Governor Gain Ne İşe Yarar?

Mehmet abi ve Cahit abi küçük ama çok önemli bir detayı atlamışım , tabi ki bu değerler CASTLE ESC ve 700 sınıfı motorlar için geçerliydi.. Diğer ESC'ler için yorum yapamıyorum. Bunu yazmayı unutmuşum affola :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Mehmet abi ve Cahit abi küçük ama çok önemli bir detayı atlamışım , tabi ki bu değerler CASTLE ESC ve 700 sınıfı motorlar için geçerliydi.. Diğer ESC'ler için yorum yapamıyorum. Bunu yazmayı unutmuşum affola :)
"700 sınıfı motor" ifadesi bence yine çok genel oldu. Mesela motorumuz Scorpion ise farklı, KDE ise farklı olmalı diye düşünüyorum :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
"700 sınıfı motor" ifadesi bence yine çok genel oldu. Mesela motorumuz Scorpion ise farklı, KDE ise farklı olmalı diye düşünüyorum :)

Onuda düzeltiyorum , hem Align 800mx için hem de Xnova 4530-525kv için sormuştum. :D

Gain 8 denedim %p ve umduğumdan daha da iyi oldu :halay:
pwm değerini ise Mehmet Abi'nin konusunda bir hesaplama yöntemi vardı ona göre hesapladım 7.95 li bir şey çıktı, onu da 8 yaptım Esc den.

Değerlendirme şu şekilde Esc ve Motor daha serin, ve en önemlisi kuyruk kaçması neredeyse bitti :yuppi:
nasıl bir katkısı oldu bilmiyorum ama başka yaptığım değişikliklerde var, konuya yazacağım :thumbup:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
...Değerlendirme şu şekilde Esc ve Motor daha serin, ve en önemlisi kuyruk kaçması neredeyse bitti :yuppi:
nasıl bir katkısı oldu bilmiyorum ama başka yaptığım değişikliklerde var, konuya yazacağım :thumbup:

Öncelikle gözün aydın Ibrahim :thumbup: Özellikle "diğer yaptığın değişiklikleri" merakla bekliyoruz ;)

Bende her ne yaptıysam kuyruktaki salınımı çözemedim acaba burda ki ayarla ilgilisi olabilir mi merak ettim dogrusu. Esc ayarlarını motor üreticisinin verdigi degerlere göre girdim problem hala devam ediyor ne yazık ki :(

Tabi benim problemim hover da sabit dururken salınım olması hover da tam gaz verdigimde çakı gibi tutuyor oda beni bu ayarlardan olmadıgı kanısına itiyor ama denemekte fayda var :saygilar:

fatih cebir' Alıntı:
Bende her ne yaptıysam kuyruktaki salınımı çözemedim acaba burda ki ayarla ilgilisi olabilir mi merak ettim dogrusu. Esc ayarlarını motor üreticisinin verdigi degerlere göre girdim problem hala devam ediyor ne yazık ki :(

Tabi benim problemim hover da sabit dururken salınım olması hover da tam gaz verdigimde çakı gibi tutuyor oda beni bu ayarlardan olmadıgı kanısına itiyor ama denemekte fayda var :saygilar:
Tam gaz demişsiniz İdle Modda değilmi yani sabit bir kafa turunda?

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Tam gaz demişsiniz İdle Modda değilmi yani sabit bir kafa turunda?

İdle modda yapıyor sabit kafaturunda fbl vbar neo

Fatih Hocam senin ünite maşallah detaylı ayarlara sahip.
Kuyruk sabit hover pozisyonunda salınıyorsa sağa ve sola genelde gain yüksekliğinden yapar ki mekanik sorunları yok gibi varsayıyoruz.
Zaten maiden videonu hatırlıyorum ve Mehmet Abi'nin önerilerinide gözden geçirmişsindir diye düşünüyorum.
Özellikle vbar neo ayarlarında baya emek verilmiş bilgiler var bak istersen abi.
P gaini var I gaini var bunların birbirini etkilediği durumlar var.
Bence bir bak :saygilar:

Fatih Hocam senin ünite maşallah detaylı ayarlara sahip.
Kuyruk sabit hover pozisyonunda salınıyorsa sağa ve sola genelde gain yüksekliğinden yapar ki mekanik sorunları yok gibi varsayıyoruz.
Zaten maiden videonu hatırlıyorum ve Mehmet Abi'nin önerilerinide gözden geçirmişsindir diye düşünüyorum.
Özellikle vbar neo ayarlarında baya emek verilmiş bilgiler var bak istersen abi.
P gaini var I gaini var bunların birbirini etkilediği durumlar var.
Bence bir bak :saygilar:

Evet artık tamamıyla üniteye odaklancam inşallah çözeriz :saygilar:

fatih cebir' Alıntı:
Evet artık tamamıyla üniteye odaklancam inşallah çözeriz :saygilar:
Hocam şu konuya bir bakarmısın fikir vermesi açısından çok güzel bilgiler var.
Özellikle Emre Kaman'ın bahsettiği parametreler sana lazım olacak :saygilar:

Hocam şu konuya bir bakarmısın fikir vermesi açısından çok güzel bilgiler var.
Özellikle Emre Kaman'ın bahsettiği parametreler sana lazım olacak :saygilar:

aynen ibrahim bomba bir konu tam aradagım bilgiler daha önce okumuştum ama unutmuşum :laugh: bu bilgilerle tekrar müdahele edeyim bakayım zaten konuyu okuyunca bazı şeyler netleşti, P ve I degerleri ile ilgili galiba benim sorunum bakıcam bir test uygulayacagım çok saol :saygilar: