Futaba T10j arızası

Ben uçak kullanımında sizler kadar aktif değilim. Daha çok teknelerle uğraşıyorum. Kumandam Turnigy 9X ve üzerinde Frsky XJT modülü X8R alıcı ve telemetri ile kullanıyorum. Kullandığım kumandanın stickleri Futaba kadar iyi değil. Ben olaya bu yönden bakmıştım.
Bence abartılacak kadar bir durumu yok, sıradan pir pod var içinde.

• Beğen
Tepkiler: Emre Büyükok
Neden mantıklı gelmediğini çok merak ettim doğrusu.

Ben uzun menzil FPV uçuşu da yapıyorum. Ekleme-çıkarma ya da toplama , her ne dersek adına böyle bir kumandaya güvenip riske edemem sistemi.

Siz arızalı olarak uygun fiyata satışa koyun. Ben alırım. Modül takıp kullanırım. Hemde kendi alıcılarına göre, daha makul fiyattan alıcılarla kullanılır.

Kumandayı tamir edeceğiz gibi duruyor hocam. Eğer satacak olursam mutlaka haber ederim size .

Son düzenleme:
Futaba Türkiye distributörü aracılığıyla Futaba Japonya ile iletişim kurdum. Modulün kodu "KCT6000639" imiş. Türkiye distributoru üzerinden parçayı gönderebileceklerini söylediler. 30dolar+%18 kdv yani 300 TL ye yeni modülü satın aldım. 15 gün sonra Türkiye'de olur dediler.Aynı modülü Singapur merkezli bir hobi sitesinde de bulmuştum ancak 68dolar+14 dolar kargo ücretiyle gönderiyorlardı,o nedenle Futaba Japonya'nın cevabını bekliyordum bir kaç gündür.Modül soketli zaten, herhangi bir lehim vs işlemi de gerekmeyecek. Modül gelip monte ettiğimizde tekrar yorum yazarım .İlgi ve alakanız için tekrardan teşekkür ediyorum ...

Futaba Türkiye distributörü aracılığıyla Futaba Japonya ile iletişim kurdum. Modulün kodu "KCT6000639" imiş. Türkiye distributoru üzerinden parçayı gönderebileceklerini söylediler. 30dolar+%18 kdv yani 300 TL ye yeni modülü satın aldım. 15 gün sonra Türkiye'de olur dediler.Aynı modülü Singapur merkezli bir hobi sitesinde de bulmuştum ancak 68dolar+14 dolar kargo ücretiyle gönderiyorlardı,o nedenle Futaba Japonya'nın cevabını bekliyordum bir kaç gündür.Modül soketli zaten, herhangi bir lehim vs işlemi de gerekmeyecek. Modül gelip monte ettiğimizde tekrar yorum yazarım .İlgi ve alakanız için tekrardan teşekkür ediyorum ...
Soketli değil, öyle görünüyor ama lehimli aslında

Tebrikler!
Aklıma üç kelime geldi: Sabır, azim ve mermer...:evil:
Zıkım çok pahalı, mecbur delecez artık :)
Soketli değil, öyle görünüyor ama lehimli aslında
Soketli hocam , söktük de ordan biliyorum :)
Uzun bir süreç oldu ama orijinal modülü almayı başardınız :) Sonucu merakla bekliyoruz :saygilar:
Bende bekliyorum hocam. İnşallah düzgün çalışır da buradan keyifle paylaşırım :)

• Haha
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Resim alabilirmiyim acaba? merak ettim doğrusu benimki neden lehimliydi?

Son düzenleme:
Şu iki soketi çıkarınca boşa çıkıyor modül.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Gerçekten çok ilginç bendeki o seketin uçları pinli ve karta lehimli, mümkün değil çıkartmak, aslında soket değil connectör desek daha doğru olur, ama şekil olarak ta çok benziyor, demekki iki farklı teknikle üretiler kumandayı

Gerçekten çok ilginç bendeki o seketin uçları pinli ve karta lehimli, mümkün değil çıkartmak, aslında soket değil connectör desek daha doğru olur, ama şekil olarak ta çok benziyor, demekki iki farklı teknikle üretiler kumandayı
Vallahi bizim elektronikçi çıkarmıştı onları. Belki dediğiniz gibidir , lehimlerini eritip sökmüştür. Emin olamadım şimdi :)

Merhaba arkadaşlar . Ölmüş konuyu tekrar diriltiyorum ama azmimin sonucunu aldım. Covid nedeniyle yedek parça üretimini durduran Futaba , geç de olsa ilgili modülü üretip tarafıma gönderdi. Bugün itibariyle elime ulaştı . Kumandaya monte ettik ve çalıştı :D Kumandanın lcd ekranındaki anten simgesi geri geldi. Bana maliyeti 350 TL + 6 ay oldu. Yeni modülü takarken farkettim ki connectorler lehimliymiş. Tekrar lehimlememiz gerekti Ali Yalçın hocam .Benzer sorun yaşayan arkadaşlar olursa en azından sonucu da görmüş olurlar diye konuya yazayım istedim. Saygı ve sevgilerimle ...

Son düzenleme: