Gaui x7 ile gelen mutluluk..

Kırım sebebi havada ikiye bölünen arkada taraftaki kuyruk bomuna bağlı olan şemsiye dişlisi. Ters bir harekette, kuyruk kontrolünü kaybettiğim için, toplayamadım. Hol yerine alakasız bir svici çekince de kırımın şiddedi daha da arttı.
Ne diyeyelim sağlık olsun kardeşim :embarras:

Kuyruk dişlisi nasıl oldu da ikiye bölündü acaba ?? Neyse olacağı varmış demekten başka çare yok ne yazık ki :(

Ne diyeyelim sağlık olsun kardeşim :embarras:

Kuyruk dişlisi nasıl oldu da ikiye bölündü acaba ?? Neyse olacağı varmış demekten başka çare yok ne yazık ki :(
Abi o kadar çok parametre varki, açıkcası inceleme gereği bile duymadım.

Rulman, pal, tt, tt rulmanları, hangisinden başlayacağımı şaşırdım?

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Geçmiş olsun, bazen oluyor böyle, benim de geçen havada şemsiye dişlisi sıyırdı, 1.5 metre buğdayların içine sert oto ile indim, birşey olmadı ama palim çatladı çok moralim bozulmuştu.
Başka heli varsa (700n diye hatırlıyorum) koy kenara bir süre sonra toplarsın, hemen girişince genelde daha kötü oluyor, kendimden biliyorum?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet x7 ile yolun sonuna geldik modelde toplanmayacak kadar hasar yok ama, modelden soğuduğum için toplamama kararı aldım. Eketronink frame sağlam, arka kuyruk mekanızması sağlam.

Kırım sebebi havada ikiye bölünen arkada taraftaki kuyruk bomuna bağlı olan şemsiye dişlisi. Ters bir harekette, kuyruk kontrolünü kaybettiğim için, toplayamadım. Hol yerine alakasız bir svici çekince de kırımın şiddedi daha da arttı.

Çok geçmiş olsun. Keşke bu tarz kırımlar yaşamasak diyeceğim ama malesef ki bu hobinin bir parçası.? İnşallah bir daha yaşamazsınız?

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Modelle ilgili değerlendirme yapmam gerekirse, uçuşu, sesi tarzı bambaşka bir model, uçururken çok keyif aldım.

En son Kocaeli de büyük kırım yapınca mekanik olarak neredeyse kuyruk tarafını komple sıfırlamaştım,over sepeed denemelerinde bir kaç kez dişlileride değiştirmek zorunda kalmıştım.

En büyük şüpheli kuyruk palleri gibi duruyor, ucları sürmeden dolayı aşındığı için, balans yapmış tt dişlisini patlatmış olabilir. Maddi olarak zorlamayacak olsa sıfır kit alır toplardım gerçekten kaliteli bir model.

Abi tamam düştük ama o kadar düşmedik ?

Belki 60 yaşıma falan gelince düşünebilirim ?
Allah düşürmesin kardeşim. Sizlerin gerçek bir uçağı uçurmanız zaten çok zor... Geçmiş olsun.