Fotoblokdan Wing Tiger Kopyası (Ben uçak yapacaaaamm)

Erol bey elinize sağlık, gerçekten çok güzel olmuş. Maiden yakında gözüküyor, keyifli uçuşlar şimdiden :)

Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Yakında uçar bu model :)

Ellerinize , emeginize saglık Erol Bey :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkur ederim arkadaslar :) Kuyruk dikmesi biraz egreti duruyordu, kucuk oldugunu farkedip yenisini yaptim, govde uzerindeki uzantiyla tek parca bu sefer.. Aksilik cikmazsa yarin elektronikleri doserim. Ucagin basina gelecekler gozumde canlaniyor, acaba daha basit bir model mi yapsaydim diyorum.. Yazik olacak :laugh:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Erol bey merhaba. Wing Tiger çok stabil uçan bir eğitim modeli.Ayarlarda ve cg de sıkıntı olmadığı sürece uçmaması için engel yok.Sizin bu modeli sorunsuz uçurabileceğinize inancım tam.Kolaygelsin. :)

Fotoblok deyince geçen bunu izledim. Mutlaka yapacağım bir tane... :) (daha önce paylaşılmıştır muhtemelen)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sagolun arkadaslar. Merhaba Tamer kardesim, ucakta denge ve ayar sorunu olmaz, o ayarsizliklar bende mevcut, bakalim ilk inis nasil olacak :islik:

Erol Tatoğlu' Alıntı:
Sagolun arkadaslar. Merhaba Tamer kardesim, ucakta denge ve ayar sorunu olmaz, o ayarsizliklar bende mevcut, bakalim ilk inis nasil olacak :islik:
Erol bey, Simülatörde çalışma yaparak üstesinden geleceğinize inanıyorum.Kolay gelsin.

Bilgisayarım döküldüğü için simülatör çalışamıyorum. 2 program indirdim, directx kurdum, kumanda edemiyorum, biri sadece helikopter demosu çalıştırıyor(clear view) diğeri (rcdeskpilot) seçilen uçağı çalıştırıp sürüklüyor.. Forumdaki linklere gözatmıştım, 17 bölümlük programın bir bölümü bile 100MB, benim pc bunu kaldırmaz. :) Diğer taraftan simülatör diye sattıkları şey sadece kumandaymış ki her gördüğümde zaten kan beynime sıçrıyor :mad: Eren hobiye bir daha yolum düşerse kesin kavga ederim!

Forumda bulunan eski versiyon Phoenix bilgisayarınızda çalışır diye düşünüyorum Erol bey. Denemekten zarar gelmez.

Mehmet bey teşekkür ederim, hemen bakayım, çalışırsa üzerimden büyük yük kalkacak:)

Kopya uçağı yaparken fazla özenmişim, güzel bir uçak oldu ama bir yerde hata yaptım ki o da tamiri zor bir model oluşuydu. Başka bir model daha yaptım, iniş takımları olmayan, neredeyse dümdüz bir kutu profil şekline sahip gövdeli eğitim uçağı.. Bu modellerde 3 palli pervane kullanılmaz tabi, 2 palliyle değiştirdim. Yeni pervane adaptör ile birlikte ağır geldi, az daha motoru dağıtıyordum. 3mm'lik şafta o kadar ağırlık zarar verebilir diye baştan düşünmeliydim :angry: Sadece şaft uzun olduğu için 1cm kadar kısaltmıştım, yetmedi tabi :eek:f:

Yaptığım ikinci modelim bu

Bütün ayarlarını yaptım, ağırlık merkezi ve kanat dengesi çok iyi, uçuşa hazır. Bir de ben hazır olabilsem:)
Stall hızı düşük bir model istiyorum, bu uçak düşündüğümden ağır oldu, şu oldu bu oldu derken 'tamam yeter artık, sakin ol!' dedim kendime ve benim için en uygun modeli araştırıp buldum, bu hafta sonu ilk uçuşumu yapıyorum.

Kopya uçağımla ilgili olarak şunu söyleyebilirim, inişlerimi düzelttiğimde en sevdiğim uçaklardan biri olarak onu uçuracağım. Ve Cessna, o Cessna da birgün uçacak! :laugh:

Mehmet bey, bilgisayarda sim çalıştıramadım ama telefona indirdiğim sim ile çalışıyorum (kaliteli midir,ne kadar faydası olur bilemiyorum). İlk 20 dakikada 9 uçak kırdım:laugh:) Şimdi daha iyi.. :saygilar:

'Havada' görüşmek üzere:)

Hic yoktan iyidir tabii ki ama esas olan kumanda ile o hissiyata alışmak. Ilk uçuşlar zaten yeterince gergin olacak. Bunun uzerine bir de farklı bir kumanda ve tepkileri isi iyice zorlaştıracaktir diye düşünüyorum. Eğer uçakla daire cizip, ılerinden kendinize dogru sağlam sekilde getiremiyorsanız bence pazar ki uçuşu biraz daha erteleyin derim.