Futaba T10j arızası

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar . Yaklaşık 3-4 yıldır sorunsuzca kullandığım Futaba T10j kumanda ve 3 tane R3008sb alıcım , dün itibariyle birden çalışmaz oldu. Alıcıyı çalıştırınca 3 kere kırmızı led yanıp sönüyor , ardından sabit kırmızı led yanıyor. 3-4 gün önce sorunsuzca çalışan ekipmana, durduğu yerde bir haller oldu. 3 Alıcıyla da aynı şey oluyor. Anladığım kadarıyla kumandada sorun var. Daha önce böyle bir sorun yaşan oldu mu ? Çözümü nedir , yol gösterirseniz sevinirim ...

Merhaba kumada da, sinyalin açık olduğunu gösteren anten işareti çıkıyor mu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Kumanda şuan yanımda olmadığı için birşey diyemedim hocam. Gün içerisinde bakıp yazacağım.
Mode anahtarı ile ilgili. Kılavuzun 29.cu sayfasına bakın.

Alıcıların hiçbiri çalışmayınca , alıcılardan birinin mod switch ine basmıştık. Muhtemelen ondan sonra değişti modlar ancak ondan önce de çalışmıyorlardı. Bir de bir alıcının mod switchine basınca 3 alıcı birden mi mod değiştirir ? Sanki kumandadan birşeyleri ayarlamamız gerekiyormuş, sorun kumandadaymış gibi geliyor bana . Yine de mod switch olayını deneyeceğim bugün.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim .

Mode Switch i denedim , mode 2 deymiş zaten alıcılar. Yine mode2 de bıraktım. Recieverları tekrar bindlemeye çalıştım ama sinyal yok diyor. Bindlenemedi .Ali Yalçın hocam sormuştu , anten göstergesi yok.Resimde de görünüyor olmadığı.Nasıl çözebiliriz acaba bu durumu ?

Son düzenleme:
Forumumuzda nickname kullanılmıyor. İşe, gerçek adınız ve soyadınızı yazarak başlayabilirsiniz.
Ekranda o sembol yoksa yüksek frekans modülünüz çalışmıyor demektir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Forumumuzda nickname kullanılmıyor. İşe, gerçek adınız ve soyadınızı yazarak başlayabilirsiniz.
Ekranda o sembol yoksa yüksek frekans modülünüz çalışmıyor demektir.
Bilmiyordum hocam, değiştirdim hemen ama aynı isimli üyelik varmış(Belki bana aittir ama şifresini vs hatırlamıyorum) o yüzden sonuna 2 ekledim.

• Beğen
Ne yapabiliriz hocam modül çalışmıyorsa ?Teknik servisi vs varmıdır Türkiye'de ?
Hocam teknik servis yoktur fakat yedek parça bulunabilirse(modül veya komple anakart) bir elektronikçi veya modelci birinin yardımıyla değiştirilebilir yanlış hatırlamıyorsam forumda biri yine aynı marka kumanda ile aynı sorunu yaşamıştı

Mode Switch i denedim , mode 2 deymiş zaten alıcılar. Yine mode2 de bıraktım. Recieverları tekrar bindlemeye çalıştım ama sinyal yok diyor. Bindlenemedi .Ali Yalçın hocam sormuştu , anten göstergesi yok.Resimde de görünüyor olmadığı.Nasıl çözebiliriz acaba bu durumu ?
Malesef Benin 10j kumandamdaki arızanın aynısı, Ben çözemedim sorunu, 3 tane elektronikçi baktı, Sümer abinin dediği modülün, teknolojisi, bizim elektronik tamircilerini aşıyor, başka bir 10j kumandası olan arkadaşa hediye ettim, yedek parça olarak kullansın diye.

• Beğen
10j kumandası olan arkadaşa hediye ettim, yedek parça olarak kullansın d

Hobbytime ile görüştüm hocam(Futaba distribitörü imiş.).Japonyaya gönderebiliriz ama kullanıcı hatası ise , kargo , parça, işçilik epey maliyetli olur dediler. Bu modülü ne gibi bir hata yaparak bozmuş olabilirim acaba .Göndermeyi düşünüyorum bakalım...

Hobbytime ile görüştüm hocam(Futaba distribitörü imiş.).Japonyaya gönderebiliriz ama kullanıcı hatası ise , kargo , parça, işçilik epey maliyetli olur dediler. Bu modülü ne gibi bir hata yaparak bozmuş olabilirim acaba .Göndermeyi düşünüyorum bakalım...
Eğer darbe kaynaklı veya besleme nedeniyle bir sorun yoksa sizden kaynaklı bir şey olması zor. diye düşünüyorum. Başka kumandaya ne yapılabilirki tabi içini açıp karıştırmadıysanız

İçini açmadıysan, pili ters bağlamadıysan, düşürme veya çarpma yoksa, üzerine sıvı dökmediysen kullanıcı hatası olamaz.

Ben, birisine satmıştım ne olduysa yolda olmuş sanırım , teslim alan kişi bind olmuyor demişti, bende bayağı uğraşmıştım.