Fiyat-performans ünitesi (rescuesiz)

Brain veya ikon derim , kim kapatıyor neden kapatıyor bilmem ama hala güncellenebiliyor.Kurtarması olmasın dersen , Tarot veya çakma K-bar , hiç sorun çıkarmadılar bana , kurtarmalı ikonumu 600 helimde kullanıyorum , ama kurtarması ayarlı bile değil.Yani bu uçmak istediğin stile ve beklentine bağlı bir durum. Ha tabii ki bir de cüzdanın ne kadar kalın , ona da bağlı....

Bu arada sormayı unuttum , brain2 satışlarında usb kablosu dahil değildir yazıyor . Bu usb kablosu bildiğimiz micro usb kablomu yoksa ünitenin haricinde alınması gereken üniteye has bir kablo mu ?

Daha önce Emre hoca brain2/ikon2 yi tavsiye etmişti ama malum şirket ufak ufak kapatıyor ve önümüzdeki günlerde ne olacağıda belli değil .
Sadece Heli kısmı yapandı ve ünite kısmı ayrı bir firma oldu. Emin olamayız ama bence ünite kısmında herhangi bir risk yok diye düşünüyorum.
Bu arada sormayı unuttum , brain2 satışlarında usb kablosu dahil değildir yazıyor . Bu usb kablosu bildiğimiz micro usb kablomu yoksa ünitenin haricinde alınması gereken üniteye has bir kablo mu ?
Normal micro usb kablo kullanılıyor, özel bir kablo değil yani.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Öztürk
4 gün önce Heli-shop.com la eşim aracılığıyla görüştüm . Hazırda brain2 fbl olduğunu söylediler . Türkiye'ye de sorunsuz gümrüksüz sadece 10avro kargo bedeli ile gönderim yaptıklarını söylediler . Bi daha görüşeyim en iyisi .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Gümrüksüz kısmını merak ettim açıkçası. Nasıl yapıyorlar acaba? Klasik düşük fiyat göstererek mi?
4 gün önce Heli-shop.com la eşim aracılığıyla görüştüm . Hazırda brain2 fbl olduğunu söylediler . Türkiye'ye de sorunsuz gümrüksüz sadece 10avro kargo bedeli ile gönderim yaptıklarını söylediler . Bi daha görüşeyim en iyisi .

Daha evvel Türkiye'ye gönderdiklerini söylediler ve ne gümrükte ne de ürün teslimatında sorun yaşamamışlar.UPS in gümrük dahil kapıya kadar teslim kargo taşımacılığı var. Belki taşıyıcı firmanın bizim gümrüklerle anlaşması vardır. Kendileri ekstra bilgi olarak kredi kartı ödemesiyle ilgili sıkıntı çıkarsa ( bazen bizim bankalardan kaynaklanan sıkıntılar oluyormuş ) hesaba para transferi ilede gönderim yaptıklarını . Tekrar telefonla görüşmemi gerektiren bir durum olursa mutlaka sorarım .

Ya konu çok farklı yerlere kaydı ama aliexpres forumlarında falan okuduğuma göre artık gümrük vergisinden kaytarmak iyice hayal olmuş gibi gibi. Bu upsyi bi araştırayım bakalım

3 kez ayrı ayrı pil siparişi verdim banggood dan her biri 30$ civarındaydı hiçbir sorun olmadı ki pil gümrükten geçmesi en sıkıntılı parça . Ali Express ten 40 $ ve daha yukarı miktarlarda son 3 ay içinde 5-6 kez alışveriş yaptım . Bunlardan 3 tanesi faturalandırmayı satın alınan miktar üzerinden yazmıştı ve yine hiçbir sorun yaşamadım . Ben genelde 2-3 $ fazla verip aliexpress shipment kullanıyorum .
Tecrübelerime göre kargo firması burdaki en önemli rolü oynar durumda . Banggood dan yaptığı alışverişlerde de mümkün mertebe Turkey direct maili kullanıyorum . Kaldı ki aldığım ürünler sadece helikopter yedek parçası değil numune amaçlı getirttiğimiz ürünlerde var .

Brain’in bir yere gittigi yok. Gitse bile, su anki uniteler teknoloji ve kullanim acisindan oldukca iyi bir noktadalar. Hobi piyasasinin durumunu da dusununce, yakin gelecekte yeri yerinden oynatacak bir teknolojik atilim da beklemiyorum acikcasi hicbir urunden.

Akıllardaki en önemli soru işaretinin o olduğunu düşünerek konuya öyle girmiştim ben de zamanında... İlk mesaj ilk paragrafı... Yaklaşık bir yıl önce ana bünyeden ayırıp ayrı bi şirketleşme olmuş sanırım ünite tarafında, msh electronics adıyla... Onu da bir yerlerde okumuştum galiba hf de gezinirken.