Goblin 380'de kullanmayi dusundugunuz Lipo tercihiniz

Türker Akgün' Alıntı:
Mehmet abi ben senin yerinde olsam SAB 2500 tercih ederdim. Bu model çok rahat kaldırır bu pili ve doyasıya uçarsın diye düşünüyorum. :RCKolik:

Modeli satmasaydım align 500 de de kullanmak için 2700 lük optilerden almayı düşünüyorum satınca olmadı tabi :) Ama Türker hocam dediğin gibi model kaldırıyor hatta bu pille kullanan birinin videosu da var model şahane performans gösteriyor.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kadir kocaman' Alıntı:
.... Ama Türker hocam dediğin gibi model kaldırıyor hatta bu pille kullanan birinin videosu da var model şahane performans gösteriyor.
Video BETA aşamasındaki testlere aitmiş. Altta verilen güzel bilgileri burada da paylaşalım. Bu elbette bu hava devri ve angresif uçuş durumdaki süreler :

SAB Goblin 380 Beta Version

Flight time:
6s 1400 50C : 2 min
6s 1600 30C : 2.15min
6s 2700 30C : 4 min
6s 3000 30C : 4.30min
6s 3500 30C : 6 min

-Scorpion HK3020 - 1000kv
-YGE120 LV
-BK DS-3001HV (Cyclic)
-BK DS-5005HV (Tail)
-Micro BeastX Plus
-Optipower 6s 2700mAh 30C
-SAB 380mm blades

1600 den 2700 e atlamış... Arada seçenekler var aslında...

Gerçi tabloya bakınca 2700 den aşağısı da uçuş süresi olarak sıkıntı. Tabi bunlar agresif uçuşlar ama ne olursa olsun 4dk dan az uçuş süresi olmaz, olmamalı :) (mikro modeller nispeten istisna, onlara çok sayıda pil almak sorun olmuyor)

Rasim Öztürk' Alıntı:
1600 den 2700 e atlamış... Arada seçenekler var aslında...

Gerçi tabloya bakınca 2700 den aşağısı da uçuş süresi olarak sıkıntı. Tabi bunlar agresif uçuşlar ama ne olursa olsun 4dk dan az uçuş süresi olmaz, olmamalı :) (mikro modeller nispeten istisna, onlara çok sayıda pil almak sorun olmuyor)
Şimdi dikkatli bir daha bakınca bu süreler bir sıkıntı var bence :eek: :rolleyes:

Şu ana kadar yaptığım hızlı incelemeler sonunda, normal kullanıcılar 1800 ile gördüğüm kadarı ile 4.5 dak civarı uçabiliyorlarmış. Bunda elbette seçilen kafa devrenin 2.700- 3.200 RPM de ciddi bir önemi var.

Benim gördüğüm süreler yaklaşık ise şu şekilde (Yanlışım olabilir şimdiden söylemiş olayım) ;

1.800 mAh : 2.700 RPM 4,5 dak - Daha yüksek RPM 3-4 dak
2.200 mAh : 6 dak
2.500 mAh : 2.700 RPM'de 8 dak

Yanlışım yokmuş. Güzel bir inceleme sonucu da benzer özet durumu vermiş

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ozaman 1800 lük opti iyi bir kararmı dersin Mehmet Abi.

kadir kocaman' Alıntı:
ozaman 1800 lük opti iyi bir kararmı dersin Mehmet Abi.
Ben ya 2.100 ya da 2.500 SAB alacağım Kadir.

SAB 2.100 varken şu zamanda Optipower 1.800 çok da mantıklı bir tercih gibi gelmiyor bana. Ama elde vardır, fiyat uygundur o zaman her türlü 6S bir pil kullanılabilir :)

ben sanırım şansımı deneyip 1 tane 1800 mah 50 c cheerson lipo alıcam 30 dolar ve free sphing olması beni cezbetti zaten governorda ayarlayacağım için küçük canavarı hertürlü doyurur

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
2200 ile 4 dak uçuş süresi bana az geldi Cem !! Acaba Ali devir olarak ne kullanıyor. 3.000 üzeri olduğunu düşünüyorum ki gördüğüm kadarı ile o kadar yüksek devre pek gerek yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kitten çıkan 21 t pinion la 3200 rpm denedim tictock ta pek tat vermedi, sonra pilot tr den 24 t aldım 3800 rpm full throttle uçuyorum, motorda ciddi ısınma olmuyor, esc buz gibi zaten. 4dk yetiyor 2200 le, 5 dk da uçabilirim aslında en fazla 3.75 e düşer hücreler.

ali yalçın' Alıntı:
Kitten çıkan 21 t pinion la 3200 rpm denedim tictock ta pek tat vermedi, sonra pilot tr den 24 t aldım 3800 rpm full throttle uçuyorum, motorda ciddi ısınma olmuyor, esc buz gibi zaten. 4dk yetiyor 2200 le, 5 dk da uçabilirim aslında en fazla 3.75 e düşer hücreler.
Ali eminin manual sen de fark etmişsin, her ne kadar daha yüksek devirlerde uçabiliyor olsa da güvenlik nedeniyle 3.600 RPM üzerine çıkmayın diyor.

Şahsen küçük modellerin keyifli tic toc vermesini pek beklememek lazım diye düşünüyorum. Rahat ve keyifli Tic toc için en az 550 pal şart. En azından elimiz tic toc alışıp, hakkını verinceye kadar.

Dün madein yaptım, 1600 lük pil ile full throttle ile 3.30 uçtum 3.80 de indim rpm ölçemedim bir dahakine ölçüm yapacam, yanlız 1600 piller ile olmayacak gibi belki 23 pinyon ve 2100 mah pil kullanabilirim. Böyle bir kaç defa daha uçuş yapıp karar vericem yanlız keyifli bir makina onu söyliyim [emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fatih cebir' Alıntı:
Dün madein yaptım, 1600 lük pil ile full throttle ile 3.30 uçtum 3.80 de indim rpm ölçemedim bir dahakine ölçüm yapacam, yanlız 1600 piller ile olmayacak gibi belki 23 pinyon ve 2100 mah pil kullanabilirim. Böyle bir kaç defa daha uçuş yapıp karar vericem yanlız keyifli bir makina onu söyliyim [emoji16]

Vay maiden geldi demek sonunda :thumbup: Hadi gözün aydın, darısı başımıza ;)

1.600 ile zor olacağı belliydi ama en azından denemiştin oldun :) Ağırlık merkezini kontrol etme imkanın oldu mu ?

Abi bir an önce modeli alman dileğiyle darısı başına diyelim ; ) buğün teraziye alıcam bakıcam haber veririm :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali eminin manual sen de fark etmişsin, her ne kadar daha yüksek devirlerde uçabiliyor olsa da güvenlik nedeniyle 3.600 RPM üzerine çıkmayın diyor.

Şahsen küçük modellerin keyifli tic toc vermesini pek beklememek lazım diye düşünüyorum. Rahat ve keyifli Tic toc için en az 550 pal şart. En azından elimiz tic toc alışıp, hakkını verinceye kadar.

Doğruyu söylemek gerekiyorsa hiç dikkat etmedim [emoji16]

Mrmels, s uygulamasından hesapladım zaten, goblin neticede dayanır dedim [emoji2]

fatih cebir' Alıntı:

Abi hayırlı olsun, alet güzel çok seri ama beni sarmadı 570 den sonra tutmakta zorlanıyorum canavarı, benim pilotaja fazla geldi sanırım, [emoji1]

ali yalçın' Alıntı:
Abi hayırlı olsun, alet güzel çok seri ama beni sarmadı 570 den sonra tutmakta zorlanıyorum canavarı, benim pilotaja fazla geldi sanırım, [emoji1]
Alı bence devirdi biraz düşürmeyi bir dene. Mesela 2.600, 2.800 ve 3.000 bir test et.

Son olarak da hangi üniteyi kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela ikon icin konuşalım, uçuş modunu Hard 3D degil de 3D seçenegi dener misin.

Model elbette küçük sınıf ve buna bağlı olarak agresif olması cok da şaşılacak bir durum degil. 450 sınıfı herkese hitap eden bir sınıf degil. Neticede zevk ve beklenti meselesi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk