G500 Sport ile Funnel çalışmaya başladım. (22.06.2016 videosu eklendi)

G500 Sport ile Funnel çalışmaya başladım. (04.05.2016)

Mustafa Güney' Alıntı:
Videoda hareket gayet düzgün çıkmış görünüyor hocam... Pek çalışmalık durum kalmamış yani. :)
Teşekkürler Mustafa. Simde çok yaptığım hareketti ama gerçekte ilk defa deniyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Uzun bir aradan sonra bu konunun da gazi ile :laugh: bugun 570 ile yavas yavas Funnel calismalarina yeniden basladim :thumbup: ama video yok ne yazik ki :embarras: Insallah en kisa surede videolar da geliyor :D
Bu gayet güzel bir haber. Keşke video olsaydı ama başka zaman video isteriz.
Rasim Öztürk' Alıntı:
İlahi Cahit abi :D Bu yerden 3-4 metre yüksekte hareket denemelerinle hepimizin ayarlarını bozacaksın ;D

Bu arada :bravo: :bravo: :bravo:
Rasim model yükselince içindeymişim gibi başım dönüyor. :laugh:
Böyle daha hakim hissediyorum. Bir de bi terslik olursa fazla savrulmadan olduğu yere düşsün istiyorum.

Cahit Kaş' Alıntı:
...Bir de bi terslik olursa fazla savrulmadan olduğu yere düşsün istiyorum.
Açıkçası olası bir terslik durumunda bende helinin olmadık bir yere doğru kontrolsüzce ve süratlenerek gitmesinin küçük bir alanda yere çarpıp kırılmasına göre daha tehlikeli olduğunu düşünenlerdenim. Yüksek ve süratli uçuşlar beni izleyici olarak daha tedirgin ediyor. Model sanki saplanacakmış gibi Allah ne verdiyse büyük bir süratle izleyiciye doğru gelirken kendimi pek konforlu hissedemiyorum. :rolleyes:

Profesyonellerin işin şov kısmında izleyiciye adrenalini her zaman modellin kırım ihtimali ile vermesi taraftarıyım. Pilotların kendi ve hatta bazen seyircilerin bedenlerini şovun bir parçası olarak kullanmalarını uygun görmüyorum.

Bizim açımızdan ise durum biraz göreceli. Yere yakın uçmak belki güvenlik açısından iyi bir yöntemdir ama bizim gibi amatörler için kırım maliyetleri yönünden hiçte avantajlı olduğu söylenemez. ??? En ufak bir oryantasyon kaybı ve ters kontrolde istisnasız kırım demektir bu. :'( Haliyle insan yüksekte uçup modeli kurtarmak için en azından bari bir şansı olabilsin ister. :-\

Kesinlikle yüksekliğin kırımdan kurtulmak için şans verdiği konusunda haklısın Türker. Ama ben de öyle yere çok çok yakın uçmuyorum. Kaldı ki yüksekte iken de kilitlenip rescueyi unutma riski var.
Ben gerçekten de heli yükseldikçe ve uzaklaştıkça kontrolü kaybettiğimi hissediyorum. Bunun bir nedeni de gözümdeki bozukluk. Gözlük almak istiyorum ama ona da alışamam diye çekiniyorum.
Ben bu şekilde daha çok zevk alıyorum açıkçası. Bir de pilotaj çok iyi olmasa da seyir zevkini arttırıyor. Şu da var bir hareketi simde çok rahat yapmadan helide denemiyorum.

Herkese merhaba. Bu aralar uçuşa gitsem de video çekemiyordum. Mobius kameramda sıkıntı vardı. O nedenle çekim yapamıyordum. Bu gün kızım arabanın içinden telefonla çekim yaptı. Çok iyi olmasa da eklemek istedim. 1:50 civarında funnel var ama maalesef flu çıkmış.
Bu arada Mobiusun sorununu çözdüm sanırım. :hoppa:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ne yalan söyliyeyim en tatlı kısmı çocukların muhabbeti :D
Sizin de çocuklarında ellerinize sağlık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Biz de diyoruz "Bu aralar Cahit de uçmuyor herhalde" ama meğersem kamera da sıkıntı varmış. Neyse sorunu çözmüşsün, inan en az senin kadar sevimdik :halay: :bravo:

Çekim yapan kızımızın da ellerine sağlık, ona ayrıca teşekkür ediyoruz ;) :)

Bu arada burası her zamanki yerimiz değil, hayırdır şehir içinde daha yakın bir yer mi bulduk ??

Paylaşım için teşekkürler Cahit hocam. :thumbup: Özlemiştik doğrusu. :halay:

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Ne yalan söyliyeyim en tatlı kısmı çocukların muhabbeti :D
Sizin de çocuklarında ellerinize sağlık :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler Şafak çocukların muhabbeti videoyu izleyince benim de çok hoşuma gitti. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Biz de diyoruz "Bu aralar Cahit de uçmuyor herhalde" ama meğersem kamera da sıkıntı varmış. Neyse sorunu çözmüşsün, inan en az senin kadar sevimdik :halay: :bravo:

Çekim yapan kızımızın da ellerine sağlık, ona ayrıca teşekkür ediyoruz ;) :)

Bu arada burası her zamanki yerimiz değil, hayırdır şehir içinde daha yakın bir yer mi bulduk ??
Teşekkür ederim Mehmet Abi. Bu alanda daha önce çok uçtum. Şehre yakın. Sürücü kursu pisti olduğundan etrafa toplanan oluyor burada.
Diğer alanımda ekinler sarardığından eskisi kadar güzel değil. Bir de ne bileyim heliyi düşürürsem sararmış ekinleri yakabilirim diye korkuyorum.
Kamera konusuna gelirsek Mobiusun ayarlarında led uyarı ışığı ile ilgili bir bölüm var. O değişmiş meğer. Ben de video çekiyorum sanıyordum ama çekmiyormuş.

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Cahit hocam. :thumbup: Özlemiştik doğrusu. :halay:
Teşekkürler Türker. :saygilar:

Cahit Abi yine süper, sticklerine sağlık bol loop lu bir uçuş olmuş.
Çocukların da maşşallahı var Allahım esirgesin.
Şu senin ince düşüncene ve hissiyatına hayranım abi.
Özellikle buluştuğumuzda bunu daha da iyi anladım.
Sararan otları kazarak da olsa yakabilirim düşüncesi ile alana gitmemek,
Uçan Kelebek pallere çarpacak diye dövünüp durmak...
Bunlar bir kaçı...
Adamsın :bravo:

Cahit hocam Çekeninde uçanında ellerine sağlık yine maşallahın var yere yakın kendinden emin uçuşlar, paylaşım için teşekkürler.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Cahit Abi yine süper, sticklerine sağlık bol loop lu bir uçuş olmuş.
Çocukların da maşşallahı var Allahım esirgesin.
Şu senin ince düşüncene ve hissiyatına hayranım abi.
Özellikle buluştuğumuzda bunu daha da iyi anladım.
Sararan otları kazarak da olsa yakabilirim düşüncesi ile alana gitmemek,
Uçan Kelebek pallere çarpacak diye dövünüp durmak...
Bunlar bir kaçı...
Adamsın :bravo:
Teşekkürler İbrahim iltifatlar için.
Çevreye duyarlı olmak korumak lazım.
Helinin içinde sonuçta lipo var. Goblinde zor gibi ama düşüşte alev alabilir. Sonrasını düşünmek bile istemem.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Cahit hocam Çekeninde uçanında ellerine sağlık yine maşallahın var yere yakın kendinden emin uçuşlar, paylaşım için teşekkürler.
Teşekkürler Mustafa :)