Fotoblokdan Wing Tiger Kopyası (Ben uçak yapacaaaamm)

Havadaki temel manevralarda sorun yok ama inişlerin % 25'i hala kırımlı:)

Ne oluyor da kırılıyor?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer abi, daha çok kanat yatırarak inişe geçtiğimde ve hızımı yeteri kadar düşürmediğimde kırılıyor, kanatları düzeltme konusunda birkaç saniye geç kalıyorum. Kanadı daha yukarıda düzelttiğimde ve hız düşürüp kalkış komutu verdiğimde sorun çıkmıyor. 'E hep öyle insene!' diyeceksiniz, haklısınız:)

E.. Hep öyle insene! :D :D :D

Gerçek uçaklara bir bakarsak yaklaşık 10 mil açıktan pisti hizalayıp geldiklerini görürüz. Dönüp hemen ilerideki piste inmek ustalık gerektirir. Uçtukça o ustalığa sahip olacaksınız orası kesin. Uçmadan da o ustalığa sahip olunamaz. Orası da kesin. :D

Kısaca...

Pistten biraz uzakta son yaklaşma dönüşünü tamamlayıp kanatları yatay konuma getirip o aşamadan sonra artık vertikal eksen kontrolüne odaklanmak daha uygun olur.

E haklısınız:) Cep telefonunun küçük ekranında uçağı görmek biraz daha zor ama başka şansım da yok, buna şükür.. Dediğiniz gibi uçağı uzakta düzeltmek işi kolaylaştırıyor, hafif rüzgar ekliyorum sime, o zaman kaza geliyorum diyor. Rüzgarsız havayı nerden bulacağım değil mi?
Modelim hazır sayılır, fazla rüzgar olmazsa yarın ilk uçuşumu yapacağım. Videoyu izler birlikte güleriz (ağlama faslını atlatmış olurum) :eek:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Her ne kadar simde iniş çalışsakta ilk defa piste inmek gerçekten zor oluyor. Son zamanlara kadar hep toprak araziye giderdik nasıl olsa heryer müsait bir yere iniyordu uçak. İlk defa 2-3 m genişliğinde asfalta inişim gerçekten heyecanlıydı kırmadan indirmiştim modeli. Birkaç uçuş sonra sizde alışırsınız :)

Baktım olmuyor kanadı söker yelken takarım abicim. Tekerlekli kotra diye birşey icat ettim diye hava atarım :lollol:

Modelin son hali yine sahane olmus :thumbup: Yarinki ucusta da basarilar %p Videoyu mutlaka bekliyoruz Erol bey :RCKolik:

Sağolun :saygilar: Yarın fırsat bulursam uçuyorum, büyük ihtimalle yalnız olacağım için aksiyon kamerasını tripoda sabitleyeceğim. Kadraja girebildiğim yerler olacaktır, iyi bir video olmayacak, idare edeceğiz:laugh: