F 14 TOMCAT

• Konbuyu başlatan CAGDAS
  • Başlangıç tarihi
  • 6,086
C

CAGDAS

Guest
F 22 RAPTOR V1, SEADART, F 22 RAPTOR V2, MIG 29'dan sonra F 14'ü de yaptım ve uçurdum :coolxf: gayet başarılı bir model. yapmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. stabil bir uçuşu var. Diğer yaptığım jetlere göre daha dengeli uçuyor %p

Sırada F 16 var. ama fan motorlu bir model yapmak istiyorum artık. elinde F 16 planı olan var mı acaba? Solotürk uçağını bire bir yapmağı düşünüyorum.

Neyse F 14 ile ilgili bilgilere geçelim. arkadaşlar uçağın planı ve yapımına ilişkin fotoğraflar linkte mevcut.

F-14 Planı :

Özellikler :
Kanat açıklığı : 102,8 cm
Uzunluk : 97,8 cm

Tavisye Edilen Elektronik :
Motor: 2200 kv fırçasız
Pervane : 6x4
ESC: 35 amp
Servo : 2 adet
Pil : 1600-2200 mah lipo

Yapım aşamalarına geçersek; her zamanki gibi uçağın parçalarını depron üzerine çizip maket bıçağıyla dikkatli bir şekilde kestim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

daha sonra montaj aşaması

ve bitmiş hali :D

bir sonraki model yapımında görüşmek üzere, kırımsız uçuşlar %p

ve son olarak uçağın videosu da hazır.... iyi seyirler....

Ynt: F 14 TOMCAT

eline sağlık çok güzel olmuş.... f 16 planı için aşağıdaki linke bakabilirsin... kolay gelsin...

Çağdaş sen bu işi kesinlikle iyi biliyorsun.

İşçilik, süsleme, görsellik tek kelime ile harika :bravo: Bugunkü buluşmada uçuşunu izleme imkanım oldu, gerçekten diğer modellere göre görsel açıdan çok daha güzel uçuyor.

Güzel paylaşım ve emeklerin için tekrar teşekkürler. Sayende forumumuz DEPRON model (Lutfen ismini yanlış söylüyorsam düzelt :) ) konusunda ciddi bir kaynak haline geldi :bravo:

Bir sonraki modeli 4 gözle bekliyoruz ;)

Çağdaş sen bu işte gerçekten ustasın. :bravo:
Bu arada aileron ve rudder bence çok iyi fikir. :thumbup:

güzel yorumlarınız için teşekkürler. sizler gibi üstadlardan bu tarz yorumlar almak sevindirici. :saygilar: Hüseyin abi yardımınız için teşekkürler. ama bu arkadan motorlu bir model. ben fan motorlu bir model yapmak istiyorum. ama bir türlü bu tarz bir f 16 planı bulamadım :-\ neyse araştırmaya devam.

çağdaş bir göz at istersen....

plan ;

forum ;

aynen Hüseyin abi işte aradığım böyle bir şeydi. çok teşekkürler ilginiz için... :thumbup:

Rica ederim.... 3 boyutlu zor bir iş olacak gibi.... yapmayı düşünürsen yapım aşamalarını paylaşmanı bekliyoruz... kolay gelsin.. %p

Selam Çağdaş,
Öncelikle paylaşımın için çok teşekkürler, hepimizin uçuşunu severek izlediği bir model :)
Ayrıca uçağının ilk uçuşunda da yanındaydık, işçilik gerçekten çok başarılı, tebrikler!!
Nice paylaşımlarını okumak dileğimizle :)

Tolga' Alıntı:
Selam Çağdaş,
Öncelikle paylaşımın için çok teşekkürler, hepimizin uçuşunu severek izlediği bir model :)
Ayrıca uçağının ilk uçuşunda da yanındaydık, işçilik gerçekten çok başarılı, tebrikler!!
Nice paylaşımlarını okumak dileğimizle :)

teşekkürler Tolga Abi. bugün de baya bi uçuş yaptık parmaklarımız donana kadar. haftaya da aynı şekilde devam. umarım haftaya görüşürüz...

Gerçekten, bu model jet en stabili oldu,ister hızlı, ister yavaş uçur her türlü muameleye geliyor ve sahibine itaat ediyor tabi jetten daha çok imal eden övgüyü hak ediyor.Sen çok yaşa Jetçi Çağdaş... :thumbup:

Ynt: Ynt: F 14 TOMCAT

maydin67' Alıntı:
Gerçekten, bu model jet en stabili oldu,ister hızlı, ister yavaş uçur her türlü muameleye geliyor ve sahibine itaat ediyor tabi jetten daha çok imal eden övgüyü hak ediyor.Sen çok yaşa Jetçi Çağdaş... :thumbup:

eyvallah Mehmet abi, kafamda yeni jet modeller var. yakında imalata başlarım yine :coolxf:

Ynt: Ynt: Ynt: F 14 TOMCAT

Çağdaş DABAN' Alıntı:
maydin67' Alıntı:

eyvallah Mehmet abi, kafamda yeni jet modeller var. yakında imalata başlarım yine :coolxf:
Çağdaş bence sen artık SCALE fan motorlu jet yapmalısın.Çünkü işçiliğinde pilotajında harika.Böylece senin sayende biz de o sınıf modelleri yakından görmüş oluruz. :thumbup: :thumbup:

Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: F 14 TOMCAT

Altan Culpan' Alıntı:
Çağdaş DABAN' Alıntı:
maydin67' Alıntı:

Çağdaş bence sen artık SCALE fan motorlu jet yapmalısın.Çünkü işçiliğinde pilotajında harika.Böylece senin sayende biz de o sınıf modelleri yakından görmüş oluruz. :thumbup: :thumbup:

Altan Abi, fan motorlu bir F 16 yapmayı düşünüyorum. solotürk uçağının aynısı olucak görsellik olarakta. ama planı bir türlü bulamadım. :rolleyes: aklıma gelen bütün forumlara bakıyorum ama plan yok. neyse bulacam artık bi çözüm yolu. %p

[Video]: Ynt: F 14 TOMCAT

ve son olarak uçağın videosu da hazır.... iyi seyirler....