F450 - APM Toplarken yaşadığım sorunlar

Merhaba arkadaşlar APM 2.8 kartım düzgün çalışıyordu düşme sonucu esc yandı duman çıktı bende tümünü değiştirdim arm etmeye çalıştıkça tık diyor dönmüyor arm olmuyor ama USB girisine power bank yada PC bağlıyken sorun olmuyor USB den güç vermedimde arm olmuyor PC de hata vermiyor yardımcı olabilecek var mı ( pil takiliyken apm ışıklar yanıyor herşey normal gibi )

Sevgili @Seyit cicek tüm sorun ve sorularınızı bu konu başlığı altında paylaşma konusunda anlaştığımızı zannediyordum :(

Ama görüyorum ki dünden bu yana APM kartı ile ilgili 2 yeni sorun için 2 FARKLI konu açılmış...

Siz Quad toplayıp uyaracaksınız diye sizin arkanızı toplamak zorunda değiliz değil mi ? :angry:

Bu SON UYARIMIZ olsun. Bir sonraki benzer durumda üyeliğimizi SILMEK zorunda kalacağız :saygilar:

Merhaba arkadaşlar APM 2.8 kartım düzgün çalışıyordu düşme sonucu esc yandı duman çıktı bende tümünü değiştirdim arm etmeye çalıştıkça tık diyor dönmüyor arm olmuyor ama USB girisine power bank yada PC bağlıyken sorun olmuyor USB den güç vermedimde arm olmuyor PC de hata vermiyor yardımcı olabilecek var mı ( pil takiliyken apm ışıklar yanıyor herşey normal gibi )

Merhaba, pil ile beslerken güç modülünün çıkışındaki gerilimi bir multimetre yardımı ile ölçmenizi tavsiye ederim. Düştüğü sırada bir arızadan ötürü zarar görmüş olabilir. Aklıma gelen ilk sebep ESC' de bulunan besleme pinlerini de APM' e bağlamış olmanız.

Son düzenleme:
Teşekürler ederim güç modulunu iptal ettim powerbank taktım o şekilde biraz uctuktan sonra düzeldi power modülü takılı değil şuan

Power modül pin kopmuş yeni farkettim sanırım onunla alakalı

Herkese hayırlı günler. Bu soruyu sormuştum fakat yanlış yere açtığım için kaldırılmış. Moderatör lerden özür dilerim.
Ben f450 quadcopter topladım uçuş kartı pixhawak alicaktim fakat bir arkadaş ücretsiz verdi ben şuan onu kullanıyorum. İlk toplama quadım.
Bütün malzemeleri yerleştirdim. Bir kaç hata aldım en son uçurmaya geldim fakat uçurma konusunda sıkıntılar çıktı . Quada gazı veriyorum tam yukselicek yaw hareketi yapıyor. Bunun üzerine bilgisayara bağladım mission planner da hata farkettim ve defalarca compass kalibrasyonu yapmama rağmen bir türlü ayarları düzelmedi . quad sola yatınca sanki sağa yatmış gibi gösteriyor. Ya bundan yada motorun bir tanesi bı tık yavaş dönüyor ondan olma ihtimali düşünüyorum . ESC'nin bir çok ayarını denedim olmadı . Lütfen Yardım edin şimdiden teşekkür ederim.
Kullandığım malzemeler :
Flysky fsi6x kumanda +alicisi
30 A Emax blheli ESC
Racerstar 2212 motorlar
Apm 2.8 uçuş kartı

Accelerometer kalibrasyonu hatali. Bu hataliysa, daha bircok sey hatalidir. Apm ile quad toplamakla ilgili bastan sona detayli anlatimli videolarimiz var. İzleyin.
Kalibrasyon başarılı diyor. Defalarca yaptım . İzzet hocanın videolarını izleyerek topladım . İzzet hoca toplarken accelerometer kalibrasyonunda hiçbir sıkıntı olmuyor ben yapınca sıkıntı çıkıyor. Tekrar denedim fakat aynı sorun oldu başka fikri olan varsa denemek isterim .

Kalibrasyon başarılı diyor. Defalarca yaptım . İzzet hocanın videolarını izleyerek topladım . İzzet hoca toplarken accelerometer kalibrasyonunda hiçbir sıkıntı olmuyor ben yapınca sıkıntı çıkıyor. Tekrar denedim fakat aynı sorun oldu başka fikri olan varsa denemek isterim .

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu linkteki gibi bir sorun yaşıyorum ve yaw yapamıyorum. Kumandadan defalarca kalibrasyon yaptım hepsi başarılı oluyor .
Hala çözemedim.