FS TH9X kumanda Alıcı Eşleşme Sorunu

İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar merhaba
Nasıl yeni konu açılır bilemediğim için bu konunun altına yazıyorum.
Yıllar önce THK'dan aldığım FS TH9X kumandanın alıcılarını temin edemediğim için (sanırım üretilmiyor) mevcut modül yerine yeni modül takarak yeni nesil alıcılarla kullanılacağını düşündüm ve fotoğrafta görünen modül ve alıcıyı aldım. ama eşleştiremedim. acaba eşleştirmeyi mi beceremedim yoksa bu modül bu kumanda ile çalışmaz mı?

yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim..

bunlar mevcut verici ve modülü

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bunlar da yeni modül ve alıcı

Son düzenleme:
Bind işlemini şöyle yapmaya çalıştım:

ESC nin kablosunu (sinyal ucu yazılı tarafa bakacak şekilde ) 3.kanala taktım.
Bind kablosunu BAT yazan yere taktım.
Pili bağladım
Kapalı olan kumandayı, arkasındaki bind düğmesine basarak açtım ve bu şekilde eşleşmenin gerçekleşmesi için bir süre bekledim .

sonuç: bağlanma olmadı

Önce bind kablosunu takın sonra reveiver'a enerji verin. Enerji verince alıcı üzerindeki led yanıp sönmeye başlayacak. Diğer yaptıklarınız doğru. Modül kumanda uyumlu. Fakat 9 kanal kumandaya 6 kanal alıcı takıyorsunuz. 6 kanal sayısı yeterli ise sorun değil.

1.adım: Modül kumandaya takılıyken bind tuşuna basılı tutarak kumandayı açın.
2.adım: ESC'den gelen kabloyu alıcının throotle kanalına yani 3.kanala takın.
3.adım: Bataryanızı, ESC'ye bağlayın ve çıkarın.

Büyük ihtimalle bu şekilde eşleşmeyi yapabileceksiniz.Bind işlemini yaparken ya pervaneyi sökün ya da motor kablolarını sökün.

Sizin önceki modülünüz ile o alıcının eşleşmesi lazım. Onunla eşleştirmeyi denediniz mi?
Elimdeki turnıgy 9x kumanda yakın zamanda yenilenen afhds2a protokollü kumanda değil. Geçmiş yıllarda çıkan linkteki turnıgy 9x.

Sizin kumanda ile benim kumandanın sadece marka farkı olmalı. Benim kumanda o alıcı ile eşleşiyor. Sizin kumandanın da eşleşeceğini düşünüyorum, geri dönüşünüzü bekliyoruz.

1.adım: Modül kumandaya takılıyken bind tuşuna basılı tutarak kumandayı açın.
2.adım: ESC'den gelen kabloyu alıcının throotle kanalına yani 3.kanala takın.
3.adım: Bataryanızı, ESC'ye bağlayın ve çıkarın.

Büyük ihtimalle bu şekilde eşleşmeyi yapabileceksiniz.Bind işlemini yaparken ya pervaneyi sökün ya da motor kablolarını sökün.

Tamer bey yazdıklarınızı uyguladım ama eşleşme olmadı.

Sizin önceki modülünüz ile o alıcının eşleşmesi lazım. Onunla eşleştirmeyi denediniz mi?
Elimdeki turnıgy 9x kumanda yakın zamanda yenilenen afhds2a protokollü kumanda değil. Geçmiş yıllarda çıkan linkteki turnıgy 9x.

Sizin kumanda ile benim kumandanın sadece marka farkı olmalı. Benim kumanda o alıcı ile eşleşiyor. Sizin kumandanın da eşleşeceğini düşünüyorum, geri dönüşünüzü bekliyoruz.

Kadir bey
eski modül/yeni modül ile eski alıcı/yeni alıcı arasındaki tüm olasılıkları denedim. hiç eşleşme olması.

Acaba radyonun yazılımı ile ilgili bir durum olabilir mi?
Çünkü en az 5-6 yıllık cihaz..

Kadir bey
eski modül/yeni modül ile eski alıcı/yeni alıcı arasındaki tüm olasılıkları denedim. hiç eşleşme olması.
Alıcıya Bind kablosunu takıp uygun voltajda enerji vereceksiniz. Sonra modüldeki tuşa basılı tutarak kumandayı açacaksınız, alıcıdaki ışık sabitlenecek. Alıcıdaki enerjiyi kesip bind kablosunu çıkardıktan sonra tekrar enerji verip normal şekilde kullanmaya başlayacaksınız.
Gerçi sizde bunun gibi tarif etmişsiniz. Video paylaşma şansınız varsa daha iyi yardımcı olabiliriz. Belki gözden kaçan bir şey vardır.

Alıcıya Bind kablosunu takıp uygun voltajda enerji vereceksiniz. Sonra modüldeki tuşa basılı tutarak kumandayı açacaksınız, alıcıdaki ışık sabitlenecek. Alıcıdaki enerjiyi kesip bind kablosunu çıkardıktan sonra tekrar enerji verip normal şekilde kullanmaya başlayacaksınız.
Gerçi sizde bunun gibi tarif etmişsiniz. Video paylaşma şansınız varsa daha iyi yardımcı olabiliriz. Belki gözden kaçan bir şey vardır.

Kadir bey
maalesef video atma şansım yok (nasıl yapılır bilmiyorum:))
sizin kumanda menüsünde AFHDS ve AFHDS 2A seçim seçeneği var mı?
benimkinde yok. sadece PPM ve PCM seçeneği var. bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum.

Kadir bey
maalesef video atma şansım yok (nasıl yapılır bilmiyorum:))
sizin kumanda menüsünde AFHDS ve AFHDS 2A seçim seçeneği var mı?
benimkinde yok. sadece PPM ve PCM seçeneği var. bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum.
YouTube kullanıyorsanız oraya yükleyebilirsiniz.
Kumanda da öyle bir seçim yok. 6ch alıcı sadece AFHDS protokolünü desteklediğine göre benim kumandadaki modül protokolü de aynısı demekki.
Önceki modülünüz ile sorunsuz çalışan alıcı var mı elinizde?

YouTube kullanıyorsanız oraya yükleyebilirsiniz.
Kumanda da öyle bir seçim yok. 6ch alıcı sadece AFHDS protokolünü desteklediğine göre benim kumandadaki modül protokolü de aynısı demekki.
Önceki modülünüz ile sorunsuz çalışan alıcı var mı elinizde?

Eski modül ile çalışan alıcı bu. Çok eski olduğu için yazıları okunmuyor..

Eski modül ile çalışan alıcı bu. Çok eski olduğu için yazıları okunmuyor..

Bu alıcıyı bu tarz olarak ilk defa görüyorum. Yanındaki spektrumlardaki satellite gibi bir şey sanırım. Maalesef eşleşmeme konusunda daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim.