FS TH9X kumanda Alıcı Eşleşme Sorunu

Sizin önceki modülünüz ile o alıcının eşleşmesi lazım. Onunla eşleştirmeyi denediniz mi?
Elimdeki turnıgy 9x kumanda yakın zamanda yenilenen afhds2a protokollü kumanda değil. Geçmiş yıllarda çıkan linkteki turnıgy 9x.

Sizin kumanda ile benim kumandanın sadece marka farkı olmalı. Benim kumanda o alıcı ile eşleşiyor. Sizin kumandanın da eşleşeceğini düşünüyorum, geri dönüşünüzü bekliyoruz.
Kadir bey Turnigy 9X V2 ile FS-TH9 beyaz modül hatırladığım kadarıyla farklıydı ve birbirine uyumlu değildi. Link verdiğiniz hobbyking altta uyarıyı yapmış

Verici modül AFHDS2A alıcı AFHDS. Bu iki protokol uyumlu mu?

2A gözümden kaçmış. :D

Son düzenleme:
Ahmet bey kumandamdan çıkan Turnigy 9X V2 modül ve 2 adet alıcısı elimde boşta duruyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Kadir bey Turnigy 9X V2 ile FS-TH9 beyaz modül hatırladığım kadarıyla farklıydı ve birbirine uyumlu değildi. Link verdiğiniz hobbyking altta uyarıyı yapmış
O kısım gözden kaçmış. ?

Banggood sayfasında attığım görüntüye bakarsanız eşleşemeyeceğini anlayacaksınız.
Yeni modül zaten olmuyorum da. Eski modülün protokolü AFHDS olabilir diye düşünmüştüm o da uygun değilmiş ?

Anladığım kadarıyla :
AFHDS/ AFHDS2 olayı alıcı ile vericinin haberleşmesi protokolü ile (ve dolayısıyla sadece modül ile )ilgili bir durum.
Kumandanın kendisi ile ilgili bir özellik değil.
Bu durumda yeni modülün haberleşme protokolü olan AFHDS2 versiyonuna uygun alıcı almam lazım.
Ama her markanın AFHDS2 protokolünü destekleyen alıcısını da kullanamam.
Hem AFHDS2 protokolüne uygun olacak hem de bu bendeki yeni modülün destekleyeceği bir alıcı bulmam lazım .

Bir de vericinin yazılım durumu var.
Modül ve alıcı değişikliği durumunda verici için herhangi bir yazılım değişikliği gerekiyor mu?
Çok karışık işler çok :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Nasıl yeni konu açılır bilemediğim için bu konunun altına yazıyorum.
Hocam ben sizin sorununuz ile ilgili tüm mesajları YENI KONU açarak taşıdım :)

YENI KONU açmak için:

1- İlgili bölüme giriyoruz.
2-Sonra o bölümün SAĞ ÜST köşesinde bulunan "YENI KONU" butonunu tıklıyoruz.
3- Sorunumuz ile ilgili KISA bir başlık yazıyoruz.
4- Hemen altına mesaj olarak sorunumuzu yazıyoruz o kadar :saygilar:

flysky fs-th9x kumandaya 9xtreme kartı takılı ve ben r9m2019 tranmiter ve R9 mini OTA kullanıyorum. r9m2019 ve r9mini ota yı eşliyorum ama r9m2019 ile flysky fs-th9x kumanda iletişim kurmuyor betaflya da "rud-ele-thr-ail" hiç hareket bile etmiyor; nasıl bir ayar yapayım ki kumanda r9m2019 a sinyal verebilsin? Ben bu transmiteri başka kumandaya "RadioMasterTx12" taktığımda direk kumada ediyor ama fs-th9x de çalıştıramadım.

flysky fs-th9x kumandaya 9xtreme kartı takılı ve ben r9m2019 tranmiter ve R9 mini OTA kullanıyorum. r9m2019 ve r9mini ota yı eşliyorum ama r9m2019 ile flysky fs-th9x kumanda iletişim kurmuyor betaflya da "rud-ele-thr-ail" hiç hareket bile etmiyor; nasıl bir ayar yapayım ki kumanda r9m2019 a sinyal verebilsin? Ben bu transmiteri başka kumandaya "RadioMasterTx12" taktığımda direk kumada ediyor ama fs-th9x de çalıştıramadım.

Harici modülü PPM modunda aktif etmen gerek. Öyle mi yaptın?

Deniz Bey merhaba.
Fotoğrafta gördüğünüz gibi takım olarak verebilirim. Fiyatı siz belirleyin.

Ayrıca Turnigy 9XR kumanda da mevcut. Kenarda öylece bekliyor.

Teşekkür ederim ama asla fiyatı ben belirtemem. Fiyatı özelden sen belirt, bana uygun olursa anlaşırız.