FPV Plan arayışı ve ölçekli küçültme

berk akgüç

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaslar , fpv uçak yapmak istiyorum elimizde skywalker un 1900 wing spanlı modelinin planları var (solidworks ve autocad dosyası) . Ama uçağın winspanını 1.9 dan 1.5e küçültmek istiyoruz tüm uçağı aynı oranda nasıl küçültmemiz doğru olur mu? . Ayrıca elinizde fpv uçak planları varsa paylasır mısınız teşekkürler.

Kanat açıklığı azalınca kaldırma gücü de azalır. Tüm modeli küçültmek daha iyi olur, ancak taşıyacağı ekipman gövdeye sığar mı, bu sorun var. Ekipman gövdeye sığıyor ise modelin tamamını küçültmek doğru olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: berk akgüç
Kanat açıklığı azalınca kaldırma gücü de azalır. Tüm modeli küçültmek daha iyi olur, ancak taşıyacağı ekipman gövdeye sığar mı, bu sorun var. Ekipman gövdeye sığıyor ise modelin tamamını küçültmek doğru olur.
Teşekkürler Hocam,Kanatın alanı küçüleceğinden taşıması katsayısı azalıyor ve ekipmanın ağırlığı ile birlikte istedigim havada kalma süresini yakalayamıyorum,Rica etsem elinde hazır Fpv uçak planı(Talon,skyhunter,skywalker,specter v2/v3) olan arkadaşlar atabilir mi yaklaşık 15- 20 dakka uçuş icin, uygun model seçildikten sonra uygun için elektronik mazmeler alınacak Teşekürler

Merhaba arkadaslar , fpv uçak yapmak istiyorum elimizde skywalker un 1900 wing spanlı modelinin planları var (solidworks ve autocad dosyası) . Ama uçağın winspanını 1.9 dan 1.5e küçültmek istiyoruz tüm uçağı aynı oranda nasıl küçültmemiz doğru olur mu? . Ayrıca elinizde fpv uçak planları varsa paylasır mısınız teşekkürler.
planlarını atabilir misiniz