Goblin 380'de kullanmayi dusundugunuz Lipo tercihiniz

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Alı bence devirdi biraz düşürmeyi bir dene. Mesela 2.600, 2.800 ve 3.000 bir test et.

Son olarak da hangi üniteyi kullanıyorsun bilmiyorum ama mesela ikon icin konuşalım, uçuş modunu Hard 3D degil de 3D seçenegi dener misin.

Model elbette küçük sınıf ve buna bağlı olarak agresif olması cok da şaşılacak bir durum degil. 450 sınıfı herkese hitap eden bir sınıf degil. Neticede zevk ve beklenti meselesi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ünite mini vbar,
Gain ayarını şöyle yaparım genelde

swashplate ve kuyruk her ikisi içinde.

Tireyene kadar arttırıp, sonra bi iki tık kısp max gain ayarını yakalıyorum,

Agility 100 ayarlı.

Yani bu heli bukadar kabullendim artık, pilot tr indirimine kandık gaza geldik yoksa beni 700 den aşağısı paklamaz hata ettik [emoji1]

bu arkadaş 1800 mah ile 3.30 dakka uçmuş rpm de yeterli geldi bana
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Stoklarda 2.100 olmadigi icin SAB 6s 2.500 mAh pillerden siparis etmeye karar verdim. Bakalim nasil bir performans ve ucus suresi alacagiz :rolleyes:

Abi kaç pinyon kullanmayı düşünüyorsun peki?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fatih cebir' Alıntı:
Abi kaç pinyon kullanmayı düşünüyorsun peki?

Model 2.el olunca o kısımlar hazır gelecek Fatih. Su an bilmiyorum ama modeli alınca kontrol edeceğim elbet.

Uçmayı hedeflediğim kafa devirleri ise 2.600, 2.800 ve 3.000

Mümkün mertebe 3.000 pek üzerine çıkacağımi dusunmuyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Model 2.el olunca o kısımlar hazır gelecek Fatih. Su an bilmiyorum ama modeli alınca kontrol edeceğim elbet.

Uçmayı hedeflediğim kafa devirleri ise 2.600, 2.800 ve 3.000

Mümkün mertebe 3.000 pek üzerine çıkacağımi dusunmuyorum.

Modelde sert hareketler yapıyorsan, mutlaka 3000 üzerine çıkmak gerekiyor abi. 3200 denemiş biri olarak söylüyorum, 3000 altı ani collective isteyen hareketlerde, pek kararlı olmaz gibi.

Çivi gibi uçuşun istiyorsak 3200 üzeri şart [emoji106]

Onun dışında, gerek kuyrukta ki damper sistemi, gerekse rotorun un 500 sınıfı ebadında olması, aktarma sistemlerinin kayış olması gibi + ları sebebiyle şunu söyleyebilirim devirden oluşan mekanik streslere rahatlıkla dayanabilecek bi model.

Ali bizim uçuş stilimiz daha doğrusu uçamama :D stilimiz belli soft. Bakalım deneyeceğiz artık tek tek ve en uygunu bulmaya çalışacağız :D

ali yalçın' Alıntı:
Abi hayırlı olsun, alet güzel çok seri ama beni sarmadı 570 den sonra tutmakta zorlanıyorum canavarı, benim pilotaja fazla geldi sanırım, [emoji1]
Eyvallah Ali çok saol, yani makina keyifli ama bir 570 olmaz tabi yani :laugh:) pilotaja gelince senin pilotaj o makinayı kamçılar bence ;)

fatih cebir' Alıntı:
Eyvallah Ali çok saol, yani makina keyifli ama bir 570 olmaz tabi yani :laugh:) pilotaja gelince senin pilotaj o makinayı kamçılar bence ;)

Sağolasın Fatih abi, ama daha çok yolumuz var [emoji4]

Pillerimiz geldi ve montaj kontrollerimiz de tamamlandı. Hafta sonu öncesi evde bir "Ağırlık Merkezi Kontrollü" yapalım dedik.

Malum Goblin 380 için eskiden 1.800 mAh piller öneriliyor ve kullanıyordu. Bu durumda kuyruk kısmı ağır geliyordu.

Biz de stoklarda sadece SAB 6S 2500mAh Lipo Battery 50C olduğu için alıp denemek istedik. Buyrun test sonuçu :thumbup:

Uçuş süresi ile ilgili deneyimlerimizi ilerleyen günlerde paylaşıyor olacağız ;)

NOT: FBL üniteler aslında her şeyi yapıyor. Yani kuyruk ağır olması bu şekilde bakınca pek de önemli değil. Bunu da belirtmiş olalım :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. alacağım pil için mah konusunda kararsızım test videosunu merakla bekliyoruz :saygilar:

cem yolcubal' Alıntı:
2. alacağım pil için mah konusunda kararsızım test videosunu merakla bekliyoruz :saygilar:
Hafta sonu yaptığımız maiden sırasında esc governor sıkıntı çıktı. O yüzden düzgün bir uçuş henüz yapamadık.

Uçuşlar sonrası süre ve hissiyatı sizlerle ayrıca paylaşmaya çalışacağız :RCKolik:

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Efsaneler aynı karoda g matik Türker abi ve logo 800 :agreed:

:RCKolik: :RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

Videoyu izleyince bizim de eski günlerimiz aklıma geldi :) farklılık biz de çay yerine viski vardı bi gece de 380 i denizle toplamıştık ne günlerdi :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kadir kocaman' Alıntı:
Videoyu izleyince bizim de eski günlerimiz aklıma geldi :) farklılık biz de çay yerine viski vardı bi gece de 380 i denizle toplamıştık ne günlerdi :)
Bu arada Berkay yaşıyor mu Kadir, haberin var mi :laugh: :D