[Gorseller]: 01 Eylul Solaklar Buluşması

Ynt: [Gorseller]: 01 Eylul Solaklar Buluşması

Mesut AKIN' Alıntı:
Bu arada texan nın kırımı çok saçma ya. Çok üzüldüm. Servo yuvasına epoxiyi az sürmüş fabrika. Servo yerinden kurtulmuş bu yüzden aileron ekseninde sola yatmış. Sol servo mountu kopmuş :(
Üzülmekte haklısın üstad, üzülünmeyecek gibi değil. :'(
Ne desek boş onca emek uçup gidiyor işte, helede böyle insanın hevesi kursağında kaldımı çok fena. :(

Türker vallahi pilotajdan falan olsa gam yemez insan ama fabrikanın hatası yüzünden kırılması çok kötü , tüm emeklerim 5dk da yok oldu

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker vallahi pilotajdan falan olsa gam yemez insan ama fabrikanın hatası yüzünden kırılması çok kötü , tüm emeklerim 5dk da yok oldu
Haklısın kısa süre önce yaşadım benzerini berbat birşey, Allah kimsenin başına vermesin. :(

Mesut AKIN' Alıntı:

Ustad bu durumda tek yapacak sey "Vardir bunda da bir hayir" demek :embarras: Ister pembe gözlük de, ister teselli. Allah beterinden saklasin, gercekten cok can sikici bir durum :-\

aileron servolarının yuvalarından soldaki servoya yapıştırıcıyı çok az sürmüşler, uçak zaten kalkışta aniden sola yattı , Ömer abi kırım vidyosunu izledi, sebebi servo yuvasının yapışkanı az olduğu için parça yerinden kurtulmuş ve sola aileron verilmiş gibi yan yattı uçak , vidyosuda var bi ara eklerim vidyoyu.

Bugün Promodeli aradım, Haluk beyin yaklaşımı çok komikti sanki dünkü uçakçıyız da bu ilk modelimizmiş gibi

Bahaneler şöyle

Motorun torquyla sola yatmıştır ( bu uçağın kanadı hem harmon rocketten geniş hem daha ağır , ikisindede kullanılan motor aynı asp52 , hafif uçağı yan yatıramayan bu motor , harmon rocketten daha ağır bi modeli nasıl yan yatırır akıl mantık işi değil )

Ruzgar çıkmıştır ( nereye doğru havalanacağımı bilmiyormuyum ben ? Ilkdefa mı uçak havalandırıyorum ? Ayrıca o gün solaklara 9 da geldim ve rüzgar hiç yoktu o saatte)

Sola aileron vermişsindir farketmemişsindir, farkettiğinde toplamak için geç kalmışsındır ( yok artık daha neler :) buna çok güldüm :) doğruya daha dün başladık bu işe ;D )

Ben arayıp fabrikaya bu durumu bildiren bi mail atalım dedim 400tl para verdim çope gitti 5dk da sonuçta, ne cevap verecekler diyecektim ama Haluk beyin bu tavrı beni çok şaşırtı

Birde tereciye tere satma demezmi ;D bitek kendisi anlıyor sanki uçaklardan :D

Mert arkadaşımızada 2 metrelik decatlonuna uyar diyerek , dana kadar motoru satmak için olur bunu al sen dedi , motor 35 lik , ama motor olmadı , büyük geldıq ve Mert mecbur 2. Kez 20 lik motor almak zorunda kaldı

Mesut AKIN' Alıntı:
aileron servolarının yuvalarından soldaki servoya yapıştırıcıyı çok az sürmüşler, uçak zaten kalkışta aniden sola yattı , Ömer abi kırım vidyosunu izledi, sebebi servo yuvasının yapışkanı az olduğu için parça yerinden kurtulmuş ve sola aileron verilmiş gibi yan yattı uçak , vidyosuda var bi ara eklerim vidyoyu.

Bugün Promodeli aradım, Haluk beyin yaklaşımı çok komikti sanki dünkü uçakçıyız da bu ilk modelimizmiş gibi

Bahaneler şöyle
.......
Belliki uğraşmak istememiş üstad. :(

Bir hobi işe dönüştüğü zaman malesef yaklaşımlar böyle olmaya başlıyor. Ama yanlış yönlendirme hiç olmamış gerçekten. ??? Bir insan bilmiyorsa tavsiyede bulunup, fikir vermemeli :mad:

Türker Akgün' Alıntı:
??? Bir insan bilmiyorsa tavsiyede bulunup, fikir vermemeli :mad:

hay ağzını öpeyim türkerim be. ne güzel söyledin. en büyük sıkıntımız bu bilinçsiz tavsiyeler.

Evet oldukça komik dialoglar yaşanmış ne yazık ki :-\

Aslında yapacağı şey çok basitti. "Durumu üreticiye ile paylaşalım, elimizden geldiğince senin yanında olup, hakkını almaya çalışalım" dese, bir şey çıkmasa bile en azından seni mutlu edecek ve kendisi kazanacaktı ;)

Mücahit Şimşek arkadaşımızdan günün güzel bir özeti :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mücahit Şimşek arkadaşımızdan günün güzel bir özeti :

Güzel bir video olmuş, eline sağlık. :bravo:

Mesut AKIN' Alıntı:

Geçmiş olsun Mesut Bey.
Yaşadığınız şey üzücü. Umarım tekrar yaşamazsınız.

Seagull ile ilgili bir sürü negatif yorum okudum. Sizin bu olayı da ekleyince sabıkalı bir marka oldu benim için.
Promodel de sınıfta kaldı.
Kırımsız uçuşlar.

Mesutcum yaşananlar üzücü ancak ben yeni aldığım her modelde motor ve servoların bağlantı noktaları ile kanat gövde bağlantı kısımlarına 5 dk epoksi ile yanlardan ilave yapıştırma işlemi yapıyorum bunuda bana değerli bir ağabeyim tavsiye etmişti, zira fabrikasyon yapıştırıcılara pek güvenmemek lazımmış, modeli hafif yapacağız diye tutkalı resmen koklatıyorlarmış, Yak54 de de ilk işim bu olmuştur.

Özkan bey teşekkürler, ama iyi markalarda fiyatlar 700 tl den açılış oluyor.

Thk dan aldığım katana bugün test uçuşunu başarılı bir şekilde geçti , promodel Haluk beyin iddası olan texanı torquyla yan yatıran motorla katana ip gibi yan yatırmadan uçurdu buda hayret bi olay, çok yaşa promodel

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1378402967468.jpg
    uploadfromtaptalk1378402967468.jpg
    76.5 KB · Görülme: 20

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Mesutcum yaşananlar üzücü ancak ben yeni aldığım her modelde motor ve servoların bağlantı noktaları ile kanat gövde bağlantı kısımlarına 5 dk epoksi ile yanlardan ilave yapıştırma işlemi yapıyorum bunuda bana değerli bir ağabeyim tavsiye etmişti, zira fabrikasyon yapıştırıcılara pek güvenmemek lazımmış, modeli hafif yapacağız diye tutkalı resmen koklatıyorlarmış, Yak54 de de ilk işim bu olmuştur.

Yavuz abi teşekkürler ama daha önce böyle birşey hiç yaşamadım en az 20 uçak toplamışımdır yakıtlı :(