne yazık ki böyle kötü şanssızlıklar :-\

excel 2000 trainer kırım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu durumda bence haberleşme problem ihtimalini düşünürken kumandadan çok alıcı üzerinde durmak lazım. Aynı alıcıyı Türker kardeşim sadece wireless simde kullanıyordu. Birden durduk yere bozuldu. Netice de elektronik alet, orjinali de bozuluyor, oluyor ne yazık ki böyle kötü şanssızlıklar :-\
Elektroniği kontrol ettim hepsi çalışıyor alıcı da hala çalışıyor genede bir problem olmuşmudur.

excel 2000 trainer kırım

Kumandanın ne derece yorgun olduğunu bilemem fakat , orange alıcı ile kullanılan bir spektrumda , sorunu alıcıda aramak mantıklıdır.Kumandadan da kaynaklanabilir tabiki , bu şans işi, yerde 10 tane ayrı alıcı ile test edersin birşey çıkmaz , havada edeceğini eder meret aletler... :-\

excel 2000 trainer kırım

akan tekin' Alıntı:
Elektroniği kontrol ettim hepsi çalışıyor alıcı da hala çalışıyor genede bir problem olmuşmudur.
Akan Abi mutlaka bir range test yapmanı tavsiye ederim. Kumandanın gücünü düşürdüğünde bakalım haberleşmede bir kesinti olacak mı ?

excel 2000 trainer kırım

Türker Akgün' Alıntı:
Akan Abi mutlaka bir range test yapmanı tavsiye ederim. Kumandanın gücünü düşürdüğünde bakalım haberleşmede bir kesinti olacak mı ?
Tamam bunuda bir denemek lazım

excel 2000 trainer kırım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Bİzim burada orangeRX alıcılara karşı büyük bir antipati var, çok sorun yaşayan olmuş, bir arkadaşımız bu alıcılar yüzünden 2 model kırdım diyor, kimse güvenemiyor. Ben de bir tane almıştım ama kullanıp kullanmamakta kararsızım.